29 maja 2019

Aukcja:
29 maja (środa), godz.: 18.00

Wystawa przedaukcyjna:
18-29 maja 2019 r.

Salon Aukcyjny w Warszawie przy ul. Karowej 31
pon.-pt.: 11.00 - 19.00
sob.: 12.00 - 15.00

zlecenia aukcyjne: Pamela Skrzypczak
e-mail: p.skrzypczak@rempex.pl
tel.: 669 222 259

zobacz regulamin aukcji

801
Broszka art déco Wyrób wykonany w Belgii, w latach 1910-1920.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

802
Pierścionek z perłą Wyrób wykonany w latach 1910-1920.
estymacja: 4 000 - 4 500 zł

803
Kolczyki z diamentami złoto pr. 0.583 (56), masa całkowita 2.410 g.
Wyrób wykonany w Wiedniu, w latach 1900-1910.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

804
Bransoleta z rubinem Wyrób został wykonany w okresie Rosji carskiej, w XIX w.
estymacja: 5 000 - 5 800 zł

805
Broszka-wisior złoto pr. 0.580, srebro pr. 0.800, masa całkowita 13.250 g.
Wyrób został wykonany w Wiedniu, w XIX w.
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

806
Pierścionek w typie art déco platyna, masa całkowita 5.190 g.
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

807
Wisior z brylantami 7 szt brylantów o masie łącznej 1.40 ct;
łańcuszek, złoto pr. 0.585, masa całkowita 5.550 g.
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

808
Bransoletka z brylantami brylanty o masie łącznej ok. 1.50 ct;
złoto pr. 10K (Gold Filled), masa całkowita 10.800 g.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

Anna ŁOPIEŃSKA-LIPCZYK

809
Nóż do papieru, z podstawką brąz cyzelowany, patynowany; dł. 19 cm; Polska, Warszawa,
odlew współczesny, z oryginalnego modelu Br. Łopieńskich z lat 20. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

MARCELI JAKUBOWSKI & MARCIN JARRA (1880-1900; JARRA do 1939)

810
Kałamarz w stylu orientalnym mosiądz platerowany srebrem; 10 x 24 x 16 cm.
Kraków, k. XIX w.
estymacja: 2 200 - 2 800 zł

Stempel-und Schildefabrik ALBERT WALTHER (zał. 1890)

811
Tłok pieczętny do laku stalagu 344 w Łambinowicach stal, drewno; średnica pola pieczętnego 3,5 cm;
Niemcy, Drezno, po 1943
estymacja: 4 300 - 4 700 zł

812
Tłok pieczęci lakowej gen. Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego (1881-1942) mosiądz, drewno toczone;
Polska, pocz. XX w.
estymacja: 5 000 - 5 500 zł

813
Tłok pieczętny Edwarda hr. Raczyńskiego srebro złocone, karneol, granaty, turkusy;
Polska lub Niemcy, XIX/XX w.
estymacja: 5 600 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 7 000 zł

814
Para spinek do mankietów z koroną szlachecką kość rzeźbiona; średnica 2,7 cm, głęb. 1,2 cm.
Polska, 2 poł. XIX w.
estymacja: 2 400 - 3 000 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899), Kajetan SUFFCZYŃSKI (1807-1873), Wincenty POL (1807-1872)

815
Zawsze oni Poznań 1875. Nakł. J. K. Żupańskiego.
Paryż - Drukarnia E. Martinet.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

816
Album z fotografiami wnętrza willi Jerzego Kossaka zwanej "Jerzówką" (61 szt.) fotografie z lat 1940 - 1945, oprawa z lat 50. XX w.
estymacja: 4 500 - 5 000 zł

817
Ikona - Prazdniki tempera na desce z dwiema szpongami dębowymi, tłoczony papier,
złocenia; 53,5 x 44 x 5 cm. Rosja, pocz. XX w.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

818
Para ikon z ikonostasu tempera na desce, para szpong z tyłu każdego obrazu; wys. ca 109 cm;
Rosja, k. XIX w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

André VILLIEN (czynny 1905-1924)

819
Ekrytuar secesyjny cyna; drewno;
Francja, Paryż, po 1905
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

820
Para lichtarzy empirowych brąz złocony; wys. 25,8 cm, średnica stopy 12 cm.
Francja?; k. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

821
Zestaw trzech waz kominkowych brąz patynowany;
Japonia, k. XIX w. (okres Meiji 1868-1912)
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Odlewnia SUSSE FRÉRES

822
Chińskie naczynie rytualne Ding brąz, odlew złocony; wys. 15,5 cm, szer. 16 cm, głęb. 11,5 cm.
Francja, Paryż, pocz. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

823
Wakizashi - krótki miecz japoński, w pochwie stal, mosiądz, drewno; dł. głowni 55 cm, dł. całk. 75,8 cm, dł. w pochwie 79 cm.
Japonia, okres Edo - XVII/XVIII w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

824
Wakizashi - krótki miecz japoński, w pochwie stal, mosiądz, drewno; dł. głowni 40 cm, dł. całk. 57 cm, dł. w pochwie 60 cm.
Japonia, XVI/XVII w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

