Karol SZCZECIŃSKI (1911-1995)
Nr katalogowy101
Feliks Topolski wśród ruin Warszawy,
l. 40. XX w.
fotografia czarno-biała, brom, papier,
16,2 x 23,5 cm
Cena wywoławcza.
450 zł
Jan BUŁHAK (1876-1950)
Nr katalogowy103
Katedra w Wilnie - Mojżesz, 1914
fotografia czarno-biała, papier na tekturce,
13 x 9 cm (odbitka); 32,2 x 23,7 cm;
p.d.: pieczątka autorska
Cena wywoławcza.
700 zł
Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852 - 1936)
Nr katalogowy105
Wawel i zakole Wisły
litografia, papier, 18,6 x 28,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: LWyczół (na płycie)
Cena wywoławcza.
1 700 zł
Zofia STRYJEŃSKA
Nr katalogowy107
Gusła Słowian, 1934
druk, papier, 32,5 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza.
18 000 zł
Nr katalogowy109
Anioł wg Jana Matejki
litografia, papier, 52,7 x 38,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: LWyczół / 1926 r (na płycie)
Cena wywoławcza.
4 600 zł
Hanna RUDZKA-CYBISOWA (1897 - 1988)
Nr katalogowy111
Dziewczyna z psem
piórko, tusz, papier,
36 x 26 cm ( w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
1 800 zł
Wojciech WEISS (1875 - 1950)
Nr katalogowy113
Akt leżącej kobiety
kredka brązowa, papier,
28,3 x 40,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WWeiss
Cena wywoławcza.
3 300 zł
Stanisław BORYSOWSKI (1901 - 1988)
Nr katalogowy115
Rybak
piórko, tusz, papier,
23,5 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Borysowski
Cena wywoławcza.
600 zł
Jan KOTOWSKI (1885 - 1960)
Nr katalogowy117
Ilustracja do Trylogii H. Sienkiewicza
ołówek papier, 21,3 x 15,5 cm;
sygn. p. d.: JanKotowski
Cena wywoławcza.
1 500 zł
Maja BEREZOWSKA (1898 - 1978)
Nr katalogowy119
Sześć kompozycji historycznych
piórko, tusz, papier, 29,5 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn.: majaberezowska
Cena wywoławcza.
6 600 zł
Leon CHWISTEK (1884 - 1944)
Nr katalogowy121
Skrzypek i Bóg
piórko, tusz, papier, 17 x 20,9 cm
praca pochodzi od rodziny artysty
Cena wywoławcza.
6 600 zł
Nikifor KRYNICKI (1895 - 1968)
Nr katalogowy202
Willa w Krynicy
akwarela, gwasz, papier,
20 x 16 cm (w świetle oprawy);
u dołu napis: KRYNICAWILLASZKOŁAKRAKOWSKA
Cena wywoławcza.
1 900 zł