Kazimierz LASOCKI (1871-1952)

121
Sosny mazowieckie, 1923 olej, płótno; 95 x 73 cm;
sygn. l. d.: K. Lasocki Lechanice 1923;
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Abraham BEHRMAN (1876-1942)

122
Staw olej, sklejka; 25,5 x 34,5 cm;
sygn. p. d.: Behrman
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Karol KLOPFER (1859-1937)

123
O zachodzie, 1899 olej, płótno; 86 x 114 cm;
sygn. i dat. p. d.: K. Klopfer / 1899
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Wilhelm VELTEN (1847-1929)

124
Wezwanie, 1902 olej, deska; 18 x 24,5 cm;
sygn. p. d.: W Velten Műnchen;
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Tadeusz PRUSZKOWSKI (1888-1942)

125
Lektura, 1920 olej, płótno dublowane; 60 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: Tadeusz Pruszkowski R.P. 1920
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Iwan TRUSZ (1869-1940)

126
Samotne drzewo olej, płótno; 59,5 x 79,5 cm;
sygn. p. d.: I. Trusz
Cena wywoławcza. 50 000 zł

Wojciech KOSSAK (1857-1942)

127
sygn. p. d.: Wojciech Kossak/ 1924
Cena wywoławcza. 190 000 zł
Cena oferowana 140 000 zł

Paul Émile PISSARRO (1884-1972)

128
Pejzaż olej, płótno; 47 x 55 cm;
sygn. l. d.: Paul Émile Pissaro
Cena wywoławcza. 39 000 zł

Konstanty KIETLICZ-RAYSKI (1866-1924)

129
Muzykanci, 1914-1915 olej, płótno dublowane; 60 x 100 cm;
sygn. l. d.: KONSTANTY / KIETLICZ-RAYSKI
/ LUBLIN - 1914 - 1915
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

130
Szczęśliwa matka, 1939 olej, sklejka; 70,3 x 60,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil / Hofmann 1939;
Cena wywoławcza. 48 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

131
Graecia rediviva - tryptyk, 1929 olej, deska; 31,5 x 24 cm (kwatery boczne)
oraz: 44 x 23 cm (kwatera środkowa);
sygn. na każdym obrazie: Wlastimil Hofman
Cena wywoławcza. 35 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854 - 1929)

132
Portret młodej kobiety z różą, 1909 olej, tektura, 72,5 x 91,5 cm;
sygn. l. d.: J Malczewski 1909
Cena wywoławcza. 170 000 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)

133
Drzewa w Kaliszanach I, 1953 olej, tektura; 21,5 x 27 cm;
sygn. p. d.: ST. CZAJKOWSKI / 1953;
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Walery BROCHOCKI (1847-1923)

134
Wędkarz olej, tektura; 21,5 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: W. Brochocki
Cena wywoławcza. 5 000 zł
Cena oferowana 4 000 zł

135
Słoneczniki, 1907 olej, tektura, 23,5 x 35,5 cm;
sygn. p. d.: WW
Cena wywoławcza. 40 000 zł

Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902)

136
Noc św. Andrzeja - Wróżbita, 1867 olej, płótno dublowane, 108 x 131 cm;
sygn. p. d.: H. Siemiradzki / 1867
Cena wywoławcza. 490 000 zł

Irena WEISS-ANERI (1888-1981)

137
Martwa natura z kwiatkami i jabłkami olej, tektura; 68,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Aneri
Cena wywoławcza. 9 000 zł

138
Kwiaty ogrodowe - Balsaminki, 1907 olej, tektura; 21 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW
Cena wywoławcza. 16 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

139
Róże w fajansowym wazonie olej, tektura; 33,5 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. z lewej: A. Karpiński.
Cena wywoławcza. 14 000 zł

Irena WEISS-ANERI (1888-1981)

140
Martwa natura z kwiatami i owocami, ok. 1950 olej, tektura; 60 x 40 cm;
sygn. l. d.: Aneri
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Maria STUDNICKA GIŻBERT (1868-1955)

141
Białe róże olej, tektura; 34 x 49 cm;
sygn. p. d.: Giżbert
Cena wywoławcza. 1 800 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

142
Róże w wazonie, 1922 olej, płótno, 55 x 86 cm; sygn. p. d.: 1922
/ Terlikowski (trzonkiem pędzla w masie farby),
sygnatura powtórzona u góry z lewej: monogram W. T.
Cena wywoławcza. 19 000 zł
Cena oferowana 15 000 zł

Stanisław BORYSOWSKI (1901-1988)

143
Czerwone dachy, ok. 1938 olej, płótno, 60 x 45,5 cm;
sygn. l. d.: Borysowski
Cena wywoławcza. 12 500 zł

Jakub PFEFFERBERG (1900-1943)

