Marian MOKWA (1889-1987)

124
Brzeg morza w Zatoce Gdańskiej olej, płótno; 68 x 68 cm;
sygn. l. d.: Mokwa;
Cena wywoławcza. 4 000 zł
Cena sprzedaży 6 500 zł

Iwan TRUSZ (1869-1940)

125
Widok na Zamek Jajeczny - Castel dell'Ovo - w Neapolu i Wezuwiusz olej, tektura; 34 x 41,5 cm;
sygn. p. d.: I. Trusz
Cena wywoławcza. 12 000 zł
Cena sprzedaży 12 000 zł

Władysław CHMIELIŃSKI (1862-1941)

126
Stare Miasto w Warszawie olej, płótno; 71,5 x 51 cm;
sygn. p. d.: W. Chmieliński
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Malarz nieokreślony (XX w.)

127
Widok na Kraków z okien Akademii Sztuk Pięknych olej, sklejka; 51 x 67,5 cm;
sygn. p. d.: nieczytelnie
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Alexandre ISAILOFF (1869-?)

128
Pejzaż nadwodny z domostwem olej, sklejka; 31 x 41 cm;
sygn. p. d. cyrylicą: Isailoff
Cena wywoławcza. 2 600 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

129
Wiejska droga w Bronowicach, 1903 olej, tektura; 26,5 x 34,7 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. Karpiński / 1903 r;
Cena wywoławcza. 12 000 zł
Cena sprzedaży 22 000 zł

Edward OKUŃ (1872-1945)

130
Forum Romanum, 1914 olej, deseczka (fornirowa); 16,5 x 22 cm;
sygn. i dat. l. d.: EOkuń 1914;
Cena wywoławcza. 10 000 zł
Cena oferowana 9 000 zł

Mieczysław FILIPKIEWICZ (1891-1951)

131
Wnętrze salonu olej, tektura; 49 x 34 cm;
sygn. l. d.: MIECZYSŁAW FILIPKIEWICZ
Cena wywoławcza. 2 300 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

132
Wnętrze salonu, ok. 1920 olej, tektura; 24 x 34 cm;
sygn. p. d.: B. RYCHTER-JANOWSKA
Cena wywoławcza. 3 500 zł
Cena oferowana 3 100 zł

Jerzy KARSZNIEWICZ (1878-1945)

133
Portret młodej kobiety we wnętrzu, ok. 1930 olej, sklejka; 32,5 x 31 cm;
sygn. p. d.: J. Karszniewicz;
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Rafał MALCZEWSKI (1892-1965)

134
Pejzaż podgórski, przed 1939 olej, tektura; 25 x 30 cm;
sygn. p. d.: Rafał Malczewski
Cena wywoławcza. 40 000 zł

Irena WEISS - ANERI (1888-1981)

135
Kalwaria Zebrzydowska - pejzaż z budowanym domem, ok. 1970 olej, tektura; 30 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: aneri
Cena wywoławcza. 7 500 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

136
Pejzaż z ruiną zamku, ok. 1910 olej, tektura;
23,8 x 33,3 (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Jarosław KIRILENKO (1913-1977)

137
Nesebyr, 1965 olej, płótno; 69,5 x 101 cm;
sygn. l. d.: J. KIRILENKO / NESEBER 1965
Cena wywoławcza. 2 400 zł

Józef RAPACKI (1871-1929)

138
Latem, 1903 olej, płótno; 60 x 90 cm;
sygn. l. d.: JóZEF RAPACKI / 1903 rok
Cena wywoławcza. 30 000 zł

Ossip LUBITCH (1896-1990)

139
Nad Sekwaną, 1934 olej, płótno; 65 x 81 cm;
sygn. i dat. l. d.: Lubich 1934
Cena wywoławcza. 23 000 zł

Roman KOCHANOWSKI (1857-1945)

140
Gęsiarka, 1881 olej, tektura; 17,5 x 13,5 cm;
sygn. p. d.: R. Kochanowski;
Cena wywoławcza. 12 000 zł
Cena oferowana 10 000 zł

Władysław WANKIE (1860-1925)

141
Jesień, ok. 1913 (?) olej, płótno; 43,5 x 80,5 cm;
sygn. p. d.: Władysław Wankie
Cena wywoławcza. 29 000 zł

Stanisław I. WITKIEWICZ - WITKACY (1885-1939)

142
Pejzaż zimowy (Zakopane), 1913 olej, płótno, 60 x 76 cm;
sygn. p. d.: Ignacy Witkiewicz 1913
Cena wywoławcza. 150 000 zł
Cena sprzedaży 240 000 zł

Zygmunt ROZWADOWSKI (1870-1950)

143
Ułani na koniach olej, płótno, 48 x 42 cm
sygn. p.d.: Z. Rozwadowski / 1923.
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Leonard WINTEROWSKI (1886-1927)

144
Sygnalista, 1920 olej, tektura; 45,5 x 34 cm;
sygn., dat. i opis p. d.: Leonard Winterowski
/ Warszawa 1920;
Cena wywoławcza. 9 000 zł

145
Przed bitwą - sztab dowodzenia olej, płótno, 105 x 195 cm;
sygn. p. d.: Leonard Wintorowski/ Warszawa 1924
Cena wywoławcza. 35 000 zł

