405
Kobieta w stroju orientalnym mosiądz, podstawa alabastrowa, wys. 37 cm. Niemcy (?), Austria (?), XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 4 500 zł

S. VAN DE STRACKEN (XIX-XX w.)

406
Popiersie kobiety w kapeluszu brąz patynowany wielobarwnie, wys. 53 cm; sygn. z boku na podstawie: S. Van de Stracken
Cena wywoławcza. 8 200 zł

Wacław SZCZEBLEWSKI (XIX/XX w.)

407
Gwiżdżący chłopiec, ok. 1889 brąz patynowany, wys. 21 cm; sygn. na podstawie: V. SZCZEBLEWSKI
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Adam SIEMASZKO (1905-1993)

408
Hocki Klocki brąz patynowany, wys. 30 cm; sygn. na podstawie: A. Siemaszko 1930, od frontu na podstawie napis: HOCKI KLOCKI
Cena wywoławcza. 2 500 zł

409
Tancerka stop metali, wys. 49 cm. Niemcy (?), ok. 1920-30
Cena wywoławcza. 1 800 zł

410
Nosiwoda stop metali, podstawa drewniana, wys. 68 cm. Niemcy (?), Austria (?), koniec XX w.
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Charles-Gabriel LEMIRE (1741-1827)

411
Amor reperujący łuk brąz patynowany, podstawa z wielobarwnego marmuru, wys. 44 cm, szer. 30 cm; sygn. na podstawie: Lemire
Cena wywoławcza. 8 900 zł

412
Św. Franciszek z Asyżu drewno lipowe, polichromowane, wys. 140 cm. Polska, 1. poł. XIX w. (?)
Cena wywoławcza. 6 000 zł

413
Apostoł drewno nieokreślone, polichromowane, wys. 45 cm. Belgia lub Francja (?),XVII/XVIII w.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

414
Pieta Patris drewno dębowe, bejcowane i lakierowane, wys. 102 cm. Polska (?), ok. poł. XVIII w.
Cena wywoławcza. 10 000 zł

415
Para geniuszy drewno nieokreślone, bejcowane i lakierowane, wys. 52 i 54 cm. Gdańsk (?), Prusy Książęce (?), XVII/XVIII w.
Cena wywoławcza. 9 000 zł

416
Chrystus Zmartwychwstały drewno lipowe, polichromowane, wys. 91 cm. Polska, 4 ćw. XVII - 1. tercja XVIII w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

417
Św. Róża z Viterbo drewno nieokreślone, polichromowane (polichromia wtórna), wys. 94 cm. Polska (?), początek XVIII w.
Cena wywoławcza. 3 500 zł

418
Madonna z Dzieciątkiem drewno lipowe (pierwotnie polichromowane i złocone?), 73 x 36 x 17 cm; Śląsk, ok. 1500 r.
Cena wywoławcza. 45 000 zł

419
Chrystus w grobie drewno lipowe, polichromowane, wys. 11 cm, dł. 80 cm, szer. 27 cm. Śląsk (?) Polska (?), 1. poł. XVIII w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Bartłomiej Michał BERNATOWICZ

420
Putto drewno lipowe polichromowane i złocone (polichromia pierwotna !), wys. 72 cm. Warszawa, ok. 1720-25.
Cena wywoławcza. 3 600 zł

421
Rzeźba „Narciarz” drewno lipowe, polerowane; wys. 69 cm, podstawa 13 x 13 cm; Polska, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 35 000 zł

501
Szklanica okolicznościowa Śląsk?, Czechy?, ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 700 zł

502
Paterka sygn. ryta: Lalique France Francja 3 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 800 zł

503
Wazonik z panterą nieokreslona wytwórnia francuska z II poł XX w.
Cena wywoławcza. 900 zł

504
Przycisk do papieru z dekoracją millefiori Francja, l. 40. XIX w.
Cena wywoławcza. 6 000 zł

505
Wazonik secesyjny sygn. trawiona Gallé; Francja, Nance firma Emila Gallé ok. 1910
Cena wywoławcza. 3 700 zł

506
Wazon secesyjny z rusałką Nieokreślona manufaktura, pracownia europejska, 1 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

