Artur GROTTGER (1837 - 1867)

101
Zbiór 27 plansz z cykli: Polonia, Lithuania, Wojna; oprawionych w jednakowe ramy; heliograwiura, papier, rama: 40 x 45 cm
Cena wywoławcza. 2 500 zł

POEL (XVIII w.)

102
Dwie sceny do Apokalipsy św. Jana ilustracje do Ap.11:3-7 oraz Ap. 13:1 miedzioryt, 37 x 24 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 700 zł

Eberhard HENNE (XVIII/XIX w.)

103
Ifigenia miedzioryt, papier, 45,5 x 58,5 cm; sygn. l. d.: gemalt von Carl Vanloo 1757
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Cornelis De VISSCHER (1586-1658)

104
Szczurołap miedzioryt, papier, 37 x 31,5 cm; sygn. p.g.: C. Visscher/ inv. e sculp. / 1635 [na płycie]
Cena wywoławcza. 2 300 zł

105
Teka autolitografij Czartaka, zespół 8 autolitografii oraz frontispis zestawione w 2 wspólnych oprawach.
Cena wywoławcza. 3 600 zł

Maksymilian FAJANS (1827 - 1890)

106
Wizerunki polskie litografia, papier, 32,5 x 23 cm; sygn. u dołu: M. Fajans [na płycie];
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Johann Elias RIDINGER (1698 - 1767)

107
Scena biblijna - Bóg zakazuje człowiekowi przyjmowania owoców drzewa dobra i zła; miedzioryt, papier, 39,1 x 54 cm (wymiar odbitki)
Cena wywoławcza. 900 zł

Karol Józef FRYCZ (1877-1963)

108
Dwie magnificencje - zaproszenie na Szopkę Krakowską Zielonego Balonika w Jamie Michalikowej; autolitografia barwna, papier jasnobrązowy
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Wojciech WEISS (1875 - 1950)

109
Sadzawka Św. Stanisława na Skałce litografia, papier czerpany, 40 x 28 cm (w świetle oprawy); sygn l. d.: WW (monogram wiązany, na płycie)
Cena wywoławcza. 600 zł

Stanisław DOBRZYŃSKI (1879 - 1949)

110
Karykatura Miry Zimińskiej tusz, papier, 29 x 26,5 cm; sygn. p. d.: S. Dobrzyński
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Jan Piotr NORBLIN (1745 - 1830)

111
Scena uliczna, 1816 piórko, tusz, tusz lawowany, papier, 6,2 x 10,1 cm; dat. p. g.: 1814. (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Autor nieokreślony, niemiecki

112
Projekty kart do zielnika - 4 sztuki: Atropa Belladonna, Anacardium occidentale, Epidendrum vanilla, Datura Aramanium; piórko, tusz, akwarela, papier czerpany
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Tadeusz AJDUKIEWICZ (1852 - 1916)

113
Szkice - postaci, ptaków, osłów piórko, tusz, piórko naklejone na tekturę, 10,5 x 22 cm; sygn. p. d.: Tadeusz Ajdukiewicz
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875 - 1944)

114
W parku ołówek, papier, 16 x 19,7 cm (w świetle oprawy); napis l. d.: Dresden / Sansusi
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Eugeniusz EIBISCH (1895 - 1987)

115
Na plaży kredki, papier, 27,8 x 39,4 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Eib... (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854 - 1929)

116
Tryptyk - rysunek tusz, papier, 47,5 x 68 cm; sygn. l. d.: Jacek Malczewski (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 5 500 zł

Adam STYKA (1890 - 1951)

117
Pejzaż północnoafrykański tusz lawowany na szkicu ołówkiem, papier kremowy, 42,5 x 43 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 3 200 zł

118
Leżący akt flamaster czarny, papier, 26 x 37 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Eibisch (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 2 800 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889 - 1976)

119
Akt kobiety ołówek, papier, 49,5 x 34,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: St.Żu (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 1 500 zł

120
Widok na Barbakan ołówek, kredka, papier, 23,8 x 34 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 2 900 zł

Domenico CORVI (1721 - 1803)

121
Studium aktu siedzącego mężczyzny kredka czarna, biała w światłach, papier czerpany jasno brązowy, 38,5 x 53,5 cm;
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Nikifor KRYNICKI (1895 - 1968)

201
Trzy święte kredki, papier; 9,4 x 14,5 cm; napisy autorskie u góry: PAŁ KRYNICA POST PIEK;
Cena wywoławcza. 1 200 zł

202
Pan i Pani piórko, tusz, akwarela, karton, 14,3 x 21,8 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894 - 1967)

203
Jazda na wesele piórko, tusz, tempera, papier, 23 x 69 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 4 700 zł

