Książę Peyotl, 1929
węgiel, szary papier; 71,5 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
6 700 zł
Jan MATEJKO (1838-1893)
Nr katalogowy 19
Portret czteroletniego synka artysty Tadzia, 1868
ołówek, papier żeberkowy; 28,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
10 000 zł
Julian FAŁAT (1853-1929)
Nr katalogowy 109
Pejzaż z Bystrej, 1919
akwarela, papier; 32,5 x 65,5 cm (w świetle oprawy); sygn. i dat. l. d.: JFałat/ Bystra 1919
Cena wywoławcza.
20 000 zł
Józef GRASSI (1757-1838) - według
Nr katalogowy 113
Portret księcia Józefa Poniatowskiego
pastel, papier; 67 x 87 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
16 000 zł
Henryk BERLEWI (1894-1967)
Nr katalogowy 117
Portret kobiety w chuście, 1939
pastel, papier; 63,5 x 49,5 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: berlewi/ 39
Cena wywoławcza.
25 000 zł
Julian FAŁAT (1853-1929)
Nr katalogowy 121
Powódź w Bystrej, 1915
akwarela, gwasz, papier; 65,5 x 93,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: JFałat/ Bystra 1915/ 992
Cena wywoławcza.
40 000 zł
Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)
Nr katalogowy 125
Dziewczyna pojąca myśliwego
tempera, płótno; 68,5 x 91 cm (w świetle oprawy); sygn. u dołu po środku: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza.
55 000 zł
Henryk EPSTEIN (1890-1944)
Nr katalogowy 129
W porcie, 1930
olej, płótno; 54,5 x 65 cm; sygn. i dat. p. d.: H.Epstein/ 1930
Cena wywoławcza.
55 000 zł
Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)
Nr katalogowy 132
Kwiaty w wazonie - Lewkonie, 1908
olej, płótno; 63 x 37,5 cm; sygn. l. d.: L. Wyczół 908.
Cena wywoławcza.
70 000 zł
Eugeniusz EIBISCH (1895-1987)
Nr katalogowy 136
Gladiole
olej, tektura; 62 x 50,5 cm; sygn. l. d.: Ebiche
Cena wywoławcza.
35 000 zł
Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)
Nr katalogowy 137
Astry, 1939
olej, tektura; 35 x 50 cm; sygn. z prawej: a. Karpiński;
Cena wywoławcza.
14 000 zł
Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)
Nr katalogowy 138
Róże i Zuzanna
olej, płótno; 90 x 75,5 cm; sygn. p. d.: Stafan Filipkiewicz;
Cena wywoławcza.
25 000 zł
Nr katalogowy 139
Róże w ludowym wazonie z malowanym kogucikiem
olej, płótno; 64,5 x 50 cm; sygn. l. d.: WW (monogram wiązany)
Cena wywoławcza.
29 000 zł
Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)
Nr katalogowy 143
Adolf Dygasiński
olej, tektura; 40,5 x 32 cm; sygn. p. g.: J Malczewski/ 1905
Cena wywoławcza.
40 000 zł
Mela MUTER (1876 - 1967)
Nr katalogowy 146
Portret młodej kobiety
olej, płótno, 54,5 x 33 cm; sygn. l .g.: Muter;
Cena wywoławcza.
60 000 zł
Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)
Nr katalogowy 150
Nokturn z chatą i ulami
olej, tektura; 27 x 35 cm; na odwrocie nalepka z napisem: 76 mak/ (…) 18
Cena wywoławcza.
50 000 zł
Czesław WASILEWSKI (ok. 1875 - 1946/47)
Nr katalogowy 151
Wyjazd do miasta, 1922
olej, płótno; 121 x 150 cm; sygn. i dat. p. d.: Cz. Wasilewski/ 1922 rok
Cena wywoławcza.
19 000 zł
Józef BRODOWSKI młodszy (1828-1900)
Nr katalogowy 153
Złoty Potok - Woły ciągnące wóz, 1887
olej, płótno; 57 x 86 cm; sygn. p. d.: Złoty Potok/ 1887/ J. Brodowski
Cena wywoławcza.
30 000 zł
Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902)
Nr katalogowy 154
Wyłowienie Mojżesza z Nilu, 1864
olej, płótno dublowane; 98 x 80 cm; sygn. p. d.: HSiemiradzki 12/7 / 1864
Cena wywoławcza.
300 000 zł
Władysław BAKAŁOWICZ (1833-1903)
Nr katalogowy 157
Henryk VIII poznaje swą nową wybrankę
olej, płótno, , 64 x 92,5 cm; sygn. l. d.: LBakałowicz
Cena wywoławcza.
35 000 zł
Josepf SCHWABB, XIX/ XX w.
Nr katalogowy 161
Kwiaty, 1881
olej, płótno dublowane; 100 x 90 cm; sygn. p. d.: Josepf Schwab/ 1881/Brünn
Cena wywoławcza.
9 000 zł
Jan WIJNANTS (1631/32 - 1684)
Nr katalogowy 162
Pejzaż z rzeką, grupą myśliwych i pasterzem owiec
deska dębowa, olej, 33,5 x 43,5 cm; sygn. l.d.: J. Wynants
Cena wywoławcza.
200 000 zł
Malarz nieokreślony, włoski? XVI w.?
Nr katalogowy 163
Sceny dworskie
olej, deska; 35,5 x 109 cm
Cena wywoławcza.
12 000 zł
Nr katalogowy 203
Para popiersi: car Mikołaj II Romanow i caryca Aleksandra
Rosja, ok. 1904 (10-lecie panowania Mikołaja II); cechy na srebrze z lat 1899-1908, złotnik Jegor Grigoriewicz Pankratiew.
