Malarz nieokreślony, XIX w.

Lot No.
118
Modlitwa olej, płótno;
48 x 39 cm;
estymacja: 3 600 - 4 200 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

Lot No.
119
Mandylion olej, płótno naklejone na deskę;
45,2 x 42 cm;
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

Lot No.
120
Chrystus Bolesny olej, płótno;
80 x 59,5 cm.
estymacja: 5 300 - 6 000 zł

Malarz nieokreślony, 2 poł. XVII w.

Lot No.
121
Widok portu morskiego olej, płótno dublowane;
110 x 190 cm.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Francisco GOYA Y LUCIENTES (1746-1828) - według

Lot No.
122
No hubo remedio (Nie ma na to rady) akwaforta, akwatinta, papier; 36 x 26,5 cm (zadruk), 42,5 x 30 cm (wymiar arkusza);
u dołu kompozycji napis na płycie: Nohubo remedio; p. g. nr: 24.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Toyohara KUNICHIKA (1835-1900)

Lot No.
125
Aktor kabuki w spektaklu „Soga Monogatari” drzeworyt barwny naklejony na tekturę; 35,7 x 24 cm;
sygn. na klocku l.śr.: Kunichika hitsu.
estymacja: 1 300 - 1 500 zł

Utagawa KUNISADA (1786-1865)

Lot No.
126
Aktorzy kabuki - 4 prace drzeworyty barwne naklejone na tekturę; ok. 36 x 24,8 cm każdy;
sygn. na klocku l. śr., l. g., p. śr.
estymacja: 4 700 - 5 500 zł

Adam HERSZAFT (1886-1942?)

Lot No.
127
Kwiaty w wazonie, 1928 akwaforta podmalowana akwarelą, papier; 42,5 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: ADAM HERSZAFT / 1928 (ołówkiem).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Władysław BIELECKI (1896-1943)

Lot No.
128
Zestaw 3 drzeworytów 1. Wawel, Kurza Stopa 2. Wawel, Baszta złodziejska
3. Kościół św. Jakuba w Sandomierzu
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

SZKOŁA ZAKOPIAŃSKA

Lot No.
201
Cietrzew drewno - wiąz górski; wys. 21 cm; szer. 6 cm; głęb. 15 cm.
Polska, Zakopane, XX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

SZKOŁA ZAKOPIAŃSKA

Lot No.
202
Sowa drewno, wys. 33,5 cm.
Polska, Zakopane, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 7 500 - 8 500 zł

Lot No.
203
Postać Chrystusa drewno polichromowane; złocenie; wys. 65 cm.
Małopolska?, XVIII w. (po konserwacji)
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Lot No.
204
Figura Świętej w koronie drewno polichromowane; wys. 78 cm; szer. 25 cm; głęb. 12 cm.
Europa Środkowa, warsztat prowincjonalny, XVIII / XIX w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Lot No.
205
Figura biskupa z księgą drewno polichromowane; wys. 60,5 cm; szer. 22 cm; głęb. 15 cm.
Europa Zachodnia, pocz. XIX w.
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

Lot No.
206
Chrystus drewno; ślady polichromii (?); wys. 63 cm; szer. 38 cm.
Europa Środkowa, XVIII w.
estymacja: 2 900 - 3 500 zł

Lot No.
207
Anioł na konsolce (dobierana) drewno polichromowane, złocenia; wys. 36 cm; konsolka: 18 x 11 cm.
Europa Środkowa; figura: XIX w.; konsolka: 2 poł. XVIII w.
estymacja: 3 700 - 4 500 zł

Lot No.
208
Krucyfiks drewno; wys. 76,5 cm; szer. 32,5 cm.
Europa Środkowa, XIX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Artysta nieokreślony włoski (?), XIX/XX w.

Lot No.
210
Głowa uśmiechniętej dziewczyny alabaster; wys. 23,5 cm;
sygn. z tyłu na podstawie: Ginnto V… (słabo czytelnie);
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Richard AURILI (1834-ok.1914)

Lot No.
211
Chłopiec z rybami biały marmur; wys. 52 cm; szer. 11 cm; głęb.18 cm.
Włochy, XIX/XX w.
estymacja: 6 200 - 7 000 zł

Max LE VERRIER (1891-1973)

Lot No.
212
Pantera [Bagheera] brąz, odlew patynowany, marmur; wys. 26 cm; szer. 59 cm;
Francja, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 15 000 - 17 000 zł

Pierre LE FAGUAYS (1892-1962)

Lot No.
214
Zwycięstwo brąz, marmur; wys. 62 cm; szer. 16 cm; głęb. 10 cm.
Francja, 1 poł. XX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Alfred BARYE (1839-1882)

Lot No.
216
Pies myśliwski brąz, marmur; wys. 20 cm; 33 x 12,5 cm.
Francja, lata 80. XIX w.; odlew późniejszy
estymacja: 5 700 - 6 800 zł

NICK (XX w.)

Lot No.
217
Kobieta z ptaszkiem brąz, marmur (podstawa); wys. 22,5 cm; szer. 7,5 cm;
Francja, XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Louis CHALON (1866-1940)

Lot No.
218
Kobieta z dzbanem brąz patynowany, marmur; wys. 33 cm; szer. 13 cm; głęb. 13 cm.
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Demetre Haralamb CHIPARUS (1886 - 1947)

Lot No.
219
Tancerka brąz patynowany; marmur czarny; wys. 45 cm; szer. 17,5 cm;
Francja, Paryż, 1 ćw. XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Pierre LE FAGUAYS (1892-1962)

Lot No.
220
Tancerka brąz patynowany, czarny marmur; wys. 21,5 cm; szer. 10,5 cm; głęb. 70 cm.
Francja, lata 30. XX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Otto POERTZEL (1876-1963)

Lot No.
221
Bażant brąz patynowany; wys. 14 cm, dł. 41,2 cm, szer. 12 cm.
Niemcy, lata 20-30. XX w.
estymacja: 7 500 - 8 500 zł

Christophe FRANTIN vel FRATIN (1801-1864)

Lot No.
222
Sokolnik na koniu brąz patynowany, podstawa z szarego żyłkowanego marmuru; wys. 66 cm, szer. 43 cm.
Francja, Paryż, ok. poł. XIX w.
estymacja: 11 000 - 12 000 zł