Ikona - „Opieki Najświętszej Bogurodzicy” - Welon Matki Bożej „Pokrow” - w okładzie srebrnym i z basmą - bordiurą.
tempera na desce, złocenia; srebro pr. 84, wielobarwna emalia komórkowa; 31,5 x 27 x 2,5 cm. Rosja, Moskwa, ikona 2 poł. XX w., okład XIX/XX w. estymacja: 10 000 - 12 000 zł
tempera na desce, podkład kredowo-gipsowy, złocenia; srebro pr. 84, wielobarwna emalia komórkowa; na spodzie deski - fioletowy plusz; 31,5 x 27 x 2,5 cm. Rosja, Moskwa, ikona 2 poł. XX w. -„dopisana” do okładu z XIX/XX w. będącego dziełem złotnika Iwana Aleksiejewicza Aleksiejewa ( monogram cyrylicą: „?. A.A.”) czynnego 1876-1912. Na dolnej krawędzi okładu częściowo zatarte znaki mistrza z tytułem nadwornego dostawcy - Pawła Owczinnikowa. Dwustrefowe przedstawienie: w górnej części Matka Boża - Orędowniczka z orszakiem Świętych - klęczy przed Chrystusem w obłokach - rozpościerając trzymany w rękach welon. W dolnej części - postać św. Romana Słodkopiewcy (autora hymnów - kontakionów ku czci Maryi) i towarzysząca mu para cesarska Leo i Zoe oraz św. Andrzej Jurodiwy ze swoim uczniem Epifaniuszem. Sukienka Ikony sygnowana w trzech miejscach części centralnej oraz w dolnej krawędzi basmy - bordiury. Na bordiurze motywy winnej latorośli, a w narożach stylizowane wiązanki kwiatowe pokryte emalią komórkową w kolorze szafiru, błękitu i żółci.