18 listopada 2020

Aukcja: 18 listopada, godz. 18.00

Salon Aukcyjny
ul. Karowa 31 w Warszawie

Zachęcamy do składania ofert na niesprzedane pozycje.
Obiekty można obejrzeć od poniedziałku do piatku w godzinach 11-19.

Zlecenia poaukcyjne:

Natalia Hadrych
n.hadrych@rempex.pl
tel.: 669 222 259

Monika Wiśniewska
rempex@rempex.com.pl
tel.: 607 722 744

Rudolf PRIEBE (1889-1956)

49
Łodzie olej, płótno; 60,5 x 71 cm;
sygn. p. d.: Priebe
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Cena oferowana 3 400 zł

Adolf BEHRMANN (1876-1942)

50
Wieczór na przystani olej, płótno; 36 x 47 cm;
sygn. l. d.: Behrmann
estymacja: 3 800 - 4 600 zł
Cena sprzedaży 5 000 zł

Eugeniusz DZIERŻENCKI (1905-1990)

51
Łodzie rybackie na brzegu olej, sklejka; 16,5 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: E Dzierżencki
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Józef RYSZKIEWICZ (1856-1925)

52
Nokturn nadwodny, 1921 olej, tektura fakturowana; 36 x 47,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Józef Ryszkiewicz / 1921 r.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 6 500 zł

Wilhelm KOTARBIŃSKI (1849-1921)

53
Królowa Morza - szkic olej, tektura; 50 x 39 cm;
na odwrocie nalepka wystawowa z nr: 22194 z tytułem
estymacja: 38 000 - 45 000 zł

Allan STIG (1925-)

54
Widok na zatokę olej, płyta pilśniowa; 31,5 x 54 cm;
sygn. p. d.: Stig Allan
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

Joseph PRESSMANE (1904-1967)

55
Nabrzeże, 1942 olej, płótno; 46 x 55 cm;
sygn. i dat. p. d.: Pressmane / 1942
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Wacław DAWIDOWSKI (1882-1962)

56
Łódź na plaży w Jastarni, 1935 olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Jastarnia Bór 935. / W. Dawidowski
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

57
Motyw z Wenecji, 1926 olej, płótno; 47 x 33 cm;
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Rajmund KANELBA (1897-1960)

58
Pont Saint Michel w Paryżu olej, płótno; 67 x 91 cm;
sygn. p. d.: Kanelba
estymacja: 45 000 - 55 000 zł

Soter JAXA MAŁACHOWSKI (1867-1952)

59
Ponte alla Carraia we Florencji gwasz, tektura; 17 x 32,5 cm;
sygn. p. d.: S Jaxa
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
Cena sprzedaży 6 000 zł

Roman BRATKOWSKI (1869-1954)

60
Motyw z Capri olej, karton naklejony na tekturę; 34 x 45 cm;
sygn. p. d.: R. Bratkowski
estymacja: 4 700 - 5 600 zł

61
Widok na Ile de la Cité w Paryżu,1929 olej, płótno; 81,5 x 100,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1929 / W. Terlikowski
estymacja: 45 000 - 50 000 zł

Iwan TRUSZ (1869-1940)

62
Morze olej, tektura; 15 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d. Iw. Trusz
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

63
Wenecja, 1925 olej, płótno; 65 x 92,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1925/ W. de Terlikowski
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Władysław ŚLEWIŃSKI (1854-1918)

64
Pejzaż morski z Bretanii olej, płótno; 59 x 82,5 cm;
sygn. l. d.: W. Ślewiński
estymacja: 200 000 - 250 000 zł
Cena sprzedaży 230 000 zł

Feliks Kazimierz WYGRZYWALSKI (1903-1966)

65
Modlitwa Arabów olej, płótno; 50 x 69 cm;
sygn. p. d.: F. K. Wygrzywalski
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena sprzedaży 3 500 zł

Jakub Michał KASPROWICZ (1905-1975)

66
Rybacy ciągnący sieć olej, płótno, 60,5 x 90 cm;
sygn. p. d.: J. M. Kasprowicz
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena oferowana 5 000 zł

Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)

67
Turcy - dywaniarze, ok. 1935 olej, płótno; 55,5 x 76 cm;
sygn. i opisany p. d.: Ferhan / F.M. Wygrzywalski
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
Cena sprzedaży 20 000 zł

Anna MAŚLAKIEWICZ-BRZOZOWSKA (1912-1986)

68
Wnętrze krakowskiej kamienicy, 1935 olej, sklejka; 67,5 x 59 cm;
sygn. i dat. śr. d.: 1935 AMaślakiewicz
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

69
Przed dworkiem olej, tektura; 17 x 24 cm;
sygn. l. d.: B. RYCHTER-JANOWSKA
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

70
Martwy ptaszek, 1961 olej, płyta pilśniowa; 20,5 x 28,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofman / 1961
estymacja: 6 700 - 8 000 zł
Cena sprzedaży 7 000 zł

