Maria ŁUSZCZKIEWICZ-JASTRZĘBSKA [ JAS ]

310
W ciszy II, 1981 pastel, papier; 64,5 x 49 cm (w świelte oprawy);
sygn., i opis u dołu ołówkiem: 24 IV 1981 Maria Jas
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Aleksander MITKA (ur. 1946)

311
Zwiastun, 1978 ołówek, papier; 23,5 x 18 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: AM (monogram wiązany) / 78.
Cena wywoławcza. 5 400 zł

Aleksander MITKA (ur. 1946)

312
Spotkanie, 1978 ołówek, papier; 23,2 x 17,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: AM (monogram wiązany) / 78 (ołówkiem);
Cena wywoławcza. 5 400 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

313
Odlot - Niobe, 1937 ołówek, papier; 9,4 x 13 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: 37 SZ
Cena wywoławcza. 3 000 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Andrzej TOMASZEWSKI (ur. 1966)

314
Bez tytułu 529, 2013 długopis?, papier; 24,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opis p. d.: Tomaszewski 2013-529
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Zofia ARTYMOWSKA (1923-2000)

315
Bez tytułu, 1982 r. collage, ołówek, papier, 41 x 32,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Zofia Artymowska 1982 oraz opisany l. d.: rysunek collage 3
Cena wywoławcza. 5 100 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

316
Bez tytułu, 1957 tusz, piórko, papier; 28,5 x 19,5 cm (w świetle passe-partout);
śr. d. opis i stempel: 11.10.57. / ZDZISŁAW / BEKSIŃSKI
Cena wywoławcza. 5 700 zł

Piotr POTWOROWSKI (1898-1962)

317
Pejzaż - studium kolorystyczne, 1959 ołówek, papier; 12,5 x 20 cm (w świetle oprawy).
W załączniku kopia certyfikatu z podpisem Jana Potworowskiego
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Jerzy STAJUDA (1936-1992)

318
0201, 1972 piórko, tusz, papier; 22,5 x 20,5 cm;
sygn. i dat. p. d. ołówkiem: Jerzy Stajuda 1972, l. d. tuszem: 0201
Cena wywoławcza. 650 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

319
Figura osiowa, 1960 czarny flamaster, papier; 65 x 49 cm;
sygn. i dat. w obrębie kompozycji śr. d.: LEBENSTEIN 1960
Cena wywoławcza. 7 200 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929 - 2005)

1301
Beksiński plakat, papier; 67,5 x 47 cm;
sygn. p. d. Beksiński, l. d. numer: 94/200
Cena wywoławcza. 650 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

1302
Monotypia +, 2014 monotypia, papier; 61 x 46,5 cm (wymiar arkusza), 45 x 33 cm (wymiar kompozycji);
poniżej opis ołówkiem: "Monotypia +" 1/1 (A.P.) 2014 Henryk Płóciennik
Cena wywoławcza. 2 400 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

1303
Monotypia +, 2009 monotypia, papier; 60 x 46 cm (wymiar arkusza), 44 x 32,5 cm (wymiar kompozycji);
poniżej opis ołówkiem: "Monotypia +" 1/1 (A.P.) 2009 Henryk Płóciennik
Cena wywoławcza. 2 400 zł

Jacek YERKA (ur. 1952)

1304
Noce mordoru inkografia, papier; 75 x 55,5 cm (wymiar arkusza); 45 x 50 cm (wymiar kompozycji);
sygn., dat. i opis u dołu: 2/9 NOCE MORDORU YAK, w kompozycji: YERKA 90
Cena wywoławcza. 1 200 zł

Mariusz ZDYBAŁ (ur. 1955)

1305
Jan Heweliusz serigrafia, papier; 53 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opis u dołu ołówkiem: E/A JAN HEWELIUSZ MARIUSZ ZDYBAŁ (...)
Cena wywoławcza. 800 zł

Aleksander MITKA (ur. 1946)

1306
Defilada, 1978 ołówek, papier, 23,2 x 18 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: AM (monogram wiązany) / 78;
Cena wywoławcza. 5 400 zł

Aleksander MITKA, B. GEMBARZEWSKI - według

1307
Wojsko Polskie 1815-1830 fotografia - guma dwuchromianowa, papier, 11,3 x 16 cm (w świetle oprawy)
Cena wywoławcza. 1 000 zł

1308
Wojsko Polskie 1815-1830 fotografia - guma dwuchromianowa, papier,
13,5 x 11,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Yaroslav KACHMAR (ur. 1955)

1309
Motive I, 1993 mieszana technika graficzna, papier;
30 x 19,5 cm (wymiar kompozycji), 33 x 22 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Yaroslav KACHMAR (ur. 1955)

1310
Motive II, 1993 mieszana technika graficzna, papier;
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Adam MARCZYŃSKI (1908-1985)

401
Kompozycja, 1960 akwarela, papier; 33,5 x 23.5 cm;
sygn. p. d.: Marczyński 60
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Erna ROSENSTEIN (1913 - 2004)

402
Kompozycja czarno-biała, 2000 tusz, papier; 28 x 43,5 cm (w świetle oprawy); sygn. i dat. l. d.: E. Rosenstein I 2000;
sygnatura powtórzona na odwrocie
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Alfred LENICA (1899-1977)

403
Bez tytułu gwasz, papier; 60 x 83 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Lenica
Cena wywoławcza. 22 000 zł

Alfred LENICA (1899-1977)

404
Pejzaż surrealistyczny z drzewami technika własna, brystol; 70 x 100 cm
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Alfred LENICA (1899-1977)

