Ferdynand RUSZCZYC (1870-1936)

153
Wieś o zachodzie [Wieś nocą], 1897 olej, płótno na tekturze; 34 x 27,5 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie naklejka z TPSP w Krakowie, z grudnia 1937 r. z Wystawy Pośmiertnej F. Ruszczyca
estymacja: 40 000 - 50 000 zł

Michał GORSTKIN WYWIÓRSKI (1861-1926)

154
Zimny poranek, ok. 1915 olej, płótno dublowane; 73,5 x 103 cm;
sygn. p. d.: M. G. Wywiórski;
estymacja: 40 000 - 50 000 zł

Tadeusz POPIEL (1863-1913)

156
Chłopiec stajenny, 1883 olej, płótno; 84,5 x 68,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: T. Popiel .883. / Kraków;
estymacja: 30 000 - 40 000 zł

Antoni GRAMATYKA (1841-1922)

158
Procesja olej, płótno; 45 x 104,5 cm;
sygn. l. d.: A. Gramatyka.
estymacja: 23 000 - 30 000 zł

Antoni KOZAKIEWICZ (1841-1929)

160
Scena historyczna - Zabieranie Polaka na 25 lat służby w armii carskiej olej, płótno; 71 x 100 cm;
sygn. l. d.: AKozakiewicz (inicjał wiązany pierwszych liter).
estymacja: 90 000 - 120 000 zł

Jan Chrzciciel LAMPI Młodszy (1775-1837) - pr

163
Portret Ferdynanda Higersbergera z żoną Anną z Masłowskich olej, płótno dublowane;
175,5 x 137 cm.
estymacja: 110 000 - 150 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

166
Martwa natura z kwiatami olej, płótno dublowane; 79 x 56 cm.
obraz po konserwacji.
estymacja: 80 000 - 100 000 zł

Antonio GRECO ?, XVIII w.

167
Kaprys architektoniczny olej, płótno; 120,5 x 170 cm;
sygn. u dołu po środku, na drewnianych belkach: All sig' ANTONIO / ROMA.

David (I)VINCKBOONS (1576-1629)

168
Frywolna zabawa w parku olej, płótno dublowane;
66 x 101 cm.

Leonello SPADA (1576-1622)

170
Salome z głową Jana Chrzciciela olej, płótno; 120 x 163 cm.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Cornelisz Joost DROOCHSLOOT (1586-1666)

173
Przypowieść o uczcie królewskiej, 1639 obraz olejny na płótnie, dublowany; 94,5 x 139 cm;
sygn. i dat. l.d.: JC (wiązane) Drooch Sloot. 1639
estymacja: 300 000 - 350 000 zł

174
Uczynki miłosierdzia chrześcijańskiego, 1644 obraz olejny na płótnie, dublaż woskowy; 102,5 x 152 cm;
sygn. i dat. u dołu (na dnie beczki): Drooch / Sloot / 164(6 ?)