Autor nieokreślony - ZM

101
Leon Wyczółkowski, ok. 1930 fotografia czarno-biała, 22 x 17 cm, u dołu dedykacja malarza, pisana czarną kredką litograficzną
Cena wywoławcza. 2 700 zł

Edward HARTWIG (1909-2003)

102
Zestaw 10 fotografii portretowych - portrety dziecka, ok. 1950 10 fotografii czarno-białych, brom, papier, na tekturce, 17 x 12 cm
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Julius GIERE, XIX w. wg rysunku N. CASLERA

103
Portret gen. Bogusława Dzierżanowskiego litografia, papier, 36,3 x 25 cm; sygn. p. d.: Lith. v. Juls Giere Hannover
Cena wywoławcza. 400 zł

Henri GREVEDON (1776 - 1860)

104
Susette litografia podmalowana akwarelą, 31,5 x 22,5 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: =h =Grevedon
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Charles Henry BASKETT (1872 - 1953)

105
Widok portu akwaforta, papier, 20,5 x 32,5 cm (odcisk płyty); sygn. p. d.: C.H. Baskett del et imp (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 400 zł

Artysta nieokreślony, XVIII w.

106
Trzy plansze - Wiosna, Lato, Zima miedzioryt, 20 x 30 cm (odcisk płyty); [obcięte z czterech boków]
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Pierre FOURDRINIER (czynny 1720-60)

107
Pory roku - cztery plansze akwaforta, 12,5 x 8 cm (każdy odcisk płyty); We wspólnej oprawie; wg William KENT (1685-1748)
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Christian Albrecht WORTMANN (1680 - 1760)

108
Portret carycy Anny - Imperatorki Wszechrusi, 1736 miedzioryt, papier, 36,3 x 24,5 cm ( odcisk płyty)
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Leon CHWISTEK (1884 - 1944)

109
Akty, ok. 1925 piórko, atrament, papier, 34 x 21 cm;
Cena wywoławcza. 6 700 zł

Leon CHWISTEK (1884 - 1944)

110
Rzeka kobiet, ok. 1932 piórko, tusz, papier, 34 x 21 cm;
Cena wywoławcza. 6 700 zł

Stefan MROŻEWSKI (1894 - 1975)

111
Katedra w Palermo ołówek, papier, 21,7 x 28,8 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: SMrożewski / Palermo 38
Cena wywoławcza. 900 zł

Stanisław KAMOCKI (1875 - 1944)

112
Gałązka głogu ołówek, papier, 19,8 x 15,8 cm (w świetle oprawy); napis p. d.: SZTUKA
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

113
Żołnierska kapela ołówek, papier, 21 x 24 cm (w świetle oprawy); napis l. d.: 1915 na Litwie
Cena wywoławcza. 600 zł

Antoni UNIECHOWSKI (1903 - 1976)

114
Władysław Warneńczyk piórko, tusz, papier, 29,6 x 21 cm, sygn. p. d.: AU
Cena wywoławcza. 1 400 zł

115
Żebraczki piórko, tusz lawowany (czarny i barwny), papier, 28 x 21,8 cm,
Cena wywoławcza. 1 400 zł

116
Żołnierze francuscy - szkice ołówek, piórko, tusz, papier, 17 x 27,2 cm (w świetle oprawy), sygn. p. d.: St. Kamocki
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Wlastimil HOFMAN (1881 - 1970)

117
Szkice aktu męskiego - postać leżąca a) Ujęcie od tyłu ołówek, papier, 21,2 x 26,7 cm (w świetle oprawy) b) Ujęcie z boku
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854 - 1929)

118
Motyw z miasteczka kredka niebieska, papier, 19,2 x 25 cm; sygn. l. d.: J Malczewski (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 1 700 zł

119
Szkice postaci wiejskiej kobiety ołówek, papier, 39 x 30,5 cm; l. g. okrągły stempel: "ZE ZBIORÓW / MARJI MALCZEWSKIEJ" oraz nr 180
Cena wywoławcza. 1 700 zł

Edward AŁASZEWSKI (1908 - 1983)

201
Gen. Wieniawa Długoszowski - karykatura akwarela, piórko, tusz, papier, 24,5 x 16 cm; sygn. p. d.: E.A 33
Cena wywoławcza. 800 zł

Stanisław KAMOCKI (1975 - 1944)

202
Ułani - szkice barwne ołówek, tusz, akwarela, papier, 20 x 24 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: St. Kamocki
Cena wywoławcza. 1 700 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

203
Alegoria muzyki gwasz, pergamin, 12,9 x 8 cm; sygn. u dołu na zwoju nut: ... Innocen Zanont
Cena wywoławcza. 3 900 zł

Maja BEREZOWSKA (1898 - 1978)

204
Tulipany i narcyzy w dzbanie akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 58,5 x 49,5 cm; sygn. p. d.: maja 47
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Czesław Boris JANKOWSKI (1862-1941)

