604
Wazonik dekoracyjny secesyjny szkło warstwowe, trawione, błękitne i jasnopomarańczowe,
wys. 40 cm; Francja, wytwórnia Emila Gallé, ok. 1925
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

605
Sześć talerzy płytkich z reliefem z Serwisu Łabędziego porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Miśnia, XX/XXI w.
estymacja: 3 500 - 4 800 zł

606
Zespół naczyń serwisowych z reliefem liściastym wokół krawędzi porcelana biała;
Miśnia, 1 ćw. XX w. - okres międzywojenny
estymacja: 1 800 - 2 500 zł

607
Serwis do herbaty z malinową dekoracją kwiatową porcelana, purpura malinowa naszkliwnie, złocenia;
Miśnia, 2 poł. XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

608
Sześć talerzy serwisowych z rzutami kwiatowymi Szwajcaria, fabryka porcelany w Nyon
n/ Jez.Genewskim (1781-1814), XVIII/XIX w.
estymacja: 5 500 - 7 000 zł

609
Dziewczynki czytające w łóżku Austria, Wiedeń, firma Friedrich Goldscheider;
model: Adolphe Jean Lavergne ( 1853-1901),
1 ćw. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 800 zł

František BEZDEK (1906-1983)

610
Rodzice z niemowlęciem glinka terakotowa, szkliwo jasnobrązowe,
Czechy lub Austria, 1 ćw. XX w. - okres międzywojenny
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

611
Miniatura portretowa Heleny Apolonii Massalskiej de Ligne - Potockiej (wg Salvatore Tonci) porcelana, farby naszkliwne, drewno;
Europa, Niemcy?, 2 poł. XIX w.
wg portretu Salvatore Tonciego (1756-1844).
estymacja: 2 000 - 3 000 zł

612
Miniatura portretowa: Maria Antonina, w ramce drewnianej porcelana, farby naszkliwne, drewno złocone;
Francja?, Austria?, 2 poł. - kon. XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 500 zł
Cena oferowana 1 200 zł

1601
Komplet deserowy z dekoracją owocową Francja, Sarreguemines, fabryka fajansu,
majoliki i porcelany, XX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł

1602
Patera deserowa z 4 talerzykami muszlowymi (kabaret na przystawki) Francja, Sarreguemines, fabryka fajansu,
majoliki i porcelany Utzschneider & Companie,
2 ćw. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1603
Wazon z plastycznymi różami Nieustalona wytwórnia środkowoeuropejska, XX w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

1604
Półmisek z purpurową dekoracją kwiatową porcelana, naszkliwnie purpura fioletu;
wys. 4,5 cm, 39 x 29 cm;
Miśnia, 1 poł. XIX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

1605
Dzban z barwnymi kwiatami (cyklamenami?) Czechy, Turn (Teplitz - Trnovany),
wytwórnia Amphora, 2. ćw. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

1606
Wazon z kwiatami goryczki Czechy, Turn (Teplitz - Trnovany),
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

1607
Talerz dekoracyjny z miniaturą antykizującą Polska, Fabryka Porcelany i Fajansu w Chodzieży,
lata 1945-1963;
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

1608
Zespół naczyń serwisowych z herbem Ślepowron Wytwórnia nieokreślona, XIX/XX - pocz. XX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

1609
Zespół 66 płytek okładzinowych holenderskich Holandia, kon. XVII - XVIII w.
(kilka sztuk z XIX w.)
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

1610
Ciemnoskóry służący z tacą Nieokreślona wytwórnia europejska - rzeźba
w stylistyce wyrobów wiedeńskiej wytwórni Goldscheiderów
z przełomu XIX/XX wieku i pocz. XX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

701
Cukiernica dwuuszna art déco plater cechowany, Warszawa, projekt Julii Keilowej?,
firma Braci Henneberg, lata 30. XX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 800 zł

702
Pojemnik na cytrynę art déco plater cechowany, Warszawa, projekt Julii Keilowej,
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

703
Patera na owoce plater cechowany;
Warszawa, Wanda Golińska, 2 ćw. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

704
Samowar plater cechowany; Warszawa, Fabryka Wyrobów
Srebrnych i Platerowanych J. Fraget, 1896-1915
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
Cena oferowana 9 000 zł