71
Śpiący kot olej, płótno;
22 x 21,5 cm;
sygn. p. d.: WW
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Henryk UZIEMBŁO (1879-1949)

72
Ukwiecone ogrodzenie olej, tektura; 50 x 34 cm;
sygn. p.d.: HENRYK UZIEMBŁO
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

Stanisław DĄBROWSKI (1882-1973)

73
Dwór w Glanowie olej, tektura; 35,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: Stanisław Dąbrowski
estymacja: 4 200 - 4 900 zł

Kazimierz Teofil POCHWALSKI (1855-1940)

74
Dzieci w ogrodzie olej, płótno dublowane; 50 x 40 cm;
sygn. p. d.: K. Pochwalski
estymacja: 16 000 - 18 000 zł

Józef PIENIĄŻEK (1888-1953)

75
Pejzaż zimowy z rzeką i mostem olej, tektura; 21 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: JPieniążek (ołówkiem).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

76
Przydrożna kapliczka olej, płótno;
34 x 50 cm;
sygn. p. d.: WIKTOR KORECKI
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena oferowana 3 600 zł

Franciszek Roman RUTKOWSKI (1892-1940)

77
Jesień olej, tektura; 70 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: Fr. Rom. Rutkowski
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Juliusz MAKAREWICZ (1854-1936)

78
W parku, 1923 pastel, papier; 47, 5 x 62,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Juliusz Makarewicz / 923. opisany l. d. Z Parku / w ... (ołówkiem).
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Józef PIENIĄŻEK (1888-1953)

79
Pejzaż zimowy olej, sklejka; 49 x 59,5 cm; sygn. p.g. J. Pieniążek (pod ramą)
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Mieczysław FILIPKIEWICZ (1891-1951)

80
Pejzaż zimowy olej, tektura; 34,5 x 49 cm;
sygn. l. d.: MIECZYSŁAW FILIPKIEWICZ
estymacja: 5 400 - 6 400 zł

Emil LINDEMAN (1864-1945)

81
Pejzaż o zmierzchu olej, tektura fakturowana; 11 x 16 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: E. Lindeman
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Cena sprzedaży 1 600 zł

Irena WEISS - ANERI (1888-1981)

82
Pejzaż wiosenny olej, tektura; 34 x 49,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Iwan TRUSZ (1869-1940)

83
Pejzaż z cyprysami olej, tektura; 17 x 21 cm;
sygn. p. d.: Iw. Trusz
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Józef CHLEBUS (1893-1945)

84
Pejzaż zimowy z chatami olej, płótno naklejone na tekturę;
16,5 x 30,5 cm; sygn. p. d.: J. Chlebus
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Jan CHWIERUT (1901-1973)

85
Beskidzki pejzaż olej, karton fakturowany;
35 x 59 cm;
sygn. p. d.:
Jan Chwierut
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Franciszek WÓJCIK (1903-1984)

86
Widok na kościół, 1960 olej, tektura; 34 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: FWójcik 60
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

Michał STAŃKO (1901-1969)

87
Owce na hali, 1937 olej, tektura fakturowana;
25,5 x 35 cm;
sygn. i dat. p. d.: Michał Stańko / 37
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

Franciszek WÓJCIK (1903-1984)

88
Pejzaż podgórski z potokiem, 1960 olej, tektura; 30 x 32 cm;
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Franciszek WÓJCIK (1903-1984)

89
Widok na Tatry, 1960 olej, tektura; 17 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: FWójcik 60
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Cena sprzedaży 1 900 zł

Stanisław DACZYŃSKI (1856 - ?)

90
Pejzaż górski olej, płótno dublowane; 46 x 71 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Tadeusz KUREK (1906-1974)

91
Para obrazów 1. Szałasy w górach
2. Pejzaż zimowy
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Cena sprzedaży 1 200 zł

Adam PEŁCZYŃSKI (1865-1926)

92
Pejzaż zimowy olej, tektura; 65 x 93 cm;
sygn. p. d.: Pełczyński
estymacja: 11 000 - 12 000 zł

Malarz nieokreślony, węgierski (?), 1.poł. XX w.

93
Martwa natura z jabłkami olej, płótno; 80,5 x 66 cm;
sygn. l. d.: Nagy (? - słabo czytelnie).
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Zygmunt KAŁUSKI (1880-1968)

94
Kwiaty i owoce olej, płótno; 68 x 54 cm;
sygn. p. d. oraz w kompozycji: Z. Kałuski
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Józef KOWNER (1895-1967)

95
Martwa natura z paletą i pudełkiem z farbami, 1949 olej, płótno; 38 x 47 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Kowner / 49
estymacja: 8 500 - 9 500 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

96
Kwiaty w doniczce, 1937 olej, płótno naklejone na płytę; 68,2 x 48 cm;
sygn. i dat. p. d.: ... (? - nieczytelnie) / 1937 r.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł