15 czerwca 2021

Ponad 300 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł!

15 czerwca 2021, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

10.06 (czwartek): 11:00 - 19:00
11.06 (piątek): 11:00 - 19:00
14.06 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
15.06 (wtorek): 11:00 - 17:00

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:
Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

Zlecenia telefoniczne przyjmujemy przy licytacji powyżej 1 000 pln.

 regulamin aukcji wyprzedażowej

Aleksander LASZENKO (1883-1944)

1
Córka Ben Brahima, 1938 drzeworyt barwny, papier; 75 x 50,5 cm (całość);
sygn., dat. i opisany u dołu: A. Laszenko drzeworyt 1938 r. (ołówkiem).

2

Wacław TARANCZEWSKI (1903-1987)

3
Martwa natura z wazonem, 1948 akwarela, papier; 47,5 x 63 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wacław Taranczewski 1948;

Leonard PĘKALSKI (1896-1944)

4
Portret p. Wandy P. w kwiecistej sukni, 1934-1936 akwarela, papier; 50 x 378 cm;
Z posiadania rodziny artysty.

5
Cztery miniatury min. kopia "Mleczarki" J.-B. Greuze'a
wymiary różne; jedna z miniatur pęknięta;

Isaac Van OSTADE (1621-1649) - przypisywany

6
W karczmie olej, deska; 20 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
Na odwrocie nalepka z atrybucją dzieła.

Malarz polski?, około poł. XX w.

7
Mężczyzna w złotym hełmie - kopia obrazu z Gemäldegalerie w Berlinie, dawniej przypisywanego ręce Rembrandta
olej, płótno; 67 x 52 cm.

Malarz nieokreślony, pocz. XIX w.

8
Ptactwo para obrazów olej, płótno naklejone na tekturę; 31,5 x 40 cm;
na odwrocie napis: REST Harland;

Witold DEDERKO (1906-1988)

9
Ratusz w Poznaniu, 1964 guma warszawska; 9 x 7,5 cm;
sygn. i dat. l. g: W64;

Witold DEDERKO (1906-1988)

10
Jola ze Starówki, ok. 1965 guma warszawska; 11 x 8 cm;
sygn. długopisem p. d.: WD;

Stanisław SZUKALSKI (1893-1987)

11
Zatrzymanie słońca / Kopernik - projekt pomnika cynkografia, karton; 31 x 19 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i opisany na płycie l. g.: KOPERNIK / by / Szukalski;

12
Krak / Krak zabijający smoka - projekt pomnika cynkografia, karton; 32 x 19,8 cm;
sygn. i opisany na płycie p. g.: K Ra-k / Szukalski;

Leszek RÓZGA (1924-2015)

13
Jesienny gaik, 1979 akwaforta, papier; 27 x 32 cm (w świetle passe-partout);
sygn. gmerkiem na płycie; sygn., dat. i opisany ołówkiem u dołu: Jesienny gaik - akwaforta, 18/50,

Kazimierz SZEMIOTH (1933-1985)

14
Powóz, 1981 akwarela, papier; 10 x 15 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: K. Szemioth 1981;

Autor nieokreślony, XIX w.

15
Pies myśliwski i jego ofiara brąz, marmur; 23,5 x 25 x 16,5 cm;
odlew późniejszy;

Louis GOSSIN (1846-1928)

16
Amor miziający stópkę Wenus, ok. 1890 brąz patynowany, marmur; 28,5 x 32 x 18 cm;
sygn.: Gossin;

Zygmunt BIENIULIS (1895-1963)

17
Syrenka Warszawska brąz odlewany, patynowany, podstawa z marmuru; 49 x 23 x 15 cm;
sygn. przy dolnej krawędzi podstawy: Z. Bieniulis;

Autor nieokreślony, XIX-XX w.

18
Święty Marcin drewno polichromowane, złocenie; 38,5 x 25 x 13 cm.

Igor MITORAJ (1944-2014)

19
Twarz Zawoalowana, 1977 wykonanie: Christofle
metal srebrzony, czarny marmur (podstawa); wys. twarzy 6 cm; wysokość z podstawą : 10 cm;

Bronisław CHROMY (1925-2017)

20
Jan Paweł II brąz patynowany; wymiar rzeźby: wys. 115 cm, szer. 48 cm, gł. 42 cm; wymiary podstawy: 50 x 50 x 20 cm;

Josef LORENZL (1892-1950) - GOLDSCHEIDER

21
Tancerka art déco, ok. 1935 Wytwórnia Goldscheider, Niemcy, około 1930;
fajans szkliwiony, malowany ręcznie; wysokość: 22 cm, szerokość: 16,5 cm;

KUZNIECOW

22
Patera z obrusem porcelana, glazura, złocenie; 5 x 33,5 x 29 cm;
sygn. na odwrocie wyciskiem w masie cyrylicą: M. S. / KUZNECOWA;

BERLIN

23
Zestaw naczyń na 10 osób porcelana, farby naszkliwne, złocenie;
w składzie: -10 talerzy do zupy: 5 x 23,5 x 23,5 cm; - 10 talerzy płaskich: 4 x 24 x 24 cm;

BERLIN

24
Półmisek porcelana, farby naszkliwny, złocenie; 8,5 x 49,5 x 30 cm;
sygn. na spodzie kobaltem podszkliwnym;

MIŚNIA, CHURFÜRSTLICHE PORCELLAIN FABRIQUE

25
Dwa talerze ze szlakiem gałązki bluszczu porcelana (z drobnymi skazami w masie), farby naszkliwne; przy krawędzi jednego talerza muszlowy odprysk;
wys. 2,3-2,5 cm, średn. 24-24,4 cm;

MIŚNIA, KÖNIGLICHE PORZELLANMANUFAKTUR

26
Filiżanka ze spodkiem porcelana, farby naszkliwne, złocenia,
lekko przetarte złocenia;

27
Sztućce środka stołu - widelec i łopatka srebro próby 1 cechowane (znak probierni państwowej z głową Minerwy i próbą 1), stal;
widelec - dł. 25,9 cm; łopatka - dł. 27,6 cm; waga całkowita 205 g.