825
Miecz japoński oficerski wojsk lądowych SHIN-GUNTO, w pochwie stal niklowana, miedź, żelazo czernione, mosiądz, drewno,
skóra rekina, taśma bawełniana; dł. głowni 68 cm, Japonia, 1944
estymacja: 9 500 - 11 000 zł

826
Szabla austriacka, paradna - wyższych urzędników państwowych stal, brąz złocony, mosiądz, kość, drewno; dł. głowni 78 cm;
Austro-Węgry, Galicja, XIX/XX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Manufaktura PETER KNECHT, SOLINGEN (czynny 1770-1831)

827
Szabla francuska oficera szwoleżerów, wz. AN-XI, w pochwie stal, mosiądz, drewno, skóra; dł. głowni 82 cm;
Solingen, 1800-1814
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

828
Szabla polska oficera Kawalerii Narodowej powołanej dla bezpieczeństwa Rzeczypospolitej i Konstytucji 3 Maja 1791 stal, jaszczur; drewno; dł. głowni 83,3 cm;
Polska, k. XVIII w.
estymacja: 40 000 - 50 000 zł

Firma ARGENTOR-WERKE (czynna 1902-1970)

829
Lampka na biurko, elektryczna, z figurką dziewczynki pod parasolem cyna, częściowo srebrzona; mosiądz srebrzony; wys. 43,5 cm;
Wiedeń, ok. 1905.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena oferowana 3 000 zł

830
Lampa gabinetowa, art déco drewno orzechowe, metal niklowany, szkło mleczne, prasowane; wys. 56,5 cm;
Europa Środkowa, 2 tercja XX w.
estymacja: 3 200 - 3 700 zł
Cena oferowana 3 000 zł

831
Zegar w typie Boulle’a, z konsolą drewno, szylkret, mosiądz, brąz złocony; szkło, emalia, stal; zegar - wys. 76 cm;
Francja, XIX w.
estymacja: 22 000 - 28 000 zł

832
Para kandelabrów 6-świecowych, zelektryfikowanych, w stylu II Cesarstwa brąz patynowany i złocony; wys. ca 74,5 cm;
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 8 500 - 11 000 zł

Wojciech BRZEGA? (1872-1941)

833
Lustro ścienne, zakopiańskie drewno sosnowe, tafla lustrzana fazowana; 68,2 x 48,5 x 3 cm.
Zakopane, pocz. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena oferowana 3 000 zł

834
Lustro ścienne tafla lustrzana, fazowana, drewno, gipsatura, pozłota; wys. 119 cm, szer. 120 cm;
Europa Zachodnia, Austria?; XIX/XX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

835
Para kinkietów brąz patynowany i złocony; wys. 81 cm;
Polska, Warszawa?; XX w.
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

1801
Bransoleta złota złoto pr.0.585, masa całkowita 53.630 g.
Warszawa, lata 1920-30
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

1802
Kolczyki z brylantami 22 szt brylantów o masie łącznej 0.36 ct.
złoto pr. 0.750, masa całkowita 14.480 g.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

1803
Pierścionek z akwamarynem pojedynczy akwamaryn w ażurowanej oprawie o masie ok. 9.50 ct,
złoto pr.0.585, masa całkowita 4.320 g.
estymacja: 3 600 - 4 500 zł

1804
Kolczyki z topazami 6 szt owalnych topazów o masie łącznej ok.3.60 ct,
złoto pr. 0.750, masa całkowita 7.980 g. Francja, 1850-80
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

1805
Sygnet z brylantem centralnie obsadzony brylant o masie ok.0.58 ct.
złoto pr.0.585, masa całkowita 13.720 g.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

1806
Pierścionek art deco 4 szt rozet diamentowych i 18 szt rautów diamentowych o masie łącznej ok.0.21 ct
oraz szafir o masie ok. 0.10 ct; Francja, 1910-15
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

1807
Pierścionek z brylantami 21 szt brylantów o masie łącznej ok.1.10 ct oraz 2 szt pereł słodkowodnych;
złoto pr.0.585, masa całkowita 6.610 g.
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

1808
Sygnet z szafirami owalny szafir naturalny o masie ok.1.10 ct w otoczeniu 16 szt rozet diamentowych
oraz 8 szt. szafirów w szlifie bagieta; Warszawa, 1920-30
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

1809
Pierścionek z diamentami 9 szt rautów diamentowych oraz rozeta diamentowa o masie łącznej ok.0.40 ct;
złoto pr.0.583 (56), masa całkowita 4.260 g. Rosja Carska.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

1810
Wisior z emalią czarna emalia złotnicza oraz 5 szt naturalnych pereł;
złoto pr.0.750, masa całkowita 12.260 g. Francja, 1850-1900
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

1811
Naszyjnik z pereł 65 szt pereł słodkowodnych Akoya + owalny szafir kaboszon,
łączna masa kamieni ok.0.55 ct, złoto pr. 0.585.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

1812
Broszka z cytrynami kompozycja z cytrynami w szlifie fantazyjnym o masie łącznej 29.60 ct,
złoto różowe pr.0.750, masa całkowita 29.900 g.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

1813
Brosza złota w stylu vintage, fantazyjna kompozycja z motywem gałązki drzewa,
złoto pr.0.750, masa całkowita 13.900 g.
estymacja: 4 500 - 5 000 zł