Zygmunt LANDAU (1898-1962)

135
Portret Stefana Tymowskiego olej, płótno; 80 x 66 cm;
dedykacja autorska z sygnaturą l. g.: á St. Tymowski/ amicalement/ Landau
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

136
Portret kobiety - Ada Hammerova, 1918 olej, tektura; 35 x 30,5 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: WLASTIMIL / HOFMANN / Praga 1917-KRAKÓW 1918;
estymacja: 30 000 - 40 000 zł

Maria PAWLIKOWSKA-JASNORZEWSKA (1891-1945)

137
U źródła olej, płótno; 50 x 34 cm;
sygn. l. d.: M. J-Pawlikowska
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)

138
Modlitwa Arabów olej, płótno; 49,5 x 69 cm;
sygn. p. d.: F. M. Wygrzywalski
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

Władysław ROGUSKI (1890-1940)

139
Zwiastowanie olej, tempera, tektura; 48 x 68,5 cm;
sygn. p. d.: WRoguski (inicjał wiązany);
estymacja: 35 000 - 45 000 zł

140
Rybacy ciągnący sieci olej, płótno; 55 x 75 cm;
sygn. l. d.: F.M. Wygrzywalski senior;
estymacja: 11 000 - 14 000 zł
Cena oferowana 8 500 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

141
W oczekiwaniu, 1906 olej, tektura; 31 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. dat. i opisany: l. d.: B. RYCHTER-J. 1906 / NETTUNO;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Michał GORSTKIN WYWIÓRSKI (1861-1926)

142
Jastrzębia Góra, 1903 olej, płótno; 80 x 120 cm;
sygn. i dat. l. d.: MG. Wywiórski 1903
estymacja: 50 000 - 65 000 zł

Zygmunt AJDUKIEWICZ (1861-1917)

143
Odpoczynek pastuszka olej, deska; 21,5 x 28,8 cm (w świetle oprawy);
sygnowany l. d.: Zygmunt Ajdukiewicz.
estymacja: 13 000 - 16 000 zł
Cena oferowana 11 000 zł

Jan Zdzisław KONOPACKI (1856-1894)

144
Powrót żniwiarzy, 1880 olej, płótno; 49,5 x 87 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: J Konopacki Paris 80;
estymacja: 80 000 - 100 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

145
Pejzaż ze sztafażem olej, płótno dublowane; 60 x 70,5 cm;
praca po konserwacji
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski, XVIII w.

146
Chłopskie zabawy olej, płótno dublowane;
60 x 92,5 cm
estymacja: 5 000 - 6 000 zł