Stanisław MASŁOWSKI (1853 - 1926)

204
Wnętrze sieni akwarela, papier, 34 x 28 cm; sygn. l. d.: ST. MASŁOWSKI / 1902
Cena wywoławcza. 3 800 zł

205
Śpiący piesek akwarela, papier, 15 x 23,6 cm (w świetle oprawy); sygn. z lewej: WOLA 1918 St M.
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Adam SETKOWICZ (1876 - 1945)

206
Przy wozie akwarela, tektura, 17 x 25 cm; sygn. l. d.: A. Setkowicz
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Maurycy TRĘBACZ (1861 - 1941)

207
Kwiaty w wazonie akwarela, papier, 57 x 41 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: M. Trębacz
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Fiodor P. BLAGONRAWOW (1885-1961)

208
W parku akwarela, papier, 27 x 37,5 cm; sygn. p. d.: F. Blagonrawow (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878 - 1954)

209
Odbudowa kolumny Zygmunta akwarela, papier, 38 x 50,5 cm (w świetle oprawy); na odwrocie nr inwentażowy: St.Cz. / inw. 451;
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Władysław BAKAŁOWICZ (1833 - 1903)

210
Portret Heleny i Jadwigi Bakałowiczówien (bratanic artysty); akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 22,8 x 18.3 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Edward OKUŃ (1872 - 1945)

211
Na arenie kredka, gwasz, papier, 19,5 x 31,9 cm; sygn. p. d.: E O (monogram wiązany)
Cena wywoławcza. 5 700 zł

Stanisław GÓRSKI (1887 - 1955)

212
Portret kobiety pastel, papier, 32,3 x 40,2 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: St. Górski
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Stanisław FABIJAŃSKI (1865 - 1947)

213
Kaplica Zygmuntowska na Wawelu akwarela, karton, 65,5 x 47 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: St. Fabijański
Cena wywoławcza. 5 200 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1899 - 1976)

214
Widok na Luwr z Tuileries akwarela na podrysowaniu ołówkiem, tektura, 30 x 23 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Michał STAŃKO (1901 - 1969)

215
Pod krzyżem pastel, tektura, 69 x 47 cm; sygn. l. d.: M. Stańko / 943
Cena wywoławcza. 6 600 zł

Józef MEHOFFER (1869 - 1946)

216
Projekty malowideł ściennych do kościoła Wygnanie z Raju, Mahabeusze, Ukrzyżowanie, Zmartwychwstanie; akwarela, gwasz, papier, 21 x 11,5 cm
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA

217
Stroje polskie - Polish Paesants' Costumes - 20 kart, 1939 gwasz malowany szablonem (pochoir);
Cena wywoławcza. 30 000 zł

Stanisław Ignacy WITKIEWICZ - WITKACY

218
Portret Anny Przybyłko-Potockiej (?), 19 pastel, papier różowy, 54,5 x 44 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 23 000 zł

Tadeusz GADOMSKI (1867-1952)

219
Portret młodego mężczyzny, 1907 pastel, papier żeberkowy brązowy, 60,5 x 44,5 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859 - 1938)

220
Starość i młodość pastel, papier, 50 x 72 cm; sygn. u dołu: T. Axentowicz
Cena wywoławcza. 33 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA

221
Zaloty, ok.1940 gwasz, papier, 57 x 46,5 cm; sygn. p. d.: Z. STRYJEŃSKA;
Cena wywoławcza. 32 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894 - 1976)

222
Sobótki gwasz, papier, 33,5 x 44,5 cm (w świetle oprawy); sygn. u dołu: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza. 30 000 zł

Mieczysław FILIPKIEWICZ (1891 - 1951)

223
Drzewa olej, tektura, 36,5 x 49 cm; sygn. p. d.: Mieczysław Filipkiewicz
Cena wywoławcza. 3 600 zł

Stanisław OSOSTOWICZ (1906-1939)

224
Pejzaż zimowy z chłopcem ciągnącym sanki olej, tektura, 35 x 50 cm; sygn. l.d.: St. Osostowicz 1937
Cena wywoławcza. 2 800 zł

Ludwik MISKY (1884 - 1938)

225
Morze olej, tektura, 50 x 70 cm; sygn. p.d.: LMISKY
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Julian FAŁAT (1853 - 1929)

226
Pejzaż z Semmering, 1914 akwarela, papier naklejony na płótno, 47,8 x 68 cm; sygn. p. d.: jFałat Semmerig [sic!] / 1914 oraz autorski numer: 975
Cena wywoławcza. 39 000 zł

Wojciech WEISS (1875 - 1950)

227
Sad z suszącą się bielizną, ok 1910 r. olej, tektura, 25 x 34,2 cm; Obraz wystawiany na wystawie "Rozkosz malowania"
Cena wywoławcza. 15 000 zł