405
Kompozycja surrealistyczna technika własna, brystol; 70 x 99,5 cm
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Andrzej KREUTZ-MAJEWSKI (1936-2011)

406
Projekt scenografii do przedstawienia baletowego akwarela, tusz, papier naklejony na tekturkę; 36,5 x 52 cm (wymiar tektury);
sygn. i opis dlugopisem p. d.: słabo czytelnie
Cena wywoławcza. 3 000 zł

407
Projekt dekoracji do przedstawienia baletowego “Otello” Giuseppe’a Verdiego, 1963 tusz, akwarela, papier naklejony na tekturę; 50 x 72 cm;
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: Andrzej Majewski 1963
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Maria JAREMA (1908-1958)

408
Głowy, 1954 monotypia barwna, papier naklejony na płótno; 58 x 42,5 cm;
na odwrocie na płótnie opis autorski: MARIA JAREMA / Głowy 1954 / monot. temp. / Nr Kat. 123 / 58 x
Cena wywoławcza. 240 000 zł

Zbysław MACIEJEWSKI (1946-1999)

409
Sen, 1996 akryl, płótno; 65 x 81 cm;
sygn. p. d.: ZbMaciejewski 25 II 1996 ;
Cena wywoławcza. 17 000 zł

Eugeniusz MARKOWSKI (1912-2007)

410
Moralitet - GR.V, 1989 olej, płótno; 135 x 110 cm;
sygn. p. d.: E. Markowski
Cena wywoławcza. 63 000 zł

Jacek SEMPOLIŃSKI (1927-2012)

411
Twarz, 1972 olej, płótno; 92,5 x 73 cm;
sygn., dat. i opis na odwrocie: JACEK / SEMPOLIŃSKI / "TWARZ" / 1972
Cena wywoławcza. 17 000 zł
Cena oferowana 16 000 zł

412
Manekin 3, 1988 olej, płótno; 81 x 61 cm; sygn. p. g.: E. Markowski
na odwrocie opis autorski: "MANEKIN - 3" oraz E Markowski / 1988 / 61x 81 - na blejtramie
Cena wywoławcza. 29 000 zł
Cena oferowana 22 000 zł

Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)

413
Czarodziejski wąż, 1971 olej, płotno; 41 x 33,5 cm;
sygn., dat. i opis na odwrocie: Jan Dobkowski / "CZARODZIEJSKI WĄŻ" 1971 / olej 41 cm x 33 cm
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Krzesława MALISZEWSKA (ur. 1927)

414
Akt olej, płótno; 114,5 x 88 cm;
w załączeniu zdjęcie nalepki z CBWA we Wrocławiu z wystawy Grupy X, z numerem katalogowym 8 I informacją o pracy
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Jerzy DUDA-GRACZ (1941-2004)

415
Obraz 2462 (Turzyniec - Sierpień), 1999 olej, płyta, 80 x 60 cm;
sygn. l. d.: DUDA GRACZ * 2462 / 99 *
Cena wywoławcza. 45 000 zł

Leon TARASEWICZ (ur. 1957)

416
Bez tytułu, 1993 olej, płótno; 190 x 130 cm;
sygn. na odwrocie l. g.: L. Tarasewicz 1993
Cena wywoławcza. 75 000 zł
Cena oferowana 60 000 zł

Wacaw TARANCZEWSKI (1903-1987)

417
Pejzaż z drogą i rzeką olej, płótno; 73 x 51 cm;
sygn. p. d.: W .Taranczewski
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Kazimierz PODSADECKI (1904-1970)

418
Pejzaż, 1963 olej, tektura; 29 x 29 cm;
sygn. p. d.: PODSADECKI - 63
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Tadeusz DOMINIK (1928-2014)

419
Pejzaż, 2001 olej, płótno; 90 x 120 cm;
sygn. l. d.: Dominik
Cena wywoławcza. 28 000 zł
Cena oferowana 20 000 zł

Jan WODYŃSKI (1903-1988)

420
Martwa natura ze świecznikiem olej, płotno; 50,5 x 60,5 cm;
sygn. p. d. po skosie: WODYŃSKI
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Helena TCHÓRZEWSKA (1939-1998)

421
Pelargonie olej, płótno; 72 x 55 cm;
sygn. p. d.: H. TCHÓRZEWSKA
Cena wywoławcza. 4 400 zł

Wacław TARANCZEWSKI (1903-1987)

422
Martwa natura z zegarem olej, płótno; 59,5 x 73 cm;
sygn. p. d.: T
Cena wywoławcza. 12 000 zł

423
Jesienny kosz z owocami, 1969 olej, tektura; 43 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: PODSADECKI. 1969.
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Władysław POPIELARCZYK (1925-1987)

424
Abstrakcja, 1964 olej, płyta, 129,5 x 37,5 cm;
sygn. i dat. u dołu: 64 / W. Popielarczyk
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Krzysztof REĆKO-RAPSA (ur. 1959)

425
Kompozycja olej, technika własna, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. p. d.: Rapsa
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Juliusz NARZYŃSKI (ur. 1934)

426
Bez tytułu olej, płótno; 46 x 73 cm;
sygn. p. d.: Juliusz Narzyński
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Wodzimierz KARCZ (1937-2008)

427
Między mgłą a chmurą olej, płótno; 96 x 126,5 cm
Cena wywoławcza. 5 500 zł

Edward DWURNIK (ur. 1943)

428
Czerwone, 2015 olej, akryl, płótno; 70 x 50 cm; sygn. i dat. p. d.: E DWURNIK / 2015
na odwrocie opis autorski: 2015 / E. DWURNIK / "CZERWONE" / NR: XXIII - 743 / 5314
Cena wywoławcza. 5 000 zł