Erno ERB (1890 - 1943)

204
Przekupki akwarela, papier, 43 x 33,5 cm (w świetle oprawy) sygn. p. d.: E Erb [słabo czytelny];
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Bolesław STAWIŃSKI (1908 - 1983)

205
Pejzaż z drzewami akwarela, papier, 27,4 x 21,2 cm (w świetle oprawy); sygn. l.d.: B. Stawiński
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Kazimierz PODSADECKI (1904 - 1970)

206
Pejzaż akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 24,5 x 35 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 2 200 zł

Artur GROTTGER (1837-1867) - przypisywany

207
Noc olej, tektura, 17 x 18 cm; na odwrocie nalepka z napisem
Cena wywoławcza. 18 500 zł

Jan STYKA (1858 - 1925)

208
Odpoczynek w plenerze olej, tektura, 70,5 x 84 cm; sygn. l. g.: Jan Styka
Cena wywoławcza. 17 500 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875 - 1961)

209
Portret kobiety olej, tektura, 79 x 63,5 cm; sygn. p. d.: A. Karpiński 1924
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881 - 1970)

210
Portret narzeczonej artysty olej, tektura, 23,5 x 18 cm; sygn. p.g.: Vlastimil Hofmann / 1916
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875 - 1944)

211
Złoty naszyjnik pastel, papier, 44,5 x 35 cm; sygn. l. d.: F. M. Wygrzywalski
Cena wywoławcza. 9 500 zł

Wojciech WEISS (1875 - 1950)

212
Portret kobiety z papierosem olej, płótno, 71 x 55 cm; sygn. p. d.: WW
Cena wywoławcza. 23 000 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879 - 1944)

213
Żółte róże w wazonie olej, tektura, 49 x 68,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz
Cena wywoławcza. 23 000 zł

Wojciech WEISS (1875 - 1950)

214
Kwiaty w wazonie olej, płótno naklejone na tekturę, 43,5 x 36 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: WW
Cena wywoławcza. 24 000 zł

Jerzy FEDKOWICZ (1891 - 1959)

215
Martwa natura z jabłkami i gruszkami olej, płótno, 39,5 x 48 cm;
Cena wywoławcza. 18 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

216
Martwa natura olej, płótno dublowane, 35,5 x 45,5 cm; sygn. l. d.: ... (nieczytelnie)
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Jan Wacław ZAWADOWSKI - ZAWADO

217
Pomarańcze olej, płótno, 38 x 55 cm; sygn. p. d.: Zawado
Cena wywoławcza. 21 000 zł

Jerzy LUBAŃSKI (ur. 1925)

218
Zielone jabłka olej, płótno, 65,5 x 81,5 cm; sygn. l.d.: Lubański na odwrocie nalepka Ministerstwa Kultury i Sztuki
Cena wywoławcza. 5 000 zł

219
Przy kapliczce olej, płótno dublowane, 89 x 56 cm; sygn. l.g.: V Hofman
Cena wywoławcza. 25 000 zł

220
Zima akwarela na szkicu ołówkiem, papier, 66 x 100 cm; sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz
Cena wywoławcza. 18 000 zł

Rafał MALCZEWSKI (1892 - 1965)

221
Pejzaż ołówek, akwarela, papier, 36 x 54 cm; sygn. p. d.: Rafał Malczewski (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 4 600 zł

Henryk EPSTEIN (1892 - 1944)

222
Pejzaż olej, papier naklejony na pilśnię, 33 x 41 cm; sygn. p. d.: H. Epstein 1912
Cena wywoławcza. 17 000 zł

Jan GRUBIŃSKI (1874 - 1945)

223
Pejzaż olej, płótno, 76 x 115 cm; sygn. l. d.: JGrubiński
Cena wywoławcza. 23 000 zł

Ernst LORENZ-MUROWANA (1872 - ?)

224
Pejzaż nadrzeczny olej, płótno, 80 x 120cm; sygn. l. d.: Lorenz Murowana
Cena wywoławcza. 8 800 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859 - 1938)

225
Starość i młodość pastel, papier, 50 x 70 cm; sygn. p. d.: T. Axentowicz
Cena wywoławcza. 38 000 zł

226
Dwie dziewczynki ze słonecznikami olej, tektura, 54 x 66 cm; sygn. p.d. Wlastimil / Hofman / 1937
Cena wywoławcza. 45 000 zł

Zdzisław EICHLER (1885 - 1949)

227
Portret Rzemyszkiewicza olej, płótno, 80 x 58 cm; sygn. l. d.: Zdzisław Eichler
Cena wywoławcza. 4 000 zł