Zdzisław JACHIMCZAK (1924-2010)

Lot No.
63
Basen portowy z barkami olej, płótno; 46,5 x 60 cm;
sygn. p. d.: Z Jachimczak
estymacja: 2 800 - 3 200 zł

Margarete VON ZAWADZKY (1889-1964)

Lot No.
64
Pejzaż z łodziami olej, płótno; 76 x 70 cm;
sygn. l. d.: M v. Zawatsky
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Stefan DOMARADZKI (1897-1983)

Lot No.
66
Zakole rzeki olej, tektura; 23 x 50 cm;
sygn. p. d.: S. Domaradzki (ołówkiem w warstwie malarskiej).
estymacja: 4 600 - 5 600 zł

Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)

Lot No.
67
Pejzaż nowoczesny, 1968 akwarela, papier; 30,5 x 41cm;
sygn. l. d.: Podsadecki (długopisem)
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Wacław ŻABOKLICKI (1879-1959)

Lot No.
68
Samotna brzoza pastel, tektura; 70 x 50 cm;
sygn. l. d.: WŻaboklicki
estymacja: 3 600 - 4 300 zł

Lot No.
69
Przy studni - wiosenne rytuały, ok. 1907 olej, deska; 33,5 x 32 cm;
sygn. l. d.: WW
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Józef UNIERZYSKI (1863-1948)

Lot No.
70
Obmywanie nóg pastel, papier; 38,5 x 49 cm;
sygn. l. d.: Unierzyski
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Józef UNIERZYSKI (1863-1948)

Lot No.
71
Gorejący miecz sprawiedliwości olej, płótno;
86 x 66 cm;
estymacja: 4 000 - 4 600 zł

Józef UNIERZYSKI (1863-1948)

Lot No.
72
Artysta przy pracy pastel, papier;
31 x 38,5 (w świetle oprawy).
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Kazimierz POCHWALSKI (1855-1940)

Lot No.
73
Portret kobiety olej, tektura; 32 x 23,5 cm;
sygn. p. d.: K. Pochwalski
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Mieczysław KORWIN-PIOTROWSKI (1869-1930)

Lot No.
74
Wschód słońca, 1926 olej, płótno; 75 x 125 cm;
sygn. i dat. p. d.: M.K. Piotrowski / 1926
estymacja: 12 000 - 14 400 zł

F. DUDZIK, XX w.

Lot No.
75
Pejzaż z górskim jeziorem akwarela, gwasz, papier; 37 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: F. DUDZIK
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Artysta nieokreślony - „C.W.”, XX w.

Lot No.
76
Nad brzegiem morza, 1906 olej, płótno; 38,5 x 70,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: C.W. 1906
estymacja: 4 200 - 4 800 zł

Albert George RIEKER (1889-1959)

Lot No.
77
Pejzaż z okolic Skierniewic akwarela na podrysowaniu ołówkiem, gwasz, papier; 26,5 x 37 cm;
sygn. p. d. A.Reker (ołówkiem)
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Bolesław RYS, XX w.

Lot No.
78
Zakopane akwarela, papier; 26,5 x 36,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: B. Rys
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Stefan DOMARADZKI (1897-1983)

Lot No.
80
Pejzaż zimowy z rzeką, 1945 olej, karton; 47 x 61 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: S. Domaradzki. Northeim. 1945.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Lot No.
82
Strzyżów. Pejzaż z chatami, 1900 ołówek, papier; 21 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 3 700 - 4 200 zł

Lot No.
83
Odpoczywająca żona artysty z psem, 1914 akwarela, papier; 29 x 37 cm (wymiar arkusza);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 4 600 - 5 400 zł

Olga PECZENKO-SRZEDNICKA (1918-1975)

Lot No.
85
Zestaw 2 prac 1. Portret kobiety; na odwrocie portretowy szkic w ołówku;
2. Pejzaż
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Adolf HIROŃ (1882-1930)

Lot No.
87
Dziewczynka, ok. 1927 olej, tektura; 50,5 x 39,5 cm;
sygn. p. d.: Adolf Hiroń
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Artystka nieokreślona, XX w.

Lot No.
88
Autoportret przy sztaludze olej, płótno dublowane na wosk;
81,5 x 66 cm.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Josefine SWOBODA (1861-1924)

Lot No.
90
Portret chłopca pastel, papier; średn. 40 cm;
sygn. po lewej: Jos. Swoboda.
estymacja: 2 700 - 3 000 zł

Stefan BAKAŁOWICZ (1857-1947)

Lot No.
91
Beethoven, 1935 olej, płótno naklejone na tekturę; 41,5 x 57 cm;
sygn., dat. i opisany l. g.: ST. BAKALOWICZ 1935 ROMA.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, XIX w.

Lot No.
92
Grająca, 1871? olej, deska; 31,5 x 23 cm;
sygn. i dat. l. d.: E. Hallgen / 71 (? słabo czytelnie).
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

Lot No.
93
Zabawa dzieci z psem olej, płótno dublowane;
84 x 70 cm.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Malarz nieokreślony, w typie malarstwa holenderskiego, 2. poł. XVII w.

Lot No.
94
Scena rodzajowa przed karczmą olej, płótno dublowane;
83 x 117,5 cm.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Autor nieokreślony, XIX w.

Lot No.
95
Portret kobiety według: Guido RENIEGO (1575-1642)
olej, płótno naklejone na deskę; 24,5 x 19 cm.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

MALIŃSKI, XIX w.

Lot No.
96
Portret kobiety z perłową biżuterią, 1833 olej, płótno; 60 x 49 cm;
sygn. i dat. z prawej: Maliński / 1833.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Malarz nieokreślony, północnoeuropejski (?), XX w.

Lot No.
97
Portret mężczyzny z brodą olej, płótno; 54,5 x 43,5 cm;
sygn. i dat. śr. d.: A. Kulle
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

GOSNIEWSKI, XX w.

Lot No.
98
Dominik Zawistowski Starosta Dymnicki olej, płótno; 42,5 x 34,5 cm;
na odwrocie napisy autorskie: Gosniewski / r. 1826 m. Sierpnia / Dominik Zawistowski / Starosta Dymnicki umarł 1844 r.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Malarz nieokreślony, polski (?), XX w.

Lot No.
99
Portret mężczyzny olej, tektura;
45,5 x 30,5 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

Lot No.
100
Para portretów męskich olej, karton; 23,5 x 18,2 cm (każdy);
na odwrocie odręczne napisy
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Theodor SCHLOEPKE (1812-1878) - przypisywany

Lot No.
101
Rabunek olej, tektura naklejona na deskę; 47 x 59 cm
na ramie szyld z napisem sugerującym autorstwo: Theodor Schloepke / 1812-1878, Schwerin.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, XVIII w.

Lot No.
102
Po polowaniu olej, płótno dublowane;
60 x 94 cm;
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Charles Corneliusz de HOOCH (?-1683) - naśladowca

Lot No.
104
Pejzaż ze sztafażem olej, deska; 26 x 37 cm;
sygn. p. d.: H Cv Hooch.
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

R. DELBECK, XX w.

Lot No.
105
Pejzaż małomiasteczkowy olej, płótno; 46,5 x 68,5 cm;
sygn. p. d.: R. Delbeck
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Charlotte von ROSCHWITZ, XIX w.

Lot No.
106
Pejzaż z pasterką, 1865? olej, płótno; 40 x 52 cm;
sygn. i dat. p. d.: Charlotte von Roschwitz / 1865
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Michał NEGRUSZ (1866-1945)

Lot No.
107
Sielska zagroda, 1923 olej, płótno dublowane; 49 x 75 cm;
sygn. i dat. l. d.: M. Negrusz 1923.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

Lot No.
108
Spacer konny olej, płótno; 38 x 49 cm;
na odwrocie nalepka z odręczną adnotacją.
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

Adolf CHEVALIER (1831-?)

Lot No.
109
Powrót z pola olej, płótno; 47 x 68 cm;
sygn. l. d.: A. V. Chevalier
estymacja: 2 800 - 3 200 zł

W. A. JOHANSSON, XIX w.

Lot No.
110
Pejzaż ze sztafażem (z wozem), 1869? olej, płótno; 77 x 98,5 cm;
sygn. i opisany p. d.: W. A. JOHANSSON / H. … / 18 / 22/3 / 69 (słabo czytelnie).
estymacja: 7 500 - 8 500 zł

J. DOBROWOLSKI, XX w.

Lot No.
111
Na mokradłach, 1936 olej, sklejka; 30,5 x 54 cm;
sygn. i dat. l. d.: Dobrowolski J. 1936 r.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Wilhelm VON GEGERFELT (1844-1920)

Lot No.
112
Pejzaż górski, 1866 olej, płótno dublowane; 55,5 x 83,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Gegerfelt 66.
estymacja: 15 000 - 17 000 zł

Aert van der NEER (1603-1677) - naśladowca

Lot No.
113
Nokturn olej, deska;
24 x 40 cm.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Enrique LAGARES (1903-?)

Lot No.
114
Apollo w kuźni Wulkana kopia według: Diego Rodríguez de Silva y VELÁZQUEZ (ok. 1599-1660)
olej, płótno;107 x 139 cm;
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

Lot No.
115
Caritas Romana olej, płótno dublowane;
46 x 54 cm.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

Lot No.
116
Madonna z Dzieciątkiem olej, płótno; 47,5 x 38 cm.
Płótno inspirowane Madonną Sykstyńską Rafaela Santiego.
estymacja: 4 200 - 4 800 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

Lot No.
117
Złożenie do grobu olej, tektura;
63 x 49 cm.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł