w składzie atomizer, puzderko z pokrywką szkło barwione w masie (cytrynowe), szlifowane, gumowa gruszka oraz rurka w oplocie nici bawełnianej, metal chromowany; wymiary: flakon 8 x 11 x 5 cm, puzderko 5 x 9,7 x 8 cm; oznaczenia: szkło bez znakowania, na naczyniach nalepki z napisem: „POSSELT / GARANTI TAILLE MAIN / FABRICATION ALLEMAGNE” (na atomizerze; na puzderku nalepka zatarta). Stan zach.: minimalne odpryski szkła na krawędziach atomizera, drobny odprysk pokrywko puzderka; uszkodzony oplot rurki atomizera. Niemcy, Bühl (Badenia-Wirtembergia), firma Posselt-Kristall (zał. 1898-nadal czynna), 2.-3. ćw. XX w.