144
Nad dachami Krakowa - widok na kopułę kościoła śś. Piotra i Pawła, 1933 olej, tektura; 22,5 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J Pfefferberg 933.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Henryk HAYDEN (1883-1970)

145
Pejzaż z Francji olej, tektura; 45 x 53 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Hayden
Cena wywoławcza. 21 000 zł
Cena oferowana 17 000 zł

Irena WEISS-ANERI (1888-1981)

146
Akt na tle niebieskiej draperii, ok.1910 olej, tektura; 95,5 x 66,5 cm;
sygn. p. d.: aneri
Cena wywoławcza. 11 500 zł

Alojzy REICHAN (1807-1860)

147
Portret kobiety olej, płótno; 65,5 x 49,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: A. Reichan (przetarcia malatury)
Cena wywoławcza. 18 000 zł

Henryk BERLEWI (1894-1967)

148
Lady Makbet olej, płótno; 50 x 65 cm;
na odwrocie napis: H. Berlewi
oraz kilka owalnych pieczątek
Cena wywoławcza. 35 000 zł
Cena oferowana 33 000 zł

Feliks PĘCZARSKI (1804?-1862)

149
Handlarz książek, 1843 olej, płótno; 33,5 x 27 cm;
sygn. i dat. p. d.: F. Pęczarski / 1843;
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Malarz nieokreślony (XVIII/XIX)

150
Kupidyn olej, płótno dublowane; 31 x 45 cm
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Jarosław KIRILENKO (1913-1977)

151
Widok Warszawy od strony Pragi wg Bernardo Bellotto zw. Canaletto (1721-1780)
olej, płótno; 178 x 279 cm.
Cena wywoławcza. 15 000 zł
Cena sprzedaży 15 000 zł

Jan Frans VAN BLOEMEN (1662-1749) -przypisywany

152
Idylla pasterska olej, płótno dublowane; 52 x 65,5 cm;
na odwrocie nalepki: z odręcznie wpisanym No 34
i pieczęcią lakową;
Cena wywoławcza. 7 000 zł

Mihaly VON ZICHY (1827-1906)

153
sygn. i dat. z lewej strony wzdłuż krawędzi: Zichy 88.
Cena wywoławcza. 8 000 zł

154
Zaśnięcie Marii - Ikona Łemkowska (XVII/XVIII) tempera, deska; 108,5 x 79 cm;
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Andrzej Jerzy MNISZECH (1823-1905)

155
Portret mężczyzny w kryzie, 1888 olej, deska; 100,5 x 61 cm;
napis l. d.: 18 AM (monogram wiązany) 88
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Adriaen van OSTADE (1610-1685) - przypisywany

156
Scena rodzajowa we wnętrzu olej, deska parkietowana;
47 x 52,5 cm;
Cena wywoławcza. 190 000 zł

Juliusz SŁABIAK (1917-1973)

157
Postój olej, płótno; 18 x 25 cm;
sygn. l. d.: Juliusz Słabiak
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Malarz nieokreślony (XIX w.)

158
Pasterz z trzodą olej, płótno;
47 x 59,5 cm;
Cena wywoławcza. 2 800 zł

Błażej IWANOWSKI (1889-1966)

159
Park Saski olej, tektura; 33,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Błażej Iwanowski
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Tomasz GLEB (1912-1991)

160
Modelki w pracowni, 1946 olej, sklejka; 40 x 31,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Gleb - 46
Cena wywoławcza. 1 800 zł

Zygmunt KACZÓWKA (1915-1996)

161
Pejzaż górski z owcami i szałasem olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. p. d.: Z. Kaczówka
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Malarz nieokreślony polski, cechowy (XIX w.).

162
Matka Boża Królowa Polski olej, płótno; 63 x 48 cm;
Cena wywoławcza. 1 700 zł

Stanisław PODGÓRSKI (1882-1964)

163
Pejzaż olej, tektura; 37 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Podgórski
Cena wywoławcza. 2 800 zł

Salomon MEISNER (1886-1942)

164
Chryzantemy i jabłka olej, tektura; 29 x 43 cm;
sygn. p. g.: S Meisner
Cena wywoławcza. 2 400 zł

Sylweriusz SASIM (1922-1996)

165
W stodole, 1955 olej, płótno; 30,5 x 40,5 cm;
sygn. p. d.: S. Sasim / 1955
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Karolina GRABOWSKA (1861-1920)

166
Rybak olej, płótno; 65 x 46,5 cm;
sygn. p. d.: Karolina Grabowskia
Cena wywoławcza. 4 800 zł

Antoni KIERPAL (1898-1960)

167
Starówka w Warszawie olej, tektura; 19,4 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: A Kierpal
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Stefan DOMARADZKI (1897-1983)

168
Pejzaż olej, karton; 20 x 26 cm;
sygn. l. d.: S. Domaradzki. Nordheim. 1945
(częściowo ukryte pod ramą)
Cena wywoławcza. 3 000 zł