Cena wywoławcza.
19 000 zł
Nr katalogowy 208
Matka Boska z Dzieciątkiem
drewno lipowe, pierwotnie polichromowane; wys. 165 cm. Wrocław (?), ok. 1470-80.
Cena wywoławcza.
80 000 zł
Józef SZAJNA (1922-2008)
Nr katalogowy 403
Z parasolką, 1999
collage, papier szary; 97 x 67 cm;
Cena wywoławcza.
27 000 zł
Franciszek STAROWIEYSKI (1930-2009)
Nr katalogowy 407
Wszechogarniające wszechzło, 2004
węgiel, kreda, pastel, kredka czerwona, papier jasnoszary; 48 x 62,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
10 000 zł
Rajmund ZIEMSKI (1930-2005)
Nr katalogowy 409
Portret kobiety
olej, płótno; 73,5 x 53 cm.
Cena wywoławcza.
14 000 zł
Jerzy DUDA-GRACZ (1941-2004)
Nr katalogowy 410
Obraz 2374, (Łagow-Spuścizna), 1998
olej, płyta; 80 x 60 cm; sygn. i dat. l. d.: DUDA GRACZ. 2374 / 98.
Cena wywoławcza.
70 000 zł
Wacław TARANCZEWSKI (1903-1987)
Nr katalogowy 412
Martwa natura z wazonem i muszlą, lata 60. XX w.
olej, płótno; 100,5 x 130,5 cm;
Cena wywoławcza.
60 000 zł
Alfred LENICA (1899-1977)
Nr katalogowy 413
13 Caprice, 1960
olej, płótno, 65 x 50 cm;
Cena wywoławcza.
22 500 zł
Włodzimierz PAWLAK (ur. 1957)
Nr katalogowy 415
Pamiętaj o mnie, 1987
olej, płótno, 170 x 150 cm;
Cena wywoławcza.
40 000 zł
Judyta SOBEL (1924-2012)
Nr katalogowy 419
Scena miejska, 1954
olej, płótno; 74 x 90 cm;
Cena wywoławcza.
19 000 zł
Jan SZANCENBACH (1928-1998)
Nr katalogowy 423
Róże, 1994
olej, płótno; 75 x 65 cm; sygn. p. d.: Szancenbach
Cena wywoławcza.
14 000 zł
Stanisław Michał WÓJTOWICZ (1920-1991)
Nr katalogowy 426
Pompeje, 1974
olej, płótno; 73,5 x 100 cm; sygn p. d.: St. Wójtowicz
Cena wywoławcza.
14 000 zł
Agata KLECZKOWSKA (ur.1987)
Nr katalogowy 429
Bez tytułu
olej, akryl, płótno; 100 x 80 cm;
Cena wywoławcza.
42 000 zł
Nr katalogowy 603
Lampa buduarowa, elektryczna
szkło warstwowe, barwione proszkami; wys. 47 cm; Francja, Croismare, Verrerie de Belle-Étoile Daum i Cie, ok. 1930.
Cena wywoławcza.
70 000 zł
Nr katalogowy 613
Plakieta z miniaturą pejzażową z architekturą
Włochy, Castelli (Abruzzo), warsztat Niccolo Tommaso Grue (1726-1781)?, ok. 1750 -1760
Cena wywoławcza.
5 500 zł
Nr katalogowy 715
Żardiniera
srebro próby 800 cechowane, waga 1317 g. Brema, firma Wilkens & Söhne (czynna od 1810), k. XIX w.
Cena wywoławcza.
13 000 zł
Nr katalogowy 725
Serwis do kawy i herbaty
srebro próby 1 z głową Minerwy cechowane; waga 2397 g. Paryż, firma Boulenger, lata 20. XX w.
Cena wywoławcza.
30 000 zł
Nr katalogowy 805
Pierścionek platynowy
brylant o masie 1.05 ct (VS2/H), platyna pr. 0.950; masa całkowita 1.920 g
Cena wywoławcza.
36 000 zł
Nr katalogowy 812
Pierścionek z brylantem
brylant w starym szlifie brylantowym o masie ~ 3.50 ct (VS2/M-N); platyna pr.0.950, masa całkowita 5.850 g
Cena wywoławcza.
100 000 zł
Nr katalogowy 824
Lampa naftowa
Niemcy, Berlin, fabryka lamp naftowych Otto Müller; korpus - Miśnia; lata 80-90. XIX w.
Cena wywoławcza.
8 300 zł
Nr katalogowy 833
Szabla oficera Pierwszego Pułku Artylerii Lekkiej Legionów
im. J. Piłsudskiego, wz. 21/22, w pochwie + ryngraf 1/ szabla - Warszawa, firma Gabriela Borowskiego, lata 30. XX w. 2/ ryngraf - Wilno, 1938
Cena wywoławcza.
13 000 zł
Nr katalogowy 838
Zegar konsolowy w typie Boulle'a
Francja, Paryż, warsztat zegarmistrzowski Baltazarów
Cena wywoławcza.
48 000 zł
Nr katalogowy 839
Zegar szafkowo - stołowy
Londyn, Claude Duchesne (Claudius Du Chesne), ok. 1715-1720 r.
Cena wywoławcza.
170 000 zł
Nr katalogowy 841
Żyrandol 30-świecowy, zelektryfikowany
mosiądz złocony; wys. 94 cm, Europa Zachodnia, XIX/XX w.
Cena wywoławcza.
9 500 zł
Nr katalogowy 842
Gobelin ze sceną dworską w typie „fete galante"
wełna, 234 x 372 cm. Belgia, k. XVIII w.