NORBLIN

28
Taca art déco biały metal srebrzony; 38 x 29,5 cm;
sygn. od spodu: BM NORBLIN i Ska / GALW. / WARSZAWA / 38 c/m / 2115;

29
Pas turecki srebro, złocenie, niello; dług. 74 cm; waga: 332 g;
sygn. każde ogniwo;

Złotnik MB

30
Para serwetników srebro pr. 84, emalia; 35 mm x 40 mm; waga 64 g;
Rosja, Moskwa, XIX/XX w.;

31
Książeczka do nabożeństwa 13,5 x 9,5 cm;
złocone brzegi stron.

32
Rama złocona z dekoracja roślinną drewno ażurowane, gipsatura, szlag metal; 108 x 86 cm; wymiar światła: 85 x 62,5 cm;
XX w.

33
Lampa podłogowa kolumnowa wsparta na lwich łapach brąz złocony; wys. 190 cm.
Szwajcaria?, 2 poł. XX w.

34
Toaletka z stylu Ludwik Filip mahoń, tafla lustrzana owalna, uchylna; 80 x 63 x 28 cm;
Polska?, 4 ćw. XIXw;

35
Kilim kaukaski z motywami geometrycznymi i geometryczną bordiurą
wełna na wełnie, 192 x 121 cm;

36
Dywan w typie Buchara wełna na bawełnie: 187 x 128 cm;
Pakistan, 2 poł. XX wieku.

37
Karciak z blatem składanym drewno, tkanina filcowa; 75 x 50 x 51 cm (blat po otwarciu: 101 x 101);
Polska?, 2 ćw. XX w.;

38
Kanapa drewno lite - mahoń?, tkanina obiciowa, tapicerowanie; 79 x 175 x 75 cm;
ślady użytkowania;

39
Para szafek pomocniczych neorokokowych fornir - palisander i róża; 73,5 x 50,5 x 38 cm.
Europa Zachodnia, 2 ćw. XX w.

40
Zestaw „kawowy”, z dwoma niskimi fotelami dobieranymi, z tapicerowanymi, kolorowymi poduchami i stolikiem okrągłym z półeczką wspartym na czterech nóżkach, o konstrukcjach malowanych na szarawo

Zakład fotograficzny BARBERY FRERES, Nicea

101
Nagrobek Wandy Tyszkiewiczowej na cmentarzu przy kościele Kapucynów w Nicei, 2 poł. XIX w. fotografia; 20,8 x 13 cm;
na odwrocie odręczny napis ołówkiem w jęz. rosyjskim oraz nadruk atelier nicejskiego.

102
Helena Mickiewiczówna (1864-1896) córka Władysława Mickiewicza i Marii
fotografia 16,0 x 23,3 cm, naklejana na karton z epoki o złoconych krawędziach (20,8 x 26,7 cm);

Awit SZUBERT (1837-1919)

103
Sukiennice w Krakowie - widok od strony wschodniej, ok. 1879 fotografia albuminowa 12,8 x 21 cm, naklejana na karton z epoki 23,6 x 32,2 cm.
Niewielkie przybrudzenia na obrzeżach, poza tym stan bardzo dobry.

104
Skomorochy fotografia 10,8 x 14,5 cm, naklejana na karton z epoki (13 x 18 cm).
Skomorochy w pow. sokalskim w dawnej Galicji (późniejsze woj. lwowskie, obecnie Ukraina)

105
Wiktoria, królowa Anglii fotografia gabinetowa naklejona na tekturę; 28 x 18 cm;
napis l. g.: faksymile autografu królowej / Coburg 1894.

Zakład Fotograficzny I. KRIEGER, Kraków

106
Nagrobek Jana Mrowińskiego, 1865-1890 fotografia 20,4 x 25 cm, naklejana na karton 25,3 x 33,3 cm.
Przybrudzenia na krawędziach, poza tym stan dobry.

107
Pomnik „Pamięci Bohdana Zaleskiego 1886” - „Grupa Bojana” na Plantach krakowskich, po 1886 - przed 1904 fotografia 24,4 x 17,8 cm, naklejana na karton (38 x 28 cm);
Pomnik powstał dla uczczenia Józefa Bohdana Zaleskiego (1802-1886)

Zakład Fotograficzny T. H. VOIGTCM, Homburg,

108
Zofia Wodzicka z Rzyszczewskich (1816-1890) - carte de visite, lata 80. XIX w. fotografia; 11 x 6,5 cm, naklejona na karton firmowy;
Zofia z hr. Rzyszczewskich hr. Wodzicka, córka generała Wojska Polskiego Gabriela i Celestyny