10 lutego 2021

Aukcja: 10 lutego, godz. 18.00

Salon Aukcyjny
ul. Karowa 31 w Warszawie

Obiekty można obejrzeć od poniedziałku do piatku w godzinach 11-19.

Zachęcamy do składania ofert na niesprzedane pozycje.
Zlecenia poaukcyjne:

Natalia Hadrych
n.hadrych@rempex.pl
tel.: 669 222 259

Monika Wiśniewska
rempex@rempex.com.pl
tel.: 607 722 744

840
Pozytywka w formie klatki z ptaszkami mosiądz, drut, piórka ptasie, tkanina; wys. 28 cm; średnica 15,5 cm.
Niemcy, XX w.
estymacja: 3 000 - 3 700 zł

841
Sepet podróżny na szkła do nalewek lub likierów drewno, brąz złocony, mosiądz; wys. 28 cm; szer. 34 cm; głęb. 26 cm.
Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 2 900 - 3 500 zł
Cena oferowana 2 600 zł

842
Fragment torby skóra, płótno; kopiejki srebrne bite w różnych latach;
Huculszczyzna, XIX/XX w.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

843
Sakwa namiotowa typu Tekke osnowa i wątek - wełna; technika zili - połączenie haftu i kilimu;
77 x 113,5 cm; Turkmenistan, XIX w.
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł

844
Kobierzec Hereke osnowa i wątek - jedwab (b. wysokiej klasy), barwniki naturalne;
182 x 122,5 cm; Turcja, XX w.
estymacja: 9 500 - 11 500 zł

845
Kobierzec Karamani osnowa i watek - wełna;
155 x 293 cm.
Turcja, lata 20. XX w.
estymacja: 3 600 - 4 300 zł

846
Prochownica brąz złocony; wys. 10 cm; szer. 7 cm; głęb. 2,5 cm.
Niemcy, ok. poł. XVI w.
estymacja: 6 700 - 8 000 zł

Firma SILVOZ

847
Zegar gabinetowy art déco z sarenkami kompozycja metali brązowiona, mosiądz;, marblit, alabaster (?); szkło;
wys. 22,5 cm; dł. 54,5 cm; Francja, Paryż, lata 30. XX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

Firma GUSTAV BECKER

848
Zegar ścienny, kwadransowy drewno-czeczota orzechowa; mosiądz, szkło; wys. 80 cm;
Śląsk, Freiburg (obecnie Świebodzice), lata 20.-30. XX w.
estymacja: 2 300 - 2 800 zł

849
Zegar kominkowy w typie biedermeier konstrukcja sosnowa, okleiny mahoniowe; mosiądz, stal, szkło,
emalia; wys. 52 cm; Niemcy, I poł. XIX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Zegarmistrz COURBEC (?)

850
Zegar kominkowy w kształcie liry brąz złocony; wys. 66,5 cm; szer. 27 cm; głęb. 12 cm.
Francja, Paryż, Rue St. Honoré, po połowie XIX w.
estymacja: 17 000 - 20 000 zł

851
Ekran kominkowy, secesyjny drewno, mosiądz; wys. 94 cm; szer. 82,5 cm.
Europa Środkowa, Wiedeń?, pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

852
Kandelabr czteroramienny brąz patynowany i złocony; wys. 126 cm.
Europa Środkowa, 1 ćw. XX w.
estymacja: 6 400 - 7 700 zł

853
Lampa podłogowa, elektryczna, art déco drewno, metal niklowany; 147 x 40 x 31 cm;
Europa Środkowa 2 tercja XX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

854
Żyrandol dwuświecowy, elektryczny mosiądz, szkło matowione, malowane farbami emaliowymi;
wys. 85 cm; Niemcy, Berlin, XX w.
estymacja: 2 500 - 2 800 zł

855
Lustro ścienne, neorokokowe tafla lustrzana, rama drewniana, snycerka, złocenie; 100 x 66 cm.
Europa Środkowa, k. XIX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 400 zł

856
Lustro ścienne, secesyjne drewno, brąz, tafla lustrzana; snycerka; 140 x 134 cm.
Austro-Węgry, Galicja? pocz. XX w.
estymacja: 8 000 - 9 500 zł

901
Szafka eklektyczna - pomocnik bufetu konstrukcja sosnowa, fornirowana orzechem wzorzystym;
82 x 80 x 46 cm. Polska, ok. 1880-1890.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

902
Stolik pomocniczy art déco konstrukcja buczynowo - dębowa, fornirowany wzorzystą okleiną na licach szuflad;
67 x 65 x 42 cm. Polska, lata 20./30. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Cena oferowana 1 600 zł

903
Sekretera - kantor w stylu eklektycznym fornirowana wzorzystym mahoniem; 129 x 123 x 76 cm.
Polska, ok. 1880.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

904
Sekretera biedermeier fornirowana wzorzystą okleiną mahoniową; 162,5 x 115,7 x 64 cm.
Europa Środkowa, ok. 1850
estymacja: 4 800 - 5 800 zł

905
Serwantka klasycyzująca fornirowana mahoniem; 164,5 x 84,5 x 38,5 cm.
Europa Środkowa, 2 poł. XIX w.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

906
Szafka - bieliźniarka w stylu neorokokowym mahoniowo-orzechowa; 151 x 95 x 45,5 cm.
Polska Centralna, ok. 3 ćw. XIX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

907
Kanapa w stylu barokowym orzechowa; 104,5 x 154,5 x 86 cm.
Europa Zachodnia, Francja (?), 2 poł. XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

908
Taboret ludowy - huculski (?) brzozowo-sosnowy; 46,5 x 36 x 35,5 cm.
Polska Południowo-Wschodnia, pocz. XX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena oferowana 800 zł

909
Stół secesyjny dębina; 77 x śr. 90 cm;
Europa Środkowa, ok. 1900.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 400 zł

910
Stolik art déco fornirowany mahoniem; 74 x 99 x 63 cm;
Francja (?), 1. ćw. XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

911
Barek w stylu art déco fornirowany orzechem; 60,5 x 77 x 47,5 cm;
Europa Zachodnia, lata 20./30. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 500 zł

912
Stół kawowy mahoń, szkło, blacha stalowa; 45 x 82,6 x 75,2 cm.
Europa Zachodnia, lata 50. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 300 zł

913
Fotel art déco konstrukcja drewniana, lakierowana na czarno; 87 x 70 x 90 cm;
Europa Środkowa, lata 20./30. XX w.
estymacja: 3 300 - 3 900 zł
Cena oferowana 3 000 zł