Nr katalogowy: 614
Talerz dekoracyjny z kopią portretu Willema Burchgraeffa Rembrandta
porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Miśnia, 2 poł. - kon. XIX w. lub XIX/XX w.
płytki, z rocaillowym reliefem w układzie 6-dzielnym wokół kołnierza, w lustrze barwna miniatura portretowa: popiersie ciemnowłosego wąsatego mężczyzny w dużym koronkowym kołnierzu wyłożonym na brązowy kaftan; wokół krawędzi
lustra i brzegu kołnierza złote obwódki; skazy pod złotą obwódką krawędzi kołnierza;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 3 cm, średn. 30,5 cm; sygn. kobaltem podszkl. skrzyżowane miecze 4-krotnie przeszlifowane oraz 4 (?) przy obręczy dna; wyciski: W 188, 14;
Kopia wg portretu Willema Burchgraeffa z ok. 1633 roku pędzla Rembrandta Hermensza van Rijn, znajdującego się w zbiorach Gemäldegalerie Alte Meister w Dreźnie; wykonana prawdopodobnie jako luksusowa pamiątka z kopią obrazu ze słynnej drezdeńskiej Galerii Starych Mistrzów w Zwingerze.