Karol LARISCH (1902 - 1935)

101
Na Żabim Mnichu w Tatrach fotografia czarno-biała, brom, papier, 30,5 x 23 cm; sygn. na odwrociu (ołowkiem):
Cena wywoławcza. 400 zł

Tadeusz WAŃSKI (1884 - 1959)

102
Droga na Wieżycę fotografia czarno-biała, brom, papier, 18 x 24 cm; na odwrocie pieczątka autorska i tytuł (ołowkiem);
Cena wywoławcza. 800 zł

Janusz CZARNECKI (XX w.)

103
Na stadionie fotografia czarno-biała, brom, papier, 22,6 x 30 cm; na odwrocie pieczątka autorska;
Cena wywoławcza. 300 zł

Janusz CZARNECKI (XX w.)

104
Nowy Świat fotografia czarno-biała, brom, papier, 30,5 x 23 cm; na odwrocie pieczątka autorska;
Cena wywoławcza. 300 zł

Ignacy ŁOPIEŃSKI (1865 - 1944)

105
Scena z Polowania akwaforta, 19 x 34 cm; opisany u dołu; wg Juliana FAŁATA (1853 - 1929)
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Józef BRANDT (1841 - 1915)

106
Powitanie stepu miedzioryt kolorowany, papier naklejony na karton, 29,5 x 65 cm (odcisk płyty), 49,5 x 86 cm (arkusz kartonu);
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Richard BONG (XIX/XXw.)

107
Przed lustrem drzeworyt sztorcowy, 37 x 22,5 cm (w świetle oprawy) wg Władysława CZACHÓRSKIEGO (1850 - 1911)
Cena wywoławcza. 900 zł

Witold WOJTKIEWICZ (1879 - 1909)

108
Zachwyt. Mapły, 1905 [Świat baśniowy I, Na ławce w parku] litografia tonowana (w tonacji sepii, biel), karton jasnokremowy, 36 x 43,8 cm (arkusz);
Cena wywoławcza. 9 200 zł

Tadeusz KULISIEWICZ (1899 - 1988)

109
Dzieci - z teki "Szlembark" drzeworyt, papier, 29 x 26 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: TKulisiewicz (ołowkiem)
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Franz HOFFMANN (XX w.)

110
Stacje Drogi Krzyżowej (10 plansz) drzeworyt, papier, 17,5 x 13 cm (odcisk klocka); sygn. p. d.: Franz Hoffmann; l. d.: numery stacji (ołówkiem); ok. 1920
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Henri Abraham CHÂTELAIN (1684 -1743)

111
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Para rycin Laurent CARS (1699 - 1771)

112
Scena rodzajowa - w wiejskiej izbie miedzioryt, papier, 49 x 36,5 cm (odcisk p yty); sygn. p. d.: Grave par Laurent Cars; wg Jean-Baptiste GREUZE (1725 - 1805)
Cena wywoławcza. 800 zł

Jan Piotr de La Gourdaine NORBLIN (1745-1830)

113
Wynalezienie rysunku miedzioryt, papier, 20,2 x 16 cm (odcisk płyty); sygn. l. d.: JP Norblin 1775 (na płycie)
Cena wywoławcza. 2 000 zł

114
Wskrzeszenie Łazarza miedzioryt, papier, 15,5 x 13 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: Norblin fecit 1789.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

William HOGARTH (1697-1764)

115
Zbiór pięciu rycin z cyklu Modne małżeństwo (3 plansze), z cyklu Kariera marnotrawcy (1 plansza) oraz Wieczór , akwaforta
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Wilhelm Friedrich GMELIN (1760-1820)

116
Widok posiadłości wiejskiej z zameczkami miedzioryt, papier, 41,8 x 57 cm; sygn. p. d.: F. Gmelin 1792
Cena wywoławcza. 2 100 zł

Stanisław KAMOCKI (1875 - 1944)

117
Teka prac zawierająca nie sygnowane: szkice ołówkiem i kredkami, 1 akwarelę i 4 studia olejne na płótnie
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Mela MUTER (1876 - 1967)

118
Łodzie na brzegu tusz piórko na podrysowaniu kredką litograficzną, karton, 25 x 36 cm (pożółkły karton); sygn. l. d.: Muter
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Henryk BERLEWI (1894 - 1967)

119
Portret młodej kobiety ołówek, papier kremowy, 34 x 25 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: H. Berlewi
Cena wywoławcza. 6 200 zł

Antoni GAWIŃSKI (1876 - 1954)

201
Na balkonie akwarela, papier, 17,5 x 12,3 cm (w świetle oprawy); sygn. p.d.: AG (monogram) / 1904 (?)
Cena wywoławcza. 1 600 zł

Nikifor KRYNICKI (1895 - 1968)

202
Święty kredka papier, ok. 13,5 x 10 cm; na odwrocie napis: Nikifor 1966
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Wacław BOROWSKI (1885 - 1954)

203
Na balkonie tusz lawowany, akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 19 x 13 cm, sygn. p. d.: W. B.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Maja BEREZOWSKA (1898 - 1978)

