Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

Lot No.
1
Autoportret w kapeluszu, 1914 olej, deska; 61 x 49,5 cm;
sygn. i dat. u dołu po prawej: J Malczewski 1914
estymacja: 1 000 000 - 1 500 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

Lot No.
2
Zmierzch Orłów, 1941 olej, płótno; 131 x 210 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wojciech Kossak / 1941.
estymacja: 600 000 - 700 000 zł

Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)

Lot No.
7
Ej uchniem... olej, sklejka, 32 x 45 cm;
sygn. p. d.: Ej uchniem ... / F.M. Wygrzywalski.
estymacja: 30 000 - 34 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

Lot No.
8
Róże, 1937 olej, tektura; 48 x 62,5 cm;
sygn. i dat. z lewej u dołu: a. Karpiński / 1937.
estymacja: 16 000 - 18 000 zł

Stanisław DĘBICKI (1866-1924)

Lot No.
10
Ilustracja do baśni ołówek, papier; 27,7 x 19,5 cm (w świetle passe-partout);
u dołu napis: … bajka o Kasi w kró… (słabo czytelne, ołówkiem).
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

Lot No.
17
Kwiaty w wazonie pastel, karton; 63,5 x 48,5 cm;
sygn. z prawej: … (nieczytelnie).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Katarzyna LIBROWICZ (1912-1991)

Lot No.
19
Anemony olej, deska; 41 x 33 cm;
sygn. l. d.: K. Librowicz
estymacja: 1 900 - 2 200 zł

Czesław ZAWADZIŃSKI (1878-1936)

Lot No.
20
Kwiaty w zielonym wazonie olej, sklejka; 50 x 25 cm;
sygn. p. d.: Zawadziński (ołówkiem).
estymacja: 3 200 - 4 000 zł

Janina MALISZEWSKA-ZAKRZEWSKA (1909-1982)

Lot No.
21
Bzy w wazonie olej, płyta; 69,5 x 53,5 cm;
sygn. p. g.: Maliszewska Zakrzewska
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Mieczysław SZCZERBIŃSKI (1900?-1981)

Lot No.
22
Mimozy i filiżanka pastel, tektura; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: Szczerbiński
estymacja: 3 900 - 4 600 zł

Zdzisław PRZEBINDOWSKI (1902-1986)

Lot No.
23
Kwiaty w wazonie olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. l. d.: Z. Przebindowski
estymacja: 2 700 - 3 000 zł

Henryk SZCZYGLIŃSKI (1881-1944)

Lot No.
24
Martwa natura z szablą, 1930-1938 olej, tektura; 43 x 35 cm;
sygn. p. g.: ... J.W.P. Gałowiczowej / H. Szczygliński
estymacja: 8 500 - 10 000 zł

Czesław Borys JANKOWSKI (1862-1941)

Lot No.
28
Zwiadowca, 1916 tusz, akwarela, gwasz, kredka, szary karton; 35 x 25,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Ce de JANKOWSKI / 1916.
estymacja: 4 300 - 4 800 zł

Lot No.
29
Hekatomba wojny tusz, akwarela, gwasz, kredka, szary karton; 41 x 30 (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: … (słabo czytelnie).
estymacja: 5 300 - 6 000 zł

Jan Erazm KOTOWSKI (1885-1960)

Lot No.
31
Przed dworem olej, płótno; 66 x 106 cm;
sygn. l. d.: Jan Kotowski
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Tadeusz TRĘBACZ (1910-1943)

Lot No.
35
Miasteczko żydowskie akwarela, papier; 16 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Tad Trębacz (ołówkiem)
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Jan DUTKIEWICZ (1911-1983)

Lot No.
36
Pejzaż olej, płyta; 4,5 x 50 cm;
sygn. l. d.: JDutkiewicz
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

Arthur HEYER (1872-1931)

Lot No.
37
Pejzaż z rzeką, 1905 olej, płótno; 102 x 152 cm;
sygn. i dat. p. d.: AHEYER / `905.
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

Lot No.
38
Staw olej, płótno; 58,5 x 47 cm.
Obraz przed konserwacją.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

Ida STANKIEWICZ, XX w. - ?

Lot No.
39
Łabędzie - na palecie malarskiej olej, deska w formie palety malarskiej, 50,5 x 31,5 cm;
sygn. p. d.: I Sa
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Abraham NEUMANN (1873-1942)

Lot No.
40
Tenczynek - Sad olej, płótno; 45 x 61 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. Neumann / 07 (? data słabo czytelna).
estymacja: 15 000 - 17 000 zł

Georg WICHMANN (1876-1944)

Lot No.
42
Las, 1933 olej, płótno; 69,5 x 89 cm;
sygn. i dat. p. d.: G. Wichmann 33.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Julian BOŃCZA-TOMASZEWSKI (1834-1920)

Lot No.
43
Studia postaci i rąk, ok. 1880 olej, płótno; 36 x 42,5 cm;
sygn. p. g.: J.Bończa.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Antoni GAWIŃSKI (1876-1954)

