Powstanie, ok. 1930
gwasz, tempera, papier; 85 x 59,5 cm (w świetle oprawy); sygn. u dołu: Z.STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza.
35 000 zł
Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)
Nr katalogowy 114
Portret kobiety, ok. 1930
pastel, papier, 66,5 x 48 cm (w świetle owalnej oprawy); sygn. z lewej strony: T. Axentowicz (ołówkiem).
Cena wywoławcza.
12 000 zł
Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)
Nr katalogowy 118
Motyw z Kazimierza
akwarela, gwasz, ołówek, papier, 95 x 65 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: W. Skoczylas
Cena wywoławcza.
60 000 zł
Marian MOKWA (1889-1987)
Nr katalogowy 120
W Zatoce Gdańskiej - Widok na Kępę Redłowską
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 43,5 x 54,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
6 500 zł
Aleksander GIERYMSKI (1850-1901)
Nr katalogowy 122
Lombardka, 1886
sepia, gwasz, papier; 31 x 23,7 cm (w świetle oprawy); sygn. l. g.: A. GIERYMSKI/ ROMA 86
Cena wywoławcza.
100 000 zł
Stanisław WYSPIAŃSKI ? (1869-1907)
Nr katalogowy 126
Pożegnanie, 1905
akwarela, gwasz, tektura naklejona na płótno; 159,5 x 136,5 cm; sygn. i dat. p. d.: słabo czytelnie monogram wiązany / 1905 (kredką);
Cena wywoławcza.
120 000 zł
Józef Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)
Nr katalogowy 129
Sad o zmroku, ok. 1910
olej, tektura; 15,5 x 21,5 cm; na odwrocie napisy wtórne
Cena wywoławcza.
15 000 zł
Iwan TRUSZ (1869-1940)
Nr katalogowy 130
Sosna
olej, tektura; 43,5 x 38 cm; sygn. l. d.: I. Trusz
Cena wywoławcza.
22 000 zł
Zygmunt SCHRETER (1886-1977)
Nr katalogowy 131
Kwiaty w wazonie
olej, płótno; 73 x 50,5 cm; sygn. l. d.: Schreter
Cena wywoławcza.
25 000 zł
Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)
Nr katalogowy 134
Róże i jabłko
olej, tektura; 50 x 70 cm; sygn. p. d.: A. Karpiński;
Cena wywoławcza.
19 000 zł
Karol LARISCH (1902-1935)
Nr katalogowy 138
Sielanka
olej, sklejka, 32,5 x 42 cm; Praca dwustronna - na odwrocie studium głowy kobiecej
Cena wywoławcza.
29 000 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Nr katalogowy 139
Portret kobiety - żony artysty ?, 1916
olej, płótno; 51 x 40,2 cm; sygn. l. g.: Vlastimil Hofmann/ Praga 1916
Cena wywoławcza.
13 700 zł
Stanisław ELESZKIEWICZ (1900-1963)
Nr katalogowy 144
Scena z cyrku
olej, papier naklejony na płótno; 50 x 61 cm; sygn. p. d.: S. Eleszkiewicz
Cena wywoławcza.
28 000 zł
Zygmunt ROZWADOWSKI (1870-1950)
Nr katalogowy 146
Polowanie par force, 1925
olej, płyta, 36,5 x 50,5 cm (w świetle oprawy); sygn.: l. d.: Z. Rozwadowski 1925.
Cena wywoławcza.
25 000 zł
Aleksander ORŁOWSKI (1777-1832)
Nr katalogowy 147
Na koniu
olej, blacha; 30,5 x 27 cm; sygn. p. d.: (zatarta)
Cena wywoławcza.
45 000 zł
Władysław SZERNER (1870-1936)
Nr katalogowy 148
Zwiad
olej, deska; 50,5 x 40 cm; sygn. p. d.: W. Szerner iun.
Cena wywoławcza.
