24. kwietnia 2019, 18:00
Wystawa przedaukcyjna od: 13 kwietnia 2019 do: 24 kwietnia 2019

Jan Marcin SZANCER (1902-1973)

1021
Scena przy oknie - ilustracja do książki piórko, tusz, tusz lawowany, ołówek, akwarela, karton; 50 x 34,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: jms;
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
Cena wywoławcza 1 400 zł

1022
Bóstwo słowiańskie, 1940 gwasz, kredka, ołówek, papier, karton; 50 x 35 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: J. M Szancer / 1940;
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Cena wywoławcza 1 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

1023
Adoracja Matki Bożej z Dzieciątkiem - wg Paolo Veronese olej, płótno; 40 x 27 cm.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena wywoławcza 4 000 zł

Adam SETKOWICZ (1875-1945)

1024
Przed chatą akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 15 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A. Setkowicz.
estymacja: 2 200 - 2 900 zł
Cena wywoławcza 1 900 zł

Karol HEIMROTH (1860-1930)

1025
Dziewczyna przy stole, 1888 akwarela, papier; 25,5 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: KHeimroth / 1888.
estymacja: 1 900 - 2 500 zł
Cena wywoławcza 1 700 zł

Zygmunt WIERCIAK (1881-1950)

1026
Pejzaż z rzeką, 1946 gwasz, tektura; 44 x 59,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Z. M. WIERCIAK. 946.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena wywoławcza 2 000 zł

Ignacy PINKAS (1888-1935)

1027
Plac Maltański na Malej Stranie w Pradze, 1925 olej, tektura; 22 x 27 cm;
sygn, dat i opisany p. d.: I. Pinkas Praga 1925;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena wywoławcza 2 000 zł

Ignacy PINKAS (1888-1935)

1028
Widok na Pragę i Wełtawę olej, tektura; 21,5 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: I. Pinkas Praga 1925.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena wywoławcza 2 000 zł

H. BIALIK, XX w.

1029
Helenka, 1923 pastel, tektura; 56 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: H. Bialik / 23;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena wywoławcza 1 600 zł

Michał POCIECHA (1852-1908)

1030
Powstaniec akwarela, ołówek, papier; 37,5 x 28 cm (w świetle owalnej oprawy);
sygn. l. d.: MPociecha;
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Cena wywoławcza 2 400 zł

Władysław PODOLSKI, XX w.

1031
Scena orientalna olej, sklejka; 19,5 x 25,5 cm;
sygn. l. d.: Podolski.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena wywoławcza 1 600 zł

Jerzy KARSZNIEWICZ (1878-1945)

1033
Widok letni, 1939 olej, deska; 22,5 x 31,5 cm;
sygn. l. d.: J Karszniewicz;
estymacja: 2 500 - 2 800 zł
Cena wywoławcza 2 000 zł