Jerzy NOWOSIELSKI (1923-2011)

432
Kobieta na tle miasta, 1971 olej, płótno, 81 x 100 cm;
sygn. na odwrocie: JERZY NOWOSIELSKI/ 1971
Cena wywoławcza. 190 000 zł
Cena oferowana 150 000 zł

Roman ZAKRZEWSKI (1955-2014)

434
Dziewczyna IV, 1990 akryl, płótno; 140 x 80 cm;
sygn. na odwrocie: R. ZAKRZEWSKI. / AEIVAE.AKRYL AE1990AE / 140 x 80
Cena wywoławcza. 11 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

Nathan WASSERBERGER (1928-2012)

435
Dwie kobiety olej, płótno; 92 x 106 cm;
sygn. p. d.: NATHAN WASSERBERGER
Cena wywoławcza. 19 000 zł

603
Serwis do herbaty z malinowymi rzutami kwiatowymi porcelana, purpura fioletu, złocenia;
Miśnia, 2 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Konstanty LASZCZKA (1865-1965)

607
Odpoczywająca Diana, model z lat 20./30. XX w. Realizacja: Skawińskie Zakłady Materiałów
Ogniotrwałych w Skawinie - dział fajansów,
okres międzywojenny
Cena wywoławcza. 4 800 zł
Cena sprzedaży 4 800 zł

608
Para figurek tancerzy z Bali Niemcy, Selb, fabryka porcelany Lorenza Hutschenreuthera
- Dział Sztuki, proj. Carla Wernera (1895 - ?),
realizacja: lata 50./60. XX w.
Cena wywoławcza. 6 500 zł

612
Misa dekoracyjna z postacią wieśniaczki Polska, Pacyków k/Stanisławowa - Fabryka
Fajansów Aleksandra Rogala-Lewickiego,
1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 3 800 zł
Cena sprzedaży 5 300 zł

703
Komplet do herbaty i kawy art deco z tacą plater cechowany; Francja ?,
wytwórnia J. Peret, lata 30.-40. XX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

711
Cukiernica skrzynkowa srebro próby 13 cechowane, waga 391 g.
Wiedeń, 1861
Cena wywoławcza. 5 000 zł

712
Buliera w stylu Ludwika Filipa srebro pr. 13, waga 2.730 g;
Austro-Węgry, Wiedeń, złotnik F.T., 1840.
Cena wywoławcza. 15 000 zł

715
Koszyk - paterka srebro cechowane, waga 596 g.
Moskwa, złotnik Iwan Gubkin, 1850
Cena wywoławcza. 4 000 zł

716
Dzban do wina srebro próby 800 cechowane; Heilbronn,
Bruckmann und Sohne, koniec XIX w.
Cena wywoławcza. 4 800 zł

804
Kolczyki z szafirami 2 szafiry o łącznej masie 6.50 ct oraz 40 szt brylantów;
platyna pr. 0.950, masa całkowita 8.000 g
Cena wywoławcza. 18 000 zł

805
Pierścionek z szafirem szafir o masie ok. 4.10 ct oraz 16 szt brylantów;
platyna pr. 0.950, masa całkowita 5.350 g
Cena wywoławcza. 16 000 zł

806
Pierścionek z brylantami 55 szt brylantów o łącznej masie 1.39 ct;
złoto pr. 0.750, masa całkowita 3.600 g
Cena wywoławcza. 7 000 zł

814
Laska z lornetką, z dedykacją od Artura Rubinsteina dla Jerzego Waldorffa Niemcy; grawerunek Warszawa, 1958.
Cena wywoławcza. 4 700 zł

823
Ikona - Św. Trójca Starotestamentowa, w kiocie, z wieczną lampką tempera na desce, 29,5 x 24,5 cm;
Rosja, Moskwa?; 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 15 000 zł

824
Szpicruta z głową wilka trzcina, skóra, srebro pr. 84; dł. całk. 92 cm;
Rosja, Moskwa, złotnik Paweł Owczinnikow, po 1908
Cena wywoławcza. 6 000 zł

L.A.MOREAU (1855-1919) H.F.MOREAU(1857-1930)

828
Para wazonów - dzbanów, z puttami Francja, spółka artystyczna braci
Franciszka i Ludwika Moreau, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 3 600 zł

830
Słoń walczący z lwami srebro pr. 1, kość; wys. 16,5 cm, szer. 23,3 cm, głęb. 11,8 cm.
Francja, Paryż, złotnik monogramista „DG”, 1819-1838
Cena wywoławcza. 25 000 zł

832
Szpada francuska, oficerska, wz. 1896, w pochwie stal, mosiądz, drewno, róg;
Francja, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

836
Zegar kominkowy z plakietami porcelanowymi brąz złocony, porcelana malowana naszkliwnie;
wys. 57 cm, szer. 37,5 cm, głęb. 16,5 cm.
Francja, firma Japy Freres, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 5 500 zł

843
Kobierzec - Tekke wełna na osnowie wełnianej; 312 x 320 cm.
Zachodni Turkiestan - Tekke, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 10 000 zł

905
Toaletka w stylu Ludwika Filipa w formie stolika z trzema szufladkami w oskrzynieniu, wspartego na silnie esowatych nogach, spiętych krzyżowym wiązaniem z poduszeczką pośrodku
oraz z uchylnym
Cena wywoławcza. 4 500 zł
Cena oferowana 3 000 zł

907
Siedzisko-kanapka eklektyczna w typie fr. „konfidentki” Materiał: orzech, jawor (?), 59,6 x 158 x ok. 80 cm;
Europa Środkowa, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

908
Stół neobarokowy dębina; 80 x 108 x 108 cm. Gdańsk (?), pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł
Cena oferowana 1 800 zł

910
Serwantka eklektyczna orzech; 170 x 95 x 51 cm.
Europa Środkowa, koniec XIX w.
Cena wywoławcza. 7 600 zł

914
Komplet mebli art deco sklejka, sosna, buczyna; orzech, mahoń, róża;
Polska, Warszawa (?), 2 poł. lat 20. XX w.
Cena wywoławcza. 25 000 zł

917
Komplet mebli w stylu empirowym mahoń, jawor;
Europa Środkowa - Warszawa (?), 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 60 000 zł