30 maja 2019

Aukcja: 30 maja, godz. 18.00

Wystawa przedaukcyjna:
18-30 maja

pon. - pt.: 11 - 19
sob.: 12 - 15

Przyjmujemy zlecenia:
Mariusz Szewczyk
m.szewczyk@rempex.pl
tel.: 605 325 918

zobacz regulamin aukcji

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

301
Figura osiowa olej, płótno; 50 x 61 cm;
sygn. p. d.: LEBENSTEIN; opisany na odwrocie na płótnie: 11.
estymacja: 80 000 - 110 000 zł
Cena oferowana 60 000 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

302
Ciężar myślenia pastel, tusz, piórko, gwasz, papier; 36,5 x 32,5 cm;
estymacja: 20 000 - 30 000 zł

Jacek SIENICKI (1928-2000)

303
Mięso IV, 1975 olej, płótno; 65,5 x 81 cm;
na odwrocie, na płótnie sygn. i dat.: Sienicki Jacek / Mięso IV' 75, oraz nieczytelne napisy.
estymacja: 22 000 - 32 000 zł
Cena sprzedaży 26 000 zł

Władysław HASIOR (1928-1999)

304
Izydor asamblaż; 74 x 62 x 36 cm.
estymacja: 36 000 - 45 000 zł
Cena oferowana 30 000 zł

Kiejstut BEREŹNICKI (ur. 1935)

305
Karnawał z żółtą dominantą olej płótno; 65 x 81 cm.
estymacja: 18 000 - 23 000 zł

Józef HAŁAS (1927-2015)

306
Góra P-Ś, 1987 olej, płótno; 117 x 132 cm;
sygn., dat. i opisany na blejtramie: góra P-Ś Józef Hałas 1987.
estymacja: 40 000 - 55 000 zł
Cena oferowana 38 000 zł

Stefan GIEROWSKI (ur. 1925)

307
Kompozycja pomarańczowa, 1990 akwarela, papier; 62 x 49 cm;
na odwrocie sygn. i dat. p. g.: Gierowski 90 (ołówkiem).
estymacja: 13 000 - 18 000 zł

Jan BERDYSZAK (1934-2014)

308
In silence I, 1975 akryl, karton; 55 x 67 cm;
sygn. i dat. pośrodku pracy: JAN / BER/ DYSZ / AK / 1975 (ołówkiem);
estymacja: 16 000 - 21 000 zł
Cena oferowana 14 000 zł

Danuta LEWANDOWSKA (1927-1977)

309
Struktura przestrzenna, 1974/1975 technika własna, olej, płótno; 104 x 77,5 x 6 cm (wymiar całości
kompozycji w autorskiej oprawie);
estymacja: 17 000 - 22 000 zł
Cena sprzedaży 21 000 zł

Teresa RUDOWICZ (1928-1994)

310
Zła gwiazda olej, płótno; 128 x 96 cm;
na odwrocie napis autorski (?): -T. RUDOWICZ / "ZŁA GWIAZDA", "15";
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
Cena oferowana 40 000 zł

Ryszard GRZYB (ur. 1956)

311
Tęczanki śnione przez królika, na łące i jego formę z jaskini Platona, 2017 akryl, płótno;100 x 100 cm;
na odwrocie opis autorski: Ryszard Grzyb / Tęczanki śnione / przez królika / na łące i jego / Formę z jaskini / Platona / 100 x 100
estymacja: 25 000 - 34 000 zł

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

312
Karnawał w Rio XXXIX, 2007 akryl, płótno; 81 x 60 cm;
estymacja: 16 000 - 19 000 zł
Cena oferowana 14 000 zł

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

313
Leśna przygoda, 1967 olej, płótno; 70 x 90 cm;
na odwrocie opis autorski: Jan Dobkowski 1967 / "LEŚNA PRZYGODA" / 70 cm x 90 cm.
estymacja: 15 000 - 20 000 zł

Tadeusz Gustaw WIKTOR (ur. 1946)

314
Etiuda obrotowa olej, płótno; 57 x 64 cm;
na odwrocie opis autorski: TADEUSZ G. WIKTOR / z cyklu: Etiudy obrotowe
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Rajmund ZIEMSKI (1930-2005)

315
Bez tytułu, 1962 gwasz, tusz, papier; 40 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: RAJMUND ZIEMSKI oraz dat. p. d.: 7-IV-62.
estymacja: 4 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Krystyn ZIELIŃSKI (1929-2007)

316
Ruch, 1990 akryl, płyta pilśniowa; 46 x 46 cm;
na odwrocie nalepka autorska: Autor -n Krystyn Zieliński / Stocka 7, m. 27 93-191 Łódź / Tytuł "RUCH"/1990
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

Zdzisław SALABURSKI (1922-2006)

317
Bez tytułu XXXVI, 1976 olej, płótno; 81 x 100 cm;
sygn. i dat. l. d.: Z. Salaburski 76;
estymacja: 5 000 - 7 000 zł

Andrzej KAPUSTA (ur. 1956)

318
Oddech XXIII, z cyklu: Vita activa, vita contemplata, 1998 olej, płótno, 80 x 100 cm;
na odwrocie opis autorski: ANDRZEJ KAPUSTA / VITA ACTIVA, VITA / CONTEMPLATA / ODDECH XXIII / 1998 oraz dwie pieczątki wywozowe.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Mieczysław SZADKOWSKI (1920-1990)

319
Bez tytułu, 1986 kredka, ołówek, papier; 31 x 30,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: M. Szadkowski - 86 (ołówkiem).
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Andrzej Marian BARTCZAK (ur. 1945)