45 000 zł
Stanisław KACZOR-BATOWSKI (1866-1946)
Nr katalogowy 152
Epizod z wojny polsko - bolszewickiej, 1928
olej, płótno; 175 x 125 cm; sygn. p. d.: S. Batowski 1928
Cena wywoławcza.
140 000 zł
Tadeusz AJDUKIEWICZ (1852-1916)
Nr katalogowy 156
Jeźdźcy w stepie, 1911
olej, płótno; 40 x 61 cm; sygn. p. d.: Tadeusz Ajdukiewicz/ 1911
Cena wywoławcza.
42 000 zł
Carl Ernst MORGENSTERN (1847-1928)
Nr katalogowy 158
Krajobraz leśny o świcie z ruinami zamku na wzgórzu, 1868
olej, płótno; 81,5 x 124,8 cm; sygn. i dat. p. d.: Carl Ernst Morgenstern 1868.
Cena wywoławcza.
25 000 zł
Władysław BAKAŁOWICZ (1833-1903)
Nr katalogowy 159
Dama z papugą
olej, płótno; 56 x 40,5 cm; sygn. l. d.: Bakalowitz
Cena wywoławcza.
24 000 zł
Leonardo BAZZARO (1853-1937)
Nr katalogowy 160
Na przełęczy - Wieśniaczka z dzieckiem na osiołku [Alta dimora alpestre]
olej, płótno; 189 x 120 cm; sygn. u dołu: L. Bazzaro
Cena wywoławcza.
38 000 zł
Isaac VAN OSTADE (1621-1649) - przypisywany
Nr katalogowy 163
W karczmie
olej, deska; 20 x 31,5 cm w świetle oprawy; Na odwrocie nalepka z atrybucją dzieła.
Cena wywoławcza.
35 000 zł
Malarz flamandzki, połowa XVII w.
Nr katalogowy 166
Scena historyczna
olej, płótno; 336 x 215 cm dublaż BEVA 371; nowe, aluminiowo-drewniane, samorozprężające się krosna
Cena wywoławcza.
96 000 zł
Mathurin MOREAU (1822-1912)
Nr katalogowy 221
Po łowach
brąz, wys. 41 cm; sygn. na podstawie: Math. Moreau / Hors Concours oraz stempel odlewni
Cena wywoławcza.
13 000 zł
Mirosław BAŁKA (ur. 1958)
Nr katalogowy 310
Bez tytułu - Kompozycja podwójna, 1994
technika własna, papier; 39 x 58 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
4 000 zł
Tadeusz KANTOR (1915-1990)
Nr katalogowy 314
Widok z okna pensjonatu Firenze
flamaster czarny jasnobrązowy, papier; 26,5 x 19,5 cm;
Cena wywoławcza.
4 000 zł
Eugeniusz MARKOWSKI (1912-2007)
Nr katalogowy 405
Pan - R.V.B.L, 1993
olej, płótno; 100 x 81 cm; sygn. u dołu po środku: E. Markowski
Cena wywoławcza.
35 000 zł
Franciszek STAROWIEYSKI (1930-2009)
Nr katalogowy 406
Bez tytułu - Profile, 1978
węgiel, biel tytanowa (?), płótno; 135,5 x 190 cm;
Cena wywoławcza.
40 000 zł
Lech KUNKA (1920-1978)
Nr katalogowy 409
Tryptyk ekspresjonistyczny
olej, płótno naklejone na płytę; 109,5 x 59,5 (wymiary części bocznych),
Cena wywoławcza.
28 000 zł
Eugeniusz GERLACH (ur. 1941)
Nr katalogowy 420
Meksykański skrzypek, 2001
olej, płótno; 89 x 88 cm; sygn. l. d.: Eugeniusz Gerlach 2001; data p. d.: Kraków 3/ II
Cena wywoławcza.
18 000 zł
Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)
Nr katalogowy 501
Bez tytułu, 1963
technika własna (gips patynowany na czarno), płyta; wymiar obiektu: 210,5 x 11,5 x 6 cm (zwieńczenie półokrągłe),
Cena wywoławcza.
20 000 zł
Nr katalogowy 605
Kielich biedermeier z postacią powstańca, 1830
szkło przezroczyste, czara pokryta żółtą listrą, szlifowane, rytowane; wys. 13,5 cm; Śląsk?, Niemcy?, ok. 1830.
Cena wywoławcza.
13 000 zł
Nr katalogowy 613
Serwis deserowy ze szlakiem barwnych miniatur wg Jeana Fragonarda
Niemcy, Selb, Rosenthal AG, 3 ćw. XX w.
Cena wywoławcza.
6 600 zł
Nr katalogowy 617
Naczynie (terryna?)
fajans, szkliwo cynowe o zielonkawo - błękitnym zabarwieniu i z krakelurą; Holandia, Delft, XVIII w.
Cena wywoławcza.
6 000 zł
Nr katalogowy 621
Zegar Polski - z herbami Rzeczypospolitej Obojga Narodów
Miśnia, model opracowany w 1743 roku dla Augusta III przez J. J. Kaendlera i J. F. Eberleina, powtórzenie: 2 poł. XIX w. lub XIX/XX w.
Cena wywoławcza.
33 000 zł
Nr katalogowy 705
Buliera na podstawie z podgrzewaczem
plater cechowany; Austria, Barndorf, Metallwarenfabrik Artur Krupp, k. XIX w.
Cena wywoławcza.
3 600 zł
Nr katalogowy 720
Model Fiata 4 HP
srebro próby 800 cechowane, waga 1007 g. Mediolan, złotnik Dante Riva, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza.
8 000 zł
Nr katalogowy 728
Komplet sztućców do przystawek na 12 osób (36 sztuk)
srebro złocone próby 3 cechowane, waga 2124 g. Wiedeń, wytwórnia sreber J. C. Klinkoscha, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza.
21 000 zł
Nr katalogowy 804
Bransoleta z rubinami
złoto 18 ct, masa całkowita 18.600 g
Cena wywoławcza.
20 000 zł
Nr katalogowy 805
Pierścionek z brylantami
złoto 14 ct, masa całkowita 6.890 g
Cena wywoławcza.
85 000 zł
Nr katalogowy 806
Kolczyki z brylantami
2 szt brylantów w delikatnej oprawie o masie łącznej ok.2.50 ct (VS1/H), złoto 18 ct, masa całkowita 2.530 g
Cena wywoławcza.
70 000 zł
Nr katalogowy 807
Naszyjnik złoty
złoto 14 ct, masa całkowita 18.100 g
Cena wywoławcza.
23 000 zł
Nr katalogowy 816
Zestaw przyborów do pisania z dedykacją dla gen. Józefa Hallera
Pióro wieczne w złotej oprawie, ołówek automatyczny, na grafit oraz obsadka pióra - srebrna
Cena wywoławcza.
43 000 zł
Nr katalogowy 820
Ikona rodzinna - „ czteroczestnik”, w kiocie
tempera na desce, 34,5 x 30,5 cm; Rosja, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza.
12 500 zł
Nr katalogowy 831
Lustro w stylu klasycystycznym
sosna, gips, złocenia; 151 x 147,5 x 10,5 cm. Europa Środkowa, XVIII/XIX w.
Cena wywoławcza.
17 000 zł
Nr katalogowy 835
Żyrandol art deco, elektryczny, 10-świecowy
szkło prasowane, matowane; Europa Zachodnia, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza.
15 000 zł
Nr katalogowy 842
Gobelin ze sceną antyczną
wełna, jedwab; podszycie płócienne; 240,5 x 100 cm. Bruksela, 2 poł. XVIII w.
Cena wywoławcza.
40 000 zł
Nr katalogowy 847
Zegar podłogowy w stylu klasycystycznym
dębina, sosna; 223,5 x 56 x 31 cm. Europa Zachodnia lub Północna, XIX/XX w.