204
Lilie w wazonie akwarela, papier, 46 x 34 cm; sygn. p. d.: maja berezowska
Cena wywoławcza. 2 400 zł

Mieszko JABŁOŃSKI (1892 - 1965)

205
Portrecik akwarela, papier, 37 x 27 cm w świetle oprawy; sygn. p. d.: MJab;
Cena wywoławcza. 3 300 zł

Hanna RUDZKA-CYBISOWA (1897 - 1988)

206
Pejzaż z sosnami olej, płótno, 25 x 31 cm; sygn. l. d.: H Rudzka 1930
Cena wywoławcza. 13 500 zł

Michał STAŃKO (1901 - 1969)

207
Pejzaż górski olej, tektura, 50 x 70 cm; sygn. p.d.: M. Stańko
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Georg MAJEWICZ (1897 - 1965)

208
Pejzaż alpejski olej, płótno, 80 x 70 cm; sygn. p. d.: G. Majewicz
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Wlastimil HOFMAN (1881 - 1970)

209
Dziewczynki z ptaszkiem olej, sklejka, 34 x 50 cm; sygn. p. g.: Wlastimil Hofman
Cena wywoławcza. 22 000 zł

Zdzisław PRZEBINDOWSKI (1902 - 1986)

210
Bez olej, płótno, 78 x 58,5 cm; sygn. p. d: Z. Przebindowski
Cena wywoławcza. 13 500 zł

Jan HRYNKOWSKI (1891 - 1971)

211
Martwa natura z tulipanami olej, tektura, 59 x 50 cm; sygn. p. d.: j. hrynkowski / 1937
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Alfons KARPIŃSKI

212
Kaczeńce olej, tektura, 35 x 49 cm; sygn. l. d.: A.Karpiński
Cena wywoławcza. 13 500 zł

Hendrik HEYLIGERS (1877 - 1967)

213
Kwiaty w wazonie olej, płótno, 60 x 73 cm; sygn. p.d.: H. Heyligers
Cena wywoławcza. 25 500 zł

Wiktor KORECKI (1890 - 1980)

214
Pejzaż jesienny olej, płótno, 61,5 x 92 cm; sygn. l. d.: Wiktor / KORECKI
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Michał DOBRIAK (1904 - 2001)

215
Pejzaż z rzeką olej, sklejka, 106 x 122 cm; sygn. p. d.: M. Dobriak 1950;
Cena wywoławcza. 12 500 zł

Zygmunt LANDAU (1898 - 1962)

216
Macierzyństwo olej, płótno, 81 x 65 cm; sygn. p.d.: Landau
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Feliks Kazimierz WYGRZYWALSKI (1903 - 1966)

217
Modlitwa olej, płótno, 50 x 70 cm; sygn. l.d.: F.K. Wygrzywalski;
Cena wywoławcza. 6 300 zł

Roman BRATKOWSKI (1869 - 1954)

218
Pejzaż morski olej, płótno, 46 x 70 cm; sygn. p. d.: R. Bratkowski
Cena wywoławcza. 6 500 zł

Wilhelm Karl RAUBER (1849 - 1926)

219
Scena portowa olej, płótno, 80 x 90 cm; sygn. p. d.: ... Rau (nieczytelnie)
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Zygmunt WALISZEWSKI (1897 - 1936)

220
Jan III Sobieski na koniu olej, płótno, 73,5 x 59,5 cm na odwrocie kompozycja "Rycerz na koniu"
Cena wywoławcza. 49 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

221
Modlący się chłopiec olej, płótno, 101 x 76 cm;
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Stanisław JAROCKI (1871 - 1944)

222
Portret kobiety w czerni olej, płótno, 53 x 42 cm; sygn. l. g.: Jarocki
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Malarz nieokreślony, niemiecki, XIX w.

223
Portret kobiety, ok. 1840 olej, płótno, 52 x 40,5 cm [odpryski farby]
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Michał Gorstkin WYWIÓRSKI (1861 - 1926)

224
Trofeum olej, tektura, 101 x 54,5 cm; sygn. l. d.: M.G. Wywiórski
Cena wywoławcza. 33 000 zł

Adam BUNSCH (1896 - 1969)

225
Las pastel, papier, 62 x 47 cm; sygn. l. d.: Adam Bunsch 1936
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Mieczysław SIEMIŃSKI (1891 - 1965)

226
W miasteczku akwarela, papier, 47,5 x 64 cm; sygn. l. d.: ŁÓDŹ / SIEMIŃSKI
Cena wywoławcza. 6 300 zł

Henryk BERLEWI (1894 - 1967)

227
Portret kobiety pastel, papier, 32 x 24,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: H. Berlewi
Cena wywoławcza. 40 000 zł

Erno ERB (1890 - 1943)

228
Łodzie na brzegu olej, tektura, 33 x 60,5 cm; sygn. l. d.: EErb
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Soter Jaxa MAŁACHOWSKI (1887 - 1952)

229
Łodzie rybackie na brzegu gwasz, tektura, 35 x 48 cm; sygn. p. d.: SJaxa / 1925
Cena wywoławcza. 3 500 zł