514
Niedźwiedź polarny
Dania, Kopenhaga, fabryka porcelany
Bing - Gröndahl, lata 60.XX w.
Cena wywoławcza.
3 700 zł
516
Krawiec jadący na koźle
Francja - Pary? - E. Samson ?, XIX/XX w.,
kopia rzeźby miśnieńskiej J. J. Kaendlera
z ok.1740 r.
Cena wywoławcza.
5 500 zł
518
Patera dekoracyjna z wieśniaczką
i dziewczynką;
Czechy, Trnovany, wytwórnia „Amphora”, Riessner,
Stellmacher i Kessel, pocz. XX w. (1 ćw. XX w.)
Cena wywoławcza.
3 200 zł
520
Para flecików z dekoracją europejską:
postać tancerza i tancerki;
Holandia, Delft, warsztat Inde Porseleyne Fles
okres Johannesa Harleesa, lata ok.1770-1795
Cena wywoławcza.
3 600 zł
601
Para lichtarzy
blacha miedziana srebrzona;
Warszawa, firma Norblin i Co, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza.
1 600 zł
603
Patera
plater, szkło bezbarwne, matowe, z formy;
Czechy, lata 30.XX w.
Cena wywoławcza.
1 000 zł
605
Sztućce do owoców dla 6 osób w etui
srebro pr. 84 i metal złocony; Warszawa,
1905-1908, probierz Andrzej Wyrzykowski
Cena wywoławcza.
700 zł
607
Wazon
srebro pr. 3; wys. 23,5 cm, szer. 9 cm,
głęb. 9 cm; waga 327g.
Kraków, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza.
2 200 zł
609
Papierośnica
srebro pr. 84, wewnątrz złocone,
niello; 120 g. Moskwa, 1882
Cena wywoławcza.
2 900 zł
611
Paterka neobarokowa
srebro pr. 13, 7 x 38 x 26,5 cm; waga 816 g;
Wiedeń, złotnik "IW", 1837
Cena wywoławcza.
4 000 zł
613
12 łyżeczek do herbaty
i szczypce do cukru w etui;
srebro złocone pr. 1;
Paryż, złotnik Charles-Salomon Mahler, 1824-1838
Cena wywoławcza.
2 800 zł
615
Para świeczników
srebro pr. 800; waga 2300 g.
Niemcy, Heilbronn, firma Bruckmann
und Söhne (1803-1973); k. XIX w.
Cena wywoławcza.
8 000 zł