705
Para lichtarzy srebro próby 84 cechowane, waga 677 g.
Warszawa, złotnik Franciszek Cmoch, 1908-1915
estymacja: 2 700 - 3 500 zł
Cena oferowana 1 700 zł

706
Koszyczek ażurowy srebro próby 13 cechowane, waga 144 g.
Austria, Graz?, lata 20. XIX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

707
Talerz kolisty srebro próby 12 cechowane, waga 621 g.
Kraków, wytwórnia Stanisława Westwalewicza, ok. 1820
estymacja: 3 600 - 5 000 zł

708
Komplet sztućców do ryb w etui srebro próby 84 cechowane, waga 946 g.
Warszawa, Br. Hempel, 1908-1915
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
Cena oferowana 6 000 zł

709
Pacyfikał w formie krzyża srebro próby 3 cechowane, waga 649 g.
Austro-Węgry, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 7 500 - 10 000 zł

710
Cukiernica otwarta srebro próby 84 cechowane, waga 207 g.
Moskwa, wytwórnia Wasilija Osietrowa?, 1908-1917
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł

711
Monstrancja srebro próby 800; waga 4420 g.
Europa Południowa, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 75 000 - 100 000 zł

712
Cukiernica srebro próby 84 cechowane, waga 503 g.
Warszawa, wytwórnia Karola Malcza, 1863
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
Cena sprzedaży 13 000 zł

713
Komplet sztućców na 6 osób w etui srebro próby 3 cechowane, waga bez noży 1025 g.
Warszawa, wytwórnia Stanisława Owczarskiego, lata 30.-40. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

714
Komplet do kawy i herbaty srebro próby 925 cechowane, waga 2572 g.
Hanau, wytwórnia J. D. Schleissner Söhne, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

715
Buliera w stylu Ludwika Filipa srebro pr. 13, waga 2.730 g;
Austro-Węgry, Wiedeń, złotnik F.T., 1840.
estymacja: 13 000 - 18 000 zł

1701
Koszyczek ażurowy srebro; waga130 g.
Hanau, Vereinigte Silberwarenfabrik,
2 ćw. XX w. (po 1914)
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

1702
Mlecznik srebro próby 3; waga 139 g.
Warszawa, wytwórnia Kazimierza Bierkowskiego, 1922-32
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

1703
Para świeczników plater;
Polska, Warszawa?, lata 20.-30.XX w.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

1704
Komplet do kawy i herbaty srebro próby 800; waga 1686 g.
Brema, Koch & Bergfeld, k. XIX w.;
estymacja: 5 500 - 7 000 zł

1705
Patera art deco Warszawa, projekt Julii Keilowej,
wytwórnia Norblin i Ska, lata 30. XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena oferowana 1 500 zł

1706
estymacja: 1 900 - 2 500 zł
Cena oferowana 1 500 zł

1707
Paterka na prosforę („Święty chleb”) plater; wys. 9 cm, średn. 21,5 cm;
Rosja, ok. 1988
estymacja: 2 000 - 2 800 zł

1708
Ekrytuar plater; wys. 9,1 cm, szer. 23 cm, głęb. 13,5 cm
Sztokholm Guldsmedsktiebolgat (GAB), lata 30. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

1709
Noże do ryb srebro próby 12; dł. 20 cm; waga 590 g.
Niemcy, firma Bonnel ?, 4 ćw. XIX w. (przed 1886)
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

1710
Cukiernica skrzynkowa srebro próby 800; waga 320 g.
Niemcy, Heilbronn, Bruckmann & Söhne, k. XIX w.
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

1711
Komplet do herbaty srebro próby 800; waga 1223 g.
Niemcy, k. XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

1712
Taca plater; Nowy Jork, E.G.Webster & Son,
2 ćw. XX w. (po 1928)
estymacja: 1 000 - 1 400 zł

1713
Sztućce do ryb dla 6 osób plater; Anglia, Sheffield, William Hutton & Sons,
k. XIX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł

1714
Cukiernica secesyjna plater; Warszawa, Fabryka Wyrobów Srebrnych
i Platerowanych J. Fraget, ok. 1900 (przed 1896)
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł