Nr katalogowy: 606
Para wazonów - butli , z dekoracją kobaltową w stylistyce dalekowschodniej
Holandia lub Francja? nieokreślony warsztat lub twórca
- pastisz wyrobów Delft w typie dalekowschodnim, XX w.
(XIX/XX w.?).
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
fajans, szkliwo cynowe, kobalt (ze skazą technologiczną na jednym wazonie);
drobne wyszczerbienia przy podstawach obu wazonów;
wys. 33 cm, średn. podstaw 13-13,2 cm; sygn. kob. podszkl. znak kotwicy(?) z literami NR (MR?).
Holandia lub Francja? nieokreślony warsztat lub twórca - pastisz wyrobów Delft w typie dalekowschodnim, XX w. (XIX/XX w.?).
Para butli puklowanych ośmiodzielnie, o kulistych brzuścach, szyjkach z kulistym wybrzuszeniem i rozchyloną krawędzią, konicznych podstawach; z dekoracją pastiszującą XVIII-wieczne fajanse Delft z motywami dalekowschodnimi (m.in. postaci przy „płotku” z kratownicą, motywy kwiatowe, ptaki, szlaki lancetowatych liści).
Wybór motywów i naśladowanie „zagubionej” skali elementów dekoracji dobrze nawiązują do stylu malatur warsztatów z Delft, jednak szczegóły i sposób malowania wskazują wyraźnie na XIX-
XX-wieczny pastisz.