Zdzisław JACHIMCZAK (1924-2010)
Lot No.63
Basen portowy z barkami
olej, płótno; 46,5 x 60 cm;
sygn. p. d.: Z Jachimczak
estymacja: 2 800 - 3 200 zł
sygn. p. d.: Z Jachimczak
estymacja: 2 800 - 3 200 zł
Stefan DOMARADZKI (1897-1983)
Lot No.66
Zakole rzeki
olej, tektura; 23 x 50 cm;
sygn. p. d.: S. Domaradzki (ołówkiem w warstwie malarskiej).
estymacja: 4 600 - 5 600 zł
estymacja: 4 600 - 5 600 zł
Wacław ŻABOKLICKI (1879-1959)
Lot No.68
Samotna brzoza
pastel, tektura; 70 x 50 cm;
sygn. l. d.: WŻaboklicki
estymacja: 3 600 - 4 300 zł
sygn. l. d.: WŻaboklicki
estymacja: 3 600 - 4 300 zł
Józef UNIERZYSKI (1863-1948)
Lot No.70
Obmywanie nóg
pastel, papier; 38,5 x 49 cm;
sygn. l. d.: Unierzyski
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
sygn. l. d.: Unierzyski
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Józef UNIERZYSKI (1863-1948)
Lot No.72
Artysta przy pracy
pastel, papier;
31 x 38,5 (w świetle oprawy).
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
31 x 38,5 (w świetle oprawy).
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Mieczysław KORWIN-PIOTROWSKI (1869-1930)
Lot No.74
Wschód słońca, 1926
olej, płótno; 75 x 125 cm;
sygn. i dat. p. d.: M.K. Piotrowski / 1926
estymacja: 12 000 - 14 400 zł
estymacja: 12 000 - 14 400 zł
Artysta nieokreślony - „C.W.”, XX w.
Lot No.76
Nad brzegiem morza, 1906
olej, płótno; 38,5 x 70,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: C.W. 1906
estymacja: 4 200 - 4 800 zł
sygn. i dat. l. d.: C.W. 1906
estymacja: 4 200 - 4 800 zł
Bolesław RYS, XX w.
Lot No.78
Zakopane
akwarela, papier; 26,5 x 36,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: B. Rys
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
sygn. p. d.: B. Rys
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Lot No.82
Strzyżów. Pejzaż z chatami, 1900
ołówek, papier; 21 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 3 700 - 4 200 zł
sygn. p. d.: WW (ołówkiem)
estymacja: 3 700 - 4 200 zł
Olga PECZENKO-SRZEDNICKA (1918-1975)
Lot No.85
Zestaw 2 prac
1. Portret kobiety; na odwrocie portretowy szkic w ołówku;
2. Pejzaż
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
2. Pejzaż
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Artystka nieokreślona, XX w.
Lot No.88
Autoportret przy sztaludze
olej, płótno dublowane na wosk;
81,5 x 66 cm.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
81,5 x 66 cm.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
Stefan BAKAŁOWICZ (1857-1947)
Lot No.91
Beethoven, 1935
olej, płótno naklejone na tekturę; 41,5 x 57 cm;
sygn., dat. i opisany l. g.: ST. BAKALOWICZ 1935 ROMA.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
Malarz nieokreślony, XIX w.
Lot No.93
Zabawa dzieci z psem
olej, płótno dublowane;
84 x 70 cm.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
84 x 70 cm.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Autor nieokreślony, XIX w.
Lot No.95
Portret kobiety
według: Guido RENIEGO (1575-1642)
olej, płótno naklejone na deskę; 24,5 x 19 cm.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
estymacja: 2 200 - 2 400 zł
Malarz nieokreślony, północnoeuropejski (?), XX w.
Lot No.97
Portret mężczyzny z brodą
olej, płótno; 54,5 x 43,5 cm;
sygn. i dat. śr. d.: A. Kulle
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
sygn. i dat. śr. d.: A. Kulle
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Malarz nieokreślony, polski (?), XX w.
Lot No.99
Portret mężczyzny
olej, tektura;
45,5 x 30,5 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Theodor SCHLOEPKE (1812-1878) - przypisywany
Lot No.101
Rabunek
olej, tektura naklejona na deskę; 47 x 59 cm
na ramie szyld z napisem sugerującym autorstwo: Theodor Schloepke / 1812-1878, Schwerin.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
Charles Corneliusz de HOOCH (?-1683) - naśladowca
Lot No.104
Pejzaż ze sztafażem
olej, deska; 26 x 37 cm;
sygn. p. d.: H Cv Hooch.
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
sygn. p. d.: H Cv Hooch.
estymacja: 13 000 - 15 000 zł
Charlotte von ROSCHWITZ, XIX w.
Lot No.106
Pejzaż z pasterką, 1865?
olej, płótno; 40 x 52 cm;
sygn. i dat. p. d.: Charlotte von Roschwitz / 1865
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Malarz nieokreślony, XVIII w.
Lot No.108
Spacer konny
olej, płótno; 38 x 49 cm;
na odwrocie nalepka z odręczną adnotacją.
estymacja: 7 500 - 9 000 zł
estymacja: 7 500 - 9 000 zł
W. A. JOHANSSON, XIX w.
Lot No.110
Pejzaż ze sztafażem (z wozem), 1869?
olej, płótno; 77 x 98,5 cm;
sygn. i opisany p. d.: W. A. JOHANSSON / H. … / 18 / 22/3 / 69 (słabo czytelnie).
estymacja: 7 500 - 8 500 zł
estymacja: 7 500 - 8 500 zł
Wilhelm VON GEGERFELT (1844-1920)
Lot No.112
Pejzaż górski, 1866
olej, płótno dublowane; 55,5 x 83,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Gegerfelt 66.
estymacja: 15 000 - 17 000 zł
estymacja: 15 000 - 17 000 zł
Enrique LAGARES (1903-?)
Lot No.114
Apollo w kuźni Wulkana
kopia według: Diego Rodríguez de Silva y VELÁZQUEZ (ok. 1599-1660)
olej, płótno;107 x 139 cm;
estymacja: 14 000 - 16 000 zł
olej, płótno;107 x 139 cm;
estymacja: 14 000 - 16 000 zł