146
Potyczka z bolszewikami, 1925 olej, płótno; 66,5 x 105 cm;
/ Warszawa 1925
Cena wywoławcza. 19 000 zł

147
Dwóch ułanów na koniach, 1919 olej, tektura; 49,5 x 41 cm;
/ Warszawa 1919
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

148
Epizod z powstania listopadowego, 1913 olej, deska z dwiema listwami (szpongi); 54,4 x 46 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak 1913
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

149
Róże olej, tektura; 44 x 49,5 cm;
sygn. z lewej strony: A. Karpiński.
Cena wywoławcza. 9 600 zł

150
Domowa lektura - Stasiu, ok. 1940 olej, tektura; 62,5 x 48 cm;
sygn. p. d.: aneri.
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

151
Żółte róże w wazonie olej, tektura; 35 x 50,5 cm;
sygn. z lewej.: A. Karpiński.
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

152
Róże żółte olej, tektura; 30 x 50 cm;
sygn. z lewej.: A. Karpiński;
Cena wywoławcza. 9 600 zł

Jerzy MAKAREWICZ (1907-1944)

153
Chryzantemy, 1922 olej, płótno; 64,5 x 76 cm;
sygn., dat. i dedykacja l. d.
Cena wywoławcza. 2 200 zł

Ossip LUBITCH (1896-1990)

154
Martwa natura olej, płótno; 46 x 55 cm
sygn. p. d.: Lubitch;
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Roman KRAMSZTYK (1885-1942)

155
Martwa natura [Martwa natura z winogronami], ok. 1912 olej, tektura; 56 x 76,5 cm;
sygn. p. g.: R. Kramsztyk
Cena wywoławcza. 85 000 zł
Cena oferowana 82 000 zł

Koźma CZURYŁO (1908-1951)

156
Kąpiące się, ok. 1935 olej, płótno; 78 x 100 cm;
na odwrocie potwierdzenie autentyczności
syna artysty Marka Czuryło
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Ossip LUBITCH (1896-1990)

157
Tancerka olej, płótno; 65 x 54 cm;
sygn. p. d.: Lubitch;
Cena wywoławcza. 6 400 zł

158
Akt, 1904 olej, płótno; 80,5 x 60,5 cm;
sygn. l. g.: WW;
Cena wywoławcza. 46 000 zł
Cena oferowana 44 000 zł

Jan Kazimierz OLPIŃSKI (1878-1936)

159
Przedwiośnie na podgórzu, 1924 olej, tektura; 33 x 43 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: OLPIŃSKI 924 r
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Kazimierz KOSTYNOWICZ (1884-1928)

160
Młody pielgrzym, ok. 1920 olej, tektura; 68 x 56 cm;
sygn, l. d.: KKostynowicz
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

161
Kościół huculski olej, płyta, 50 x 69,5 cm;
sygn. l.d.: Pautsch 40
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Jan STANISŁAWSKI (1860-1907)

162
Przed burzą olej, płótno naklejone na tekturę; 24 x 32,5 cm;
sygn. l. d.: JAN STANISŁAWSKI
Cena wywoławcza. 90 000 zł
Cena sprzedaży 90 000 zł

Jadwiga MATAWOWSKA (1874-1963)

163
Portret arystokraty olej, płótno; 69,5 x 53,5 cm;
sygn. p. g.: JMatawowska
Cena wywoławcza. 11 000 zł
Cena sprzedaży 11 000 zł

Malarz nieokreślony (XX w.)

164
Portret dziewczynki olej, płótno; 40 x 30 cm
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Gustaw GWOZDECKI (1880-1935)

165
Kobieta o złotych włosach, ok. 1900 olej, płótno, 118 x 121 cm;
napis na odwrocie - sygnatura autorska? Gwozdecki
Cena wywoławcza. 60 000 zł
Cena oferowana 54 000 zł

Adam Wiktor MALINOWSKI (1829-1892)

166
Stefan Czarnecki przyjmuje poselstwo szwedzkie, 1856 olej, płótno; 58 x 68 cm;
sygn. i dat. l .d.: A. Malinowski / 1856
(końcówką pędzla w mokrej farbie);
Cena wywoławcza. 15 000 zł
Cena oferowana 14 000 zł

Malarz nieokreślony

167
Młody Konradin całuje ściętą głowę przyjaciela Christian Bernhard RODE (1725-1797) - według
olej, deska; 53 x 38 cm;
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Johann Caspar RAHN (1769-1840)

168
Pejzaż nadmorski, ok. 1810 olej, blacha; 21 x 28 cm;
sygn. p. d.: Rahn / p. [inxit]
Cena wywoławcza. 2 700 zł

Malarz nieokreślony zachodnioeuropejski(XVII)

169
Znalezienie Mojżesza olej, płótno; 69 x 144 cm
Cena wywoławcza. 35 000 zł

Jacob van STRY (1756-1815)

170
Pasterze z krowami nad jeziorem olej, deska; 54,5 x 77 cm;
sygn. p. d.: J. VanStry f. [ecit];
Cena wywoławcza. 19 000 zł

J. B. SPAENCKE (XIX w.)

171
Martwa natura z kwiatami, jabłkiem i kieliszkiem wina, 1834 gwasz, tektura; 48,5 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: J.B. Spaencke 1834 / im Jan: [uar]
Cena wywoławcza. 5 000 zł