205
Wieśniaczka akwarela, papier, 26 x 20 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: JANKOWSKI / 901 (? - data niewyraźna)
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Erwin CZERWENKA (1887 - 1970)

206
Pejzaż olej, tektura, 22,5 x 35,5 cm; sygn. l. d.: E. Czerwenka
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Antoni WIPPEL (1882 - 1969)

207
Pejzaż górski olej, tektura, 35 x 50 cm; sygn. p. d.: A.Wippel
Cena wywoławcza. 2 700 zł

Edward WIECZOREK (1910 - 1988)

208
Pejzaż olej, płótno, 35 x 50 cm; sygn. p. d.: Edward Wieczorek
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Zygmunt RADNICKI (1894 - 1969)

209
Krajobraz z Grecji olej, płótno, 34,5 x 73,5 cm; sygn. p. d.: Z. Radnicki;
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Jan BOHUSZEWICZ (1878 - 1935)

210
Nad jeziorem Dobbiaco olej, tektura, 30 x 35 cm; sygn. p. d.: Jan Bohuszewicz -929-
Cena wywoławcza. 2 400 zł

Piet van ENGELEN (1863 - 1924)

211
Martwa natura z ptactwem olej, płótno, 65 x 93; sygn. l.d.: P. v E. / 96
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1801 - 1855)

212
Koń stojący w stajni akwarela na szkicu ołówkiem, papier, 41,5 x 52 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 37 000 zł

Wilhelm KOTARBIŃSKI (1849 - 1921)

213
Sielanka rzymska piórko, tusz, tusz lawowany, na podrysowaniu ołówkiem, papier, 31,5 x 63,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Wilhelm / Kotarbiński
Cena wywoławcza. 40 000 zł

Wojciech WEISS (1875 - 1950)

214
Aneri z dzieckiem akwarela, papier, 24,5 x 35 cm w świetle oprawy; sygn. p. d.: WW (monogram wiązany, ołówkiem)
Cena wywoławcza. 5 700 zł

Wojciech WEISS (1875 - 1950)

215
Dwie kobiety akwarela, papier, 24,7 x 35,4 cm w świetle oprawy; sygn. p. d.: WW (monogram wiązany, ołówkiem)
Cena wywoławcza. 5 700 zł

Wojciech WEISS (1875 - 1950)

216
Pejzaż akwarela, papier, 20,5 x 30 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: WW (monogram wiązany, ołówkiem)
Cena wywoławcza. 5 700 zł

Julian FAŁAT (1853 - 1929)

217
Nieśwież akwarela, gwasz, papier, 73 x 29 cm; sygn. u dołu: JFałat / Nieśwież
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Stanisław Ignacy WITKIEWICZ - WITKACY

218
Portret dziewczynki pastel, papier, 60,5 x 45,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Ign. Witkiewicz / T.B / 1924 / X
Cena wywoławcza. 42 000 zł

Henryk BERLEWI (1894 - 1967)

219
Portret kobiety w chustce pastel, papier, 44 x 36,5 cm (w świetle oprawy); sygn. u dołu: H. Berlewi
Cena wywoławcza. 75 000 zł

Malarz nieokreślony, rosyjski (?), XIX/XX w.

220
Matka z dziećmi olej, tektura, 24 x 16,5 cm; na odwrocie fragment nalepki z Odessy
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Mieczysław TRZCIŃSKI (1882 - ?)

221
Portret malarza Juliusza Pola - wnuka poety Wincentego olej, płótno, 45 x 29 cm;
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Stanisław LEKSZYCKI (1835 - 1861)

222
Portret kobiety olej, płótno, 48,5 x 41 cm; sygn. na odwrocie: St. Lekszycki malował
Cena wywoławcza. 13 500 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

223
Mimi pastel, papier, 52 x 43 cm (owal); sygn. u dołu: S. D.... / 1915
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Zygmunt WALISZEWSKI (1897 - 1936)

224
Portret Tadeusza Kościuszki tempera, papier, 86 x 60 cm (owal)
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Henryk BERLEWI (1894 - 1967)

225
Ewa olej, płótno naklejone na tekturę, 46 x 37,5 cm; sygn. l. g.: 1950 / HB (monogram) opleciony wężem
Cena wywoławcza. 50 000 zł

Estera KARP (1897-1970)

226
Słoneczniki olej, płótno dublowane, 60,5 x 50 cm; sygn. p. d.: Ester Carp
Cena wywoławcza. 5 300 zł

Paula FENSKE (1882 - ?)

227
Martwa natura z figurką olej, sklejka, 60,5 x 46 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: P. Fenske
Cena wywoławcza. 3 300 zł

Jerzy FEDKOWICZ (1891 - 1959)

228
Martwa natura z bażantem i filiżanką olej, płótno, 64 x 80 cm; sygn. p. g.: FEDKOWICZ
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Pinchus KREMEGNE (1890-1981)

229
Martwa natura z kwiatami akwarela, papier, 28,5 x 45 cm (w świetle oprawy), sygn. p. d.: Kremegne
Cena wywoławcza. 10 000 zł