320
RU67/68, 1967/1968 olej, papier, płótno; 61,5 x 49 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: +BARTCZAK / RV 67/68;
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Andrzej TOBIS (ur. 1970)

321
Gravestone Gravity, 2013 olej, płótno; 120 x 120 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Tobis 2013.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Eugeniusz GERLACH (ur. 1941)

322
Portret kobiety olej, płyta; 47,7 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: E Gerlach.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 300 zł

Władysław JACKIEWICZ (1924-2016)

323
Akt XXXVI, 1986 olej, płótno; 100 x 80 cm;
sygn. p. d.: Jack;
estymacja: 8 000 - 11 000 zł

Waldemar ŚWIERZY (1931-2013)

324
Portret Anny Skowron gwasz, ołówek, tektura; 51 x 36 cm;
opisany u dołu: Anna Skowron.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Waldemar ŚWIERZY (1931-2013)

325
Portret Jacka Dziesiewicza gwasz, tektura; 51 x 36 cm;
opisany śr. d.: Jacek Dziesiewicz.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Waldemar ŚWIERZY (1931-2013)

326
Portret Ewy Kani gwasz, ołówek, tektura; 51 x 36 cm;
opisany p. d.: E… (nieczytelnie).
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Waldemar ŚWIERZY (1931-2013)

327
Portret Wojciecha Borsuckiego gwasz, ołówek, tektura; 51 x 36 cm;
opisany przy lewej krawędzi: RWBorsucki.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Waldemar ŚWIERZY (1931-2013)

328
Portret Janusza Cywińskiego gwasz, tektura; 51 x 36 cm;
opisany u dołu: … (nieczytelnie).
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Edward DWURNIK (1943-2018)

329
Kraków, 2012 akwarela, tempera, papier; 55 x 46 cm;
sygn. i dat p. d.: E. Dwurnik 2012 oraz opisany l. d.: KRAKÓW;
estymacja: 16 000 - 21 000 zł

Tymon NIESIOŁOWSKI (1882-1965)

330
Cyrkowcy, ok. 1955 olej, tektura; 68,5 x 60 cm;
sygn. p. d.: Tymon;
estymacja: 33 000 - 43 000 zł

331
sygn. na odwrocie Tymon;
estymacja: 35 000 - 45 000 zł
Cena oferowana 26 000 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

332
Kwiaty i muszle, 1997 olej, płótno; 95 x 85 cm;
sygn. p. d.: Szancenbach;
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

333
Kawony i dynia II, 1988 olej, płótno; 85 x 95 cm;
sygn. p. d.: Szancenbach;
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

Stanisław MŁODOŻENIEC (ur. 1953)

334
Bez tytułu nr 1, 2010 olej, płótno; 45 x 34,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: S.M. / 2010
estymacja: 5 000 - 7 000 zł

Juliusz JONIAK (ur. 1925)

335
Kanał w Burano, 2016 olej, płótno; 73 x 92 cm;
sygn. i dat. p. d.: Joniak'16;
estymacja: 13 000 - 17 000 zł
Cena oferowana 11 000 zł

Andrzej ZWIERZCHOWSKI (ur. 1954)

336
Wakacje, 2008 olej, płótno; 201 x 152 cm;
sygn. i opisany na blejtramie: Andrzej Zwierzchowski "Wakacje" 2008 ol
estymacja: 36 000 - 48 000 zł

Danuta URBANOWICZ (ur. 1932)

337
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Stanisław FIJAŁKOWSKI (ur. 1922)

338
Bez tytułu, 1985 druk offsetowy (?), linoryt (?), papier;
33,2 x 28 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 2 900 - 3 800 zł

Franciszek STAROWIEYSKI (1930-2009)

339
Białe małżeństwo - szkic do plakatu ołówek, papier; 30 x 41,5 cm;
na odwrocie okrągła pieczątka
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Cena oferowana 2 000 zł

340
Młodość - starość ołówek, papier; 20,5 x 15 cm;
na odwrocie okrągła pieczątka
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

341
Kompozycja monotypia, papier; 41,5 x 29 cm.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

342
Kompozycja, 1962 tusz, piórko, papier; 29,5 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: BEKSIŃSKI 62.
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943)

343
Bez tytułu ołówek, papier; 50 x 56 cm;
sygn. p. d.: Olbiński;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Cena oferowana 7 500 zł

Mieczysław WEJMAN (1912-1997)

344
Rowerzysta akwaforta, papier; 100 x 70 cm;
sygn., dat. i opisane u dołu: "Rowerzysta" I a, E.A.-II / XII, Mieczysław Wejman-1966;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
Cena oferowana 2 900 zł

Paweł ALTHAMER (ur. 1967)

345
Lalka - Pan w płaszczu, lata 90. XX w. laleczka, technika własna, tkanina; wys. ok. 34 cm.
estymacja: 5 000 - 7 000 zł
Cena sprzedaży 6 500 zł

Marian GOŁOGÓRSKI (ur. 1948)

346
Paweł wiążący sandał, 2014 brąz patynowany, wys. całkowita: 33 cm;
sygn. i dat. z tyłu na podstawie gmerkiem MG
estymacja: 5 000 - 6 500 zł

Henryk MOREL (1937-1968)

347
Bez tytułu, l. 60. XX w. ceramika; 11,5 x 17 x 12 cm.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 500 zł

Zofia WOLSKA (1934-2016)

348
Bez tytułu, 2004 brąz, kamień; wys. 4 cm., szer. 8 cm.;
sygn. i dat z boku: 49 / 2004 / ZW.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
Cena sprzedaży 2 600 zł