29. maja 2019, 18:00
Wystawa przedaukcyjna od: 18 maja 2019 do: 29 maja 2019

Aukcja:
29 maja (środa), godz.: 18.00

Wystawa przedaukcyjna:
18-29 maja 2019 r.

Salon Aukcyjny w Warszawie przy ul. Karowej 31
pon.-pt.: 11.00 - 19.00
sob.: 12.00 - 15.00

zlecenia aukcyjne: Pamela Skrzypczak
e-mail: p.skrzypczak@rempex.pl
tel.: 669 222 259

zobacz regulamin aukcji

Maja BEREZOWSKA (1898-1978)

1
Egipskie impresje, ok. 1970 akwarela, papier;
58 x 58 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena wywoławcza 5 500 zł

Henryk BERLEWI (1894-1967)

2
Siedzący Żyd, przed 1939 ołówek, papier; 25 x 15,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: H. Berlewi;
estymacja: 5 500 - 6 000 zł
Cena wywoławcza 4 800 zł

Zygmunt MENKES (1896-1986)

3
Motyw wiejski akwarela, papier naklejony na tekturę; 25 x 20 cm;
sygn. p. d.: Menkes.
estymacja: 7 000 - 8 500 zł
Cena wywoławcza 6 000 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

4
Dziewczyna z różami pastel, akwarela, tektura; 67 x 48 cm;
sygn. l. d.: T. Axentowicz;
estymacja: 30 000 - 35 000 zł
Cena wywoławcza 25 000 zł

Witold FLORKIEWICZ (1874-1940)

5
Pejzaż olej, płótno; 50 x 66 cm;
sygn. p. d.: W. Florkiewicz poniżej ryty napis: … (nieczytelny) oraz data: 1902 (? – słabo czytelna).
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
Cena wywoławcza 4 500 zł

6
Wieczorny pejzaż olej, tektura; 35,5 x 24,5 cm;
sygn. l. d.: WW (monogram wiązany);
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Cena wywoławcza 6 000 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

7
Kościół w Mikuszowicach, 1913 akwarela, karton; 89,5 x 129,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: 960 jFałat Bystra 1913;
estymacja: 90 000 - 110 000 zł
Cena wywoławcza 80 000 zł

Józef CHEŁMOŃSKI (1849-1914)

8
Zaporożec – studium, ok. 1873 olej, płótno, 63 x 54 cm;
sygn. .u dołu: J CHELMOŃSKI
estymacja: 140 000 - 180 000 zł
Cena wywoławcza 120 000 zł

Stanisław KLIMOWSKI (1891-1982)

9
Jesienny motyw z Wiśnicza olej, płótno; 98 x 72 cm;
estymacja: 7 500 - 9 500 zł
Cena wywoławcza 6 500 zł

Irena WEISS-ANERI (1888-1981)

10
Riviera, 1928 olej, karton; 64 x 48,5 cm;
sygn. p. d.: Aneri;
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
Cena wywoławcza 5 500 zł

Włodzimierz TETMAJER (1862-1923)

11
Pejzaż wiejski, 1909 olej, płótno; 32 x 56 cm;
sygn. i dat. p. d.: W.T. 1909.
estymacja: 30 000 - 35 000 zł
Cena wywoławcza 26 000 zł

Anna WEINGRUN-LIEBLICH (1904-?)

12
Pejzaż olej, płótno, 50 x 60 cm;
sygn. p. d.: A. Weingrunen
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
Cena wywoławcza 9 500 zł