Juan CLARA AYATS (1875-1958)
Nr katalogowy403
Dziewczynka z bucikiem
brąz patynowany, wys.25 cm.
sygn. na stołeczku: Juan Clara
Cena wywoławcza.
5 000 zł
Alexandre FALGUIERE (1831-1900)
Nr katalogowy405
Młodzieniec z kogutem
brąz patynowany, kolista podstawa dołem
z zielonego marmuru; wys. 35 cm.
sygn. na podstawie: Falguiére
Cena wywoławcza.
4 500 zł
407
Napoleon na koniu
koń z patynowanego stopu metali, jeździec
z mosiądzu, podstawa z zielonego marmuru;
Polska (?), 2. poł. XIX w.
Cena wywoławcza.
2 000 zł
409
Para papug
brąz patynowany; wys. 25 i 27 cm. (wraz z podstawą)
Niemcy, Austria (?) 2. poł. XIX w.
Cena wywoławcza.
3 500 zł
411
Św. Józef z Dzieciątkiem
drewno nieznane (egzotyczne?), polichromowane
i złocone; wys. 97 cm. Hiszpania, Portugalia
lub Ameryka Środkowa (?), ok. 1730-1800
Cena wywoławcza.
8 900 zł
413
Madonna z Dzieciątkiem
drewno lipowe, pierwotnie polichromowane;
Niemcy Północne?, Prusy, Gdańsk?, 2. poł. XVII w.
Cena wywoławcza.
55 000 zł
502
Kasetka
szkło rubinowe, taśma mosiężna; 10 x 11 x 8 cm;
Czechy?, 1. ćw. XX w.
Cena wywoławcza.
1 900 zł
504
Wazon secesyjny z pejzażem zimowym
szkło barwione, pudry szklane, farby emaliowe;
wys. 11 cm, średn. wylewu 10,8 cm;
Francja, Nancy, firma Daum, ok. 1910.
Cena wywoławcza.
2 500 zł
506
Wazon secesyjny
szkło barwione w masie, wielowarstwowe, trawione;
Francja, Nancy, w typie wyrobów firmy
Emille'a Galle?, XX w.
Cena wywoławcza.
5 000 zł
508
Talerz dekoracyjny
porcelana, farby naszkliwne;
średn. 40,5 cm, głębokość 5,5 cm;
Chiny, 2. poł. XIX w.
Cena wywoławcza.
1 800 zł
510
Kabaret - paterka deserowa
Rosja, fabryka porcelany F. Gardnera
w Wierbiłkach koło Moskwy (zał.1766),
kon. XIX w.
Cena wywoławcza.
1 200 zł
512
Faun grający na fletni Pana
Dania, Kopenhaga, manufaktura królewska,
model Christiana Thomsena (1860-1921),
projekt z ok. 1903 r., realizacja późniejsza (l.30.XX w.)
Cena wywoławcza.
1 800 zł