Lot No.
44
Dziewczyna w chuście olej, płótno; 50,5 x 36 cm;
sygn. l. d.: AG
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Stanisław NIESIOŁOWSKI (1874-1948)

Lot No.
45
Portret dziewczynki w niebieskiej sukience, 1929 olej, płótno; 95,5 x 72 cm;
sygn. i dat. p. g.: St. Niesiołowski - 929
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Antoni JEZIERSKI (1859-1905)

Lot No.
46
Dziewczyna w chuście, 1887 olej, deska; 37 x 30 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Antoni Jezierski / Wydra 15. IV 887 -
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Lot No.
47
Góral z fajką olej, tektura; 59 x 40,5 cm;
sygn. p. d.: Z Przebindowski
estymacja: 3 700 - 4 200 zł

Max (Hanneman) HANEMAN (1882-1944?)

Lot No.
48
Góral z fajką, 1922 olej, płótno; 68 x 44,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d. MAKS HANEMAN ZAKOPANE 22.
estymacja: 5 800 - 6 500 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

Lot No.
49
Zaloty olej, tektura; 47,5 x 66,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Wodzinowski
estymacja: 6 200 - 7 000 zł

Józef KRASNOWOLSKI (1879-1939)

Lot No.
50
Małe kwiaciarki olej, płótno; 38 x 50 cm;
sygn. l. d.: J. Krasnowolski
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Marian PRZYBYLSKI NOWINA (1884-?)

Lot No.
51
Pod wieczór olej, sklejka; 68 x 48 cm;
sygn. l. d.: Nowina Przybylski
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Michał ICHNOWSKI (1857-1915)

Lot No.
52
Kobieta motyl pastel sucha, papier żeberkowy; 34 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: MIchnowski (ołówkiem).
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Sylweriusz SASKI (1863-1954)

Lot No.
53
Pacierz olej, płyta; 86 x 119 cm;
sygn. l. d.: Sylw. Saski
estymacja: 15 000 - 17 000 zł

Lot No.
56
Nero - pies artysty, ok. 1914 olej, płótno; 33 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW
estymacja: 15 000 - 17 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

Lot No.
58
Tartak olej, płótno; 40 x 55 cm;
sygn. p. d.: ... (sygnatura nieczytelna)
estymacja: 2 700 - 3 000 zł

Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)

Lot No.
59
Pasieka olej, płyta; 48 x 60 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Fryderyk Antoni HAYDER (1905-1990)

Lot No.
60
Pejzaż wiejski z chatami - Sól, 1928 olej, sklejka; 21,5 x 43,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany l. d.: Sół, F. Hayder 928.
estymacja: 2 400 - 2 600 zł

Seweryn BIESZCZAD (1852-1923)

Lot No.
61
Kościółek olej, płótno naklejone na tekturę; 33 x 39 cm;
sygn. p. d.: S. Bieszczad
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Andrzej ŁEPKOWSKI (1925-2015)

Lot No.
62
Kościół Piotra i Pawła w Krakowie, 1995 olej, tektura; 22,5 x 16,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Łepkowski 95.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Ludwik MISKY (1884-1938)

Lot No.
63
Widok na kościół Bożego Ciała w Krakowie olej, tektura; 33 x 52,5 cm;
sygn. l. d.: LMISKY
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)

Lot No.
64
Pejzaż leśny ze strumieniem olej, płótno; 73 x 100 cm;
sygn. p. d.: KMackiewicz
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Hermann VOLKERLING (1875-1924)

Lot No.
65
Pejzaż z rzeką, 1887 olej, płótno; 39 x 45 cm;
sygn. i dat. p. d.: H VOLKERLING / 1887.
estymacja: 3 700 - 4 200 zł

Jerzy Rene GROSZANG (1929-2004)

Lot No.
66
Pejzaż z rzeczką akwarela, gwasz, papier naklejony na tekturę; 63 x 46,8 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Groszang.
estymacja: 5 700 - 6 700 zł

Mieczysław SIEMIŃSKI (1891-1965)

Lot No.
67
Góry akwarela, tektura;17 x 20 cm;
sygn. l. d.: M. SIEMIŃSKI
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

Lot No.
68
Pejzaż górski akwarela, papier; 33 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz
estymacja: 5 200 - 6 000 zł

Stefan ROSTWOROWSKI (1921-2000)

Lot No.
69
W górach / Portret mężczyzny 1. W górach - pastel, tektura; 34,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
2. Portret mężczyzny - ołówek, papier; 29 x 21 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Henryk SAJDAK (1905-1995)

Lot No.
70
Tatry - Widok z Czarnego Stawu na Halę Gąsienicową akwarela, papier; 24,3 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. Sajdak
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Iwan TRUSZ (1869-1940)

Lot No.
74
Widok na piramidę olej, tektura; 16,6 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Iw. Trusz
estymacja: 12 000 - 14 000 zł