507
Zespół talerzy serwisowych z wzorem Bella Niemcy, Mettlach, wytwórnia Villeroy & Boch, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 3 600 zł

508
Ceramiczna skrzynia na kwiaty, z dekoracją antykizujacą; Włochy?, wytwórnia nieokreślona, XX w.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

509
Wazon z dekoracją w typie dalekowschodnim; Europa - Anglia, Japonia? XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

510
Serwis do kawy Art Déco Czechosłowacja, Zakłady Porcelanowe w Dvorach (dawn.firma Gebr.Benedikt A.G.), okres powojenny.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

511
Pudel Niemcy, koncern Rosenthala, Selb-Plösberg, 1 poł. lat 50. XX w., model Theodora Kärnera (1884 - 1966).
Cena wywoławcza. 1 300 zł

512
Serwis deserowy do kawy, model Sansouci, z dekoracją kwiatową; Niemcy, Selb (Bawaria), fabryka Rosenthala, lata 30.- 50. XX w.
Cena wywoławcza. 2 900 zł

513
Filiżanka ze spodkiem z dekoracją złoconą; Czechy, Slavkow(Schlaggenwald), okres Liepperta i Haasa, lata 1830 - 1847
Cena wywoławcza. 2 000 zł

514
Talerz z kogutem Francja, Bretania - wyrób ludowy, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 600 zł

515
Kufel z pasterzem z laską i palmami Niemcy, Berlin, manufaktura Johanna Gottlieba Menicusa (lub Erfurt?), lata ok. 1755-1760
Cena wywoławcza. 3 500 zł

516
Dzbanek do wody (lub mleka) Francja, Bretania - wyrób ludowy, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

517
Para wazonów dekoracyjnych z pokrywami, z motywem żaglowców Holandia, Delft, warsztat De Porseleyne Bijl, 3 ćw. XVIII w.
Cena wywoławcza. 9 000 zł

518
Dzbanek z dekoracją pejzażową Niemcy, Hanau (lub Bayereuth?), 2 poł. XVIII w.
Cena wywoławcza. 6 000 zł

601
Dzban do napojów plater, szkło; wys. 29,5 cm, szer. 18,5 cm, głęb. 10,7 cm. Niemcy?, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

602
Paterka Warszawa, Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowanych J. Fraget, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

603
Paterka art deco Niemcy, Geislingen, Württembergische Metallwarenfabrik (WMF), 2 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 600 zł

604
Komplet do kawy i herbaty z tacą art deco; Europa Zachodnia, lata 30.-40. XX w.
Cena wywoławcza. 2 900 zł

605
Para świeczników Warszawa, Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowanych J. Fraget, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 700 zł

606
Patera Rosja, Moskwa?, Wasilij Rukawisznikow?, 1908-26
Cena wywoławcza. 4 000 zł

607
Talerz półmiskowy neoklasycystczny srebro, wys. 3 cm, średn.31 cm; waga 857 g. Poznań, firma Rehfeld und Keyl, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

608
Para miseczek Niemcy, firma kupiecka Louis Werner, 1 ćw. XX w
Cena wywoławcza. 3 000 zł

609
Komplet sztućców na 6 osób srebro pr. 3 , ostrza noży stalowe, waga ok. 2600 g (z nożami) Wiedeń, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 6 400 zł

610
Patera Warszawa, Józef Fraget, ok. 1840
Cena wywoławcza. 11 500 zł

611
Para lichtarzy srebro próby 13; waga 514 g. Wiedeń, 1857
Cena wywoławcza. 6 500 zł

612
Mlecznik srebro próby 925; waga 150 g. Paryż, 1769
Cena wywoławcza. 2 400 zł

613
Dzbanek do kawy srebro próby sterling, waga 1422 g. USA, Taunton, Reed and Barton, 1957
Cena wywoławcza. 3 200 zł