Józef AUMILLER (1892-1962)

714
Medalion z Józefem Piłsudskim brąz, średnica 25 cm; Warszawa, l. 30. XX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

715
Para kandelabrów czteroświecowych brąz, marblit; wys. 40,5 cm, szer. podstaw ca 17 cm; Europa Zachodnia, k. XIX w.; (brak profitki przy jednej z tulejek).
Cena wywoławcza. 1 900 zł

716
Ikona - Matka Boska Kazańska tempera na desce, srebro, 28,5 x 24,5 cm; Rosja, XVIII w.
Cena wywoławcza. 7 500 zł

717
Ikona cerkiewna ze sceną Zmartwychwstania tempera na desce, 101 x 97 cm; rama drewniana 120 x 115 cm; Lwów, XVIII w.
Cena wywoławcza. 16 000 zł

718
Kufer podróżny drewno dębowe, okucia żelazne; wys. 69 cm, szer. 106 cm, głęb. 60 cm; Polska, XVIII/XIX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

719
Żyrandol 6-świecowy z lampą naftową, secesyjny; Austro-Węgry, Wiedeń, firma Rudolf Ditmar, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 2 200 zł

720
Słupek - gerydon drewno lakierowane na czarno, gips polichromowany; wys. 98,5 cm, Europa Zachodnia, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Franciszek KRANTZ

721
Zegar kominkowy szafkowy konstrukcja: dębina, sosna, okleina: orzech; brąz, mosiądz; wys. 58,5 cm, szer. 31 cm, głęb. 21,5 cm; Warszawa, ok. 1780.
Cena wywoławcza. 26 000 zł

722
Zegar kominkowy z figurą Wenus z Milo marmur, brąz złocony i patynowany, mosiądz, szkło; Francja, Paryż, firma VINCENTI and Cie, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 4 700 zł

723
Zegar szkieletowy drewno laminowane, mosiądz, szkło; Europa Zachodnia, XIX w. (podstawa i klosz wtórne).
Cena wywoławcza. 14 000 zł

724
Zegar kominkowy Francja, Paryż, firma Rouilly, (czynna od ok. 1840 przy Roue de Berry); po poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 17 500 zł

725
Zegar talerzowy mosiądz, żelazo, stal, wys. 44,5 cm, szer. 35 cm, głęb. 11 cm; Niemcy lub Wielkopolska, 1763.
Cena wywoławcza. 13 600 zł

726
Lampa stojąca, zelektryfikowana, w formie kandelabru 5-świecowego, w manierze Ludwika XV; Europa Zachodnia, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 12 500 zł

727
Para kandelabrów 5-świecowych w manierze Ludwika XVI; marmur, brąz złocony; wys. 58,5 cm, Europa Zachodnia, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 6 300 zł

728
Para kandelabrów 13-świecowych w stylu II Cesarstwa; brąz złocony; wys. 138 cm, szer. ramion 36 x 36 cm; Francja, 3 tercja XIX w.
Cena wywoławcza. 75 000 zł

801
Biurko w stylu secesji geometrycznej Konstrukcja - buczyna barwiona na mahoń; 107,3 x 99 x 64 cm; Europa Środkowa, Austria lub Polska, ok. 1905
Cena wywoławcza. 8 000 zł

802
Para szafek w stylu art deco Konstrukcja - sosna; sklejka sosnowa; fornir - orzech, mahoń; 70, 4 x 54, 4 x 38 cm; Polska, ok. 1930
Cena wywoławcza. 2 000 zł

803
Komplet mebli w stylu art deco Konstrukcja - mahoniowiec; fornir - orzech, mahoń; Polska, ok. 1930
Cena wywoławcza. 7 000 zł

804
Szafka pomocnicza Konstrukcja - sklejka sosnowa, brzoza; fornir - orzech, brzoza; 79,6 x 70,7 x 41,6 cm; Europa Środkowa, ok. 1935;
Cena wywoławcza. 3 000 zł

805
Szafa biblioteczna w stylu art deco Konstrukcja - orzech, sklejka; fornir - palisander; intarsje - róża; inkrustacja - mosiądz; 181 x 260 x 50 cm; Polska lub Niemcy, ok. 1930
Cena wywoławcza. 21 000 zł

806
Szafa kredensowa w stylu barokowym Konstrukcja - sosna; fornir - orzech; 178,5 x 100,2 x 45,5 cm; Europa Zachodnia, 1 poł. XVIII w.
Cena wywoławcza. 13 000 zł

807
Szafa sieniowa w stylu barokowych mebli Konstrukcja - dębina, brzoza; fornir - dębina; 233,3 x 215 x 95 cm; Europa Środkowa, Pomorze Zachodnie (?), ok. poł. XVIII w.
Cena wywoławcza. 20 000 zł

808
Komoda klasycystyczna Konstrukcja - sosna; fornir i itarsje - orzech, śliwa, jawor, jesion, mahoń; 79 x 95,6 x 47,2 cm; Europa Środkowa, ok. 1800
Cena wywoławcza. 20 000 zł

809
Szafa w stylu barokowym Konstrukcja - dębina; 204 x 133 x 66 cm; Europa Środkowa, Niemcy (?), 4 ćw. XVIII w.
Cena wywoławcza. 13 000 zł

810
Kanapa w stylu neoklasycystycznym Konstrukcja - brzoza; 101 x 133 x 66 cm; Europa Środkowa, Polska, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 8 000 zł

811
Stół pomocniczy w stylu mebli Ch. A. Boulle'a konstrukcja - dębina; mahoń; fornir - grusza i mahoń barwiony; Europa Środkowa, 3 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 19 000 zł

812
Fotel z uszami w stylu późnego biedermeieru; fornir - brzost barwiony na orzech; Polska, ok. 1840.
Cena wywoławcza. 12 000 zł

813
Sekretera - kantor do pracy w stylu biedermeier; Konstrukcja - sosna; fornir - mahoń; Europa Środkowa, Niemcy lub Polska, ok. 1830.
Cena wywoławcza. 19 000 zł

814
Sekretera w stylu biedermeier Konstrukcja - sosna, dębina; fornir - mahoń; 217,7 x 130 x 61 cm; Niemcy, ok. 1830
Cena wywoławcza. 25 000 zł

815
Szafka biblioteczna w stylu Ludwika Filipa; Konstrukcja - sosna, topola; fornir - orzech; Europa Środkowa - Polska, ok. 1880
Cena wywoławcza. 4 900 zł

816
Szafka pomocnicza w stylu eklektycznym Konstrukcja - sosna; fornir - mahoń; 82,6 x 89 x 45 cm; Polska (?), ok. 1880
Cena wywoławcza. 1 900 zł

817
Stolik do robótek w stylu Ludwika Filipa Konstrukcja - sosna; fornir - mahoń; intarsja - palisander, jawor, brzoza, bukszpan, mahoń; Europa Środkowa, Polska, ok. 1880
Cena wywoławcza. 2 500 zł

818
Biurko w stylu klasycystycznym Europa Środkowa, Niemcy lub Polska (?); Nastawa ok. 1800, podstawa pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

819
Kabinet neostylowy Konstrukcja - orzech, mahoń (wtórnie); 157 x 77,4 x 52,6 cm; Europa Środkowa, Niemcy (?),2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 28 000 zł