24. kwietnia 2019, 18:00
Wystawa przedaukcyjna od: 13 kwietnia 2019 do: 24 kwietnia 2019

SIMONETTI (XIX w.)

1046
Pejzaż z Neapolu gwasz, papier; 40,5 x 18,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: ... Simonetti
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena wywoławcza 1 600 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

1047
Portret kobiety z kwiatami olej, deska (paleta malarska); 68 x 50 cm.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena wywoławcza 2 000 zł

Antoni MADEYSKI (1862-1939)

201
Medalion portretowy Jana Albina barona Goetza-Okocimskiego (1864-1931) brąz patynowany; średnica ca 40 cm, głęb. 3,5 cm.
Polska, Gumniska, 1932; odlew zapewne Kraków.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Cena wywoławcza 5 500 zł

Jean LAMBERT-RUCKI (1888-1967)

202
Krucyfiks drewno palisandrowe, brąz, odlew patynowany; 33 x 25 x 6 cm.
Francja, 2. tercja XX w.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Cena wywoławcza 2 800 zł

203
Tors męski - Święty Sebastian? kamień (piaskowiec?), wtórnie pokryty warstwą farby olejnej;
Śląsk?; 2. połowa XVIII w.
estymacja: 35 000 - 40 000 zł
Cena wywoławcza 30 000 zł

Jan SZCZEPKOWSKI (1878-1964)

204
Chrystus upadający pod krzyżem terakota; wys. 18 cm; Kraków, Dębniki,
Fabryka fajansów J. NIEDŹWIECKI i S-ka (czynna 1900-1910), ok. 1905
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena wywoławcza 9 000 zł

Xawery DUNIKOWSKI (1875-1964)

205
Głowa kobiety terakota patynowana; wys. 28 cm, szer. 28 cm;
Polska, pocz. XX w.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
Cena wywoławcza 12 000 zł

206
Św. Jan Nepomucen drewno polichromowane; wys. 89 cm, szer. 47 cm;
Polska Południowa? Czechy?; XVIII w.
estymacja: 15 000 - 19 000 zł
Cena wywoławcza 9 000 zł

207
Krucyfiks drewno - mahoń, brąz patynowany; wys. 71 cm, szer. 52 cm;
Europa Zachodnia, Niemcy? Francja?; lata 20.-30. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena wywoławcza 1 800 zł

208
Krucyfiks oraz figurka Marii Magdaleny drewno polichromowane, gipsatura, resztki złoceń; wys. 107,2 cm;
Europa środkowa, XVIII/XIX w.
estymacja: 7 500 - 9 000 zł
Cena wywoławcza 6 500 zł

209
Figura nieustalonej świętej drewno polichromowane, złocone; podstawa przydana, mazerowana;
wys. całkowita 98 cm; Europa Zachodnia, Niemcy?; XVI/XVII w.
estymacja: 14 000 - 17 000 zł
Cena wywoławcza 12 000 zł

1201
Figura Madonny - Immaculata drewno barwione; wys. 84,5 cm, szer. 39,5 cm;
Niemcy?; XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena wywoławcza 3 000 zł