Small_243_hofman

150 Aukcja Sztuki Dawnej

21 października 2009

Small_original_o000073 Small_original_o000074 Small_original_o000075 Small_original_o000076

252. Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873 - 1951)
Motyw z Santa Elina, 1926
olej, płótno, 69 x 52 cm; autorskie oznaczenie daty (?) u dołu z lewej: 26.

19 000 zł

Pokaż

253. Jerzy FEDKOWICZ (1891 - 1959)
Motyw architektoniczny nad murem obronny
olej, płótno, 60 x 65 cm; na odwrocie nalepka z Pałacu Sztuki w Krakowie

12 000 zł

Pokaż

254. Zygmunt MENKES (1896 - 1986)
Tajemnicza kobieta
olej, płótno, 61 x 46 cm; sygn. p. g.: Menkes

75 000 zł

Pokaż

255. Zygmunt JÓZEFCZYK (1881 - 1966)
Bocian
olej, sklejka, 58 x 118 cm; sygn. l. d.: Z. Józefczyk / 917

14 000 zł

Pokaż

Small_original_o000077 Small_original_o000078 Small_original_o000079 Small_original_o000080

256. Jan KOTOWSKI (1885 - 1960)
Odpoczynek na trasie
olej, płótno, 70 x 138 cm; sygn. l. d.: Jan Kotowski 1910

11 000 zł

Pokaż

257. Stanisław KAMOCKI (1875 - 1944)
Na pastwisku
olej, tektura, 44 x 54 cm;

5 300 zł

Pokaż

258. Jerzy KOSSAK (1886 - 1955)
Polowanie par force
olej, tektura, 70 x 100 cm; sygn. l. d.: Jerzy Kossak / 1944

22 000 zł

Pokaż

259. Jerzy KOSSAK (1886 - 1955)
Jadą goście weselni, 1935
olej, sklejka, 50,5 x 70 cm; sygn. l. d.: Jerzy Kossak/ 1935

9 500 zł

Pokaż

Small_original_o000081 Small_original_o000082 Small_original_o000083 Small_original_o000084

260. Czesław WASILEWSKI (1875 - 1946/47)
Postój powozu nocą
olej, płótno, 50 x 80 cm; sygn. p. d.: Cz. Wasilewski

18 000 zł

Pokaż

261. Władysław SZERNER syn (1870 - 1936)
W drodze
olej, płótno, 61 x 41 cm; sygn, l. d.: W. Szerner jun.

47 000 zł

Pokaż

262. Malarz nieokreślony, 2 poł. XVIII w.
Portret księcia Fryderyka Augusta,
późniejszego króla Augusta III olej, płótno, 153 x 106 cm; wg Louis DE SILVESTRE (1675-1776)

27 000 zł

Pokaż

263. Antoni LANGE (1774 - 1842)
Motyw ze Szwajcarii, 1839
olej, płótno, 76,5 x 56,5 cm; napis na odwrocie: in der Schweiz, / Lange, pinxit. - 1839

30 000 zł

Pokaż

Small_original_o000085 Small_original_o000086 Small_original_o000087 Small_original_o000088

264. Antoni LANGE (1774 - 1842)
St. Wolfgang, Fuscherthale, 1840
olej, płótno, 76,5 x 113 cm; sygn. p. d.: ALange. / 1840

45 000 zł

Pokaż

265. Konstanty MACKIEWICZ (1894 - 1985)
Wnętrze pałacu
olej, płótno, 88 x 104 cm; sygn. l. d.: K. MACKIEWICZ

11 000 zł

Pokaż

266. Malarz nieokreślony, niemiecki ?,1 poł.XIX w.
Portret kobiety
olej, płótno dublowane, 83,5 x 65,5 cm

8 000 zł

Pokaż

267. Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski
Pejzaż ze sztafażem
olej, płótno, 37,5 x 53,7 cm; k. XVIII w.

5 000 zł

Pokaż

Small_original_o000089 Small_original_o000090 Small_original_o000091 Small_original_o000092

268. Malarz flamandzki, XVIII w.
Scena rodzajowa w zatoce morskiej (?)
z załadunkiem bydła na prom olej, deska 34,5 x 46 cm;

62 000 zł

Pokaż

269. Malarz nieokreślony, polski, XVII w.
Mater Dolorosa
olej, płótno, 133 x 70 cm

8 000 zł

Pokaż

270. Malarz nieokreślony, Śląski XIX w.
Madonna Dominikańska
olej, płótno dublowane, 73 x 56 cm;

3 500 zł

Pokaż

271. Malarz nieokreślony, XIX w.
Portret starszego mężczyzny z brodą
olej, płótno dublowane, 52 x 43 cm

4 000 zł

Pokaż

Small_original_o000093 Small_original_o000094 Small_original_o000095 Small_original_o000096

272. Christian DIETRICY (1712-1774)
Pejzaż fantastyczny ze zwierzętami
olej, płótno, 97 x 135 cm; sygn. pośrodku: Dietricy / 1740 (7?)

35 000 zł

Pokaż

273. Malarz nieokreślony, niemiecki?,2 poł.XVIIIw.
Portret damy
olej, płótno dublowane, 94 x 78 cm.

8 500 zł

Pokaż

401. Ernesto PUGI (XIX/XX w.)
Kobieta ze zbożem (Ruth ?)
alabaster, wys. 49 cm. sygn. na postumencie skalnym: Pugi Włochy XIX/XX w.

3 800 zł

Pokaż

402. A. CALENDI (XIX/XX w.)
Grupa ceramiczna Śmieszki
terrakotowa glinka ceramiczna, szkliwo imitujące spatynowany brąz; Francja lub Belgia?, pocz. XX w.

3 800 zł

Pokaż