07 września 2022

Aukcja: 7 września 2022 (środa), godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Kontakt w sprawie ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

Zapraszamy do zwiedzania wystawy online:
LINK DO WIRTUALNEGO SPACERU

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Tamara ŁEMPICKA (1898-1980)

1
Szkic kobiecej głowy ołówek, papier; 19 x 27,5 cm;
sygn. p. d. Lempicka
estymacja: 30 000 - 36 000 zł

Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)

2
W saloniku, 1911 olej, płótno; 95 x 141 cm;
obraz opisany wtórnie na odwrocie: WŁAD. SKOCZYLAS PINX. / 1911
estymacja: 73 000 - 80 000 zł

Konstanty MAŃKOWSKI (1861-1897)

3
Nad kolebką [Przy kolebce, Nad kołyską] olej, płótno dublowane; 163 x 110 cm;
sygn. i dat. l. d.: Konstanty Mańkowski 88
estymacja: 250 000 - 280 000 zł

Władysław MALECKI (1836-1900)

4
Tabor w lesie olej, deska mahoniowa; 32,5 x 23,5 cm;
na odwrocie nalepka kolekcjonerska
estymacja: 17 000 - 20 000 zł

Józef CZAPSKI (1896-1993)

5
Zabudowania olej, płótno; 46 x 33 cm;
sygn. i dat. p. d.: JÓZEF CZAPSKI / 1929
estymacja: 85 000 - 100 000 zł

Zygmunt MENKES (1896-1986)

6
Kobieta przed lustrem technika mieszana (akwarela, gwasz) papier; 39,5 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Menkes
estymacja: 40 000 - 50 000 zł
Cena oferowana 37 000 zł

Eugeniusz EIBISCH (1895-1987)

7
Kwiaty w wazonie olej, tektura; 64 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Ebisch
estymacja: 35 000 - 40 000 zł

Stanisław MASŁOWSKI (1853-1926)

8
Na polowanie [Wyjazd na polowanie], 1900 olej, sklejka; 28 x 39,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: S MASŁOWSKI. WARSZAWA. 900
estymacja: 69 000 - 80 000 zł
Cena oferowana 67 000 zł

Edward MESJASZ (1929-2007)

9
Patrol, 1955 olej, płótno; 61 x 92 cm;
sygn. i dat. l. d.: E. Mesjasz 1955
estymacja: 6 700 - 8 000 zł

Josef SVOBODA (1901-1945)

10
Patrol, 1933 olej, płótno; 89 x 88 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jos.Svoboda / 33
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Jan SKOTNICKI (1876-1968)

11
Ranny żołnierz, 1916 olej, płótno, tektura; 21 x 27 cm;
sygn. i dat. l. d.: JAN SKOTNICKI 1916
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Nathan WASSERBERGER (1928-2012)

12
Żołnierz olej, płyta; 61 x 45 cm;
sygn. p. d.: Nathan Wasserberger
estymacja: 4 500 - 5 000 zł

Adam BUNSCH (1896-1969)

13
Walki w górach Świętokrzyskich, 1951 olej, płótno; 107,5 x 145 cm;
sygn. i dat. l. d.: Adam Bunsch 1951
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Józef BRODOWSKI młodszy (1828-1900)

14
Na czele wojska, ok. 1846-1848 ołówek, papier; 13 x 18 cm;
sygn. w kompozycji, po środku: JBrodowski
estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Cena oferowana 6 000 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

15
Kościół gwasz, papier; 29 x 21 cm (w świetle oprawy);
u dołu napis: ŁOSIE WIESROSYTAPOWIASEŁOPOŁ
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena sprzedaży 12 000 zł

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

16
Przyjęcie, 1945 piórko, tusz, akwarela, papier; 20,5 x 29 cm;
sygn. p. d.: A Uniechowski 1945
estymacja: 2 200 - 2 700 zł

17
Sprzedawczyni kwiatów, 1946 piórko, tusz, tusz lawowany, papier; 20,3 x 33 cm (w świetle passe-partout);
sygn. ołówkiem p. d.: AU 1946
estymacja: 2 200 - 2 700 zł

18
W alkowie piórko, tusz, tusz lawowany, papier;
20,5 x 30 cm w świetle passe partout;
estymacja: 2 200 - 2 700 zł
Cena oferowana 2 000 zł

19
Na statku, 1945 piórko, tusz, akwarela; 17 x 29,4 cm (w świetle passe partout);
sygn. p.d.:AU 1945
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Józef SZCZĘSNY (1885-1968)

20
Starość i młodość pastel, papier; 64 x 48 cm;
sygn. przy lewej krawędzi, po środku: Szczęsny
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Henryk SZADKOWSKI (1937-2013)

21
Półakt kobiety pastel, papier; 56,5 x 67,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. Szadkowski
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Michał ICHNOWSKI (1857-1915)

22
Sylfida przed Jowiszem pastel, papier żeberkowy; 67 x 97 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: MIchnowski
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

23
W pracowni malarza, 1942 ołówek, akwarela, gwasz, papier; 25 x 34,8 cm;
sygn. i dat. p. d.: marzec 1942 FPautsch (ołówkiem).
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Zygmunt MENKES (1896-1986)

24
sygn. p. d.: Menkes
estymacja: 38 000 - 44 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

25
Kwiaty w wazonie olej, płótno; 37 x 45 cm;
sygn. p. d.: … (sygnatura nieczytelna).
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Czesław ZAWADZIŃSKI (1878-1936)

26
Kwiaty w niebieskim wazonie olej, płótno; 70 x 95 cm;
sygn. p. d.: Zawadziński
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

Janusz STRZAŁECKI - JAST (1902-1983)

27
Martwa natura z jabłkami i butelkami olej, płótno; 53 x 65 cm;
sygn. p. d.: Jast
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

28
Martwa natura / portret - obraz dwustronny olej, tektura; 58 x 48 cm;
sygn. p. d.: Jast
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Aleksander TROJKOWICZ (1916-?)

29
Martwa natura z dzbankiem i owocami, 1947 olej, sklejka; 45,5 x 44,5 cm;
sygn. p. g.: A. TROJKOWICZ
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Jerzy FEDKOWICZ (1891-1959)

30
Martwa natura z bażantem i filiżanką olej, płótno; 63 x 79 cm
sygn. p. g.: FEDKOWICZ
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Władysław LAM (1893-1984)

31
Widok z Oliwy olej, płyta; 45 x 39 cm:
sygn. l. d. W. Lam
estymacja: 8 000 - 12 000 zł

Bolesław BAAKE (1905-1963)

32
Widok miasteczka olej, sklejka; 29 x 36,5 cm;
sygn. p. d.: BAAKÉ
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Wacław PAWLISZAK (1866-1905)

33
Pejzaż orientalny z miasteczkiem w dali olej, płótno naklejone na tekturę; 38 x 59 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Wacław Pawliszak
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Anna WIENGRUN-LIEBLICH (1904 - ?)

34
Żydowski zaułek olej, płótno naklejone na sklejkę; 31,5 x 39 cm;
sygn. l. d.: A. Weingrun
estymacja: 7 500 - 8 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

35
Plac Bernardyński we Lwowie olej, płótno dublowane; 41 x 34 cm;
sygn. p. d.: Miag
estymacja: 5 700 - 6 800 zł

Hanna RUDZKA-CYBISOWA (1897-1988)

36
Pejzaż jasny, 1955 olej, płótno; 60 x 81 cm;
sygn. p. d.: H. Rudzka C.
estymacja: 30 000 - 34 000 zł

Henryk SZCZYGLIŃSKI (1881-1944)

37
Pejzaż wieczorny, lata 40. XX w. olej, tektura; 27 x 43 cm;
sygn. l. d.: HSzczygliński
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 2 500 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

38
Pejzaż zimowy, ok. 1960-1970 olej, tektura; 50 x 66 cm (w świetle ramy);
sygn. p. d.: WIKTOR KORECKI
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Michał STAŃKO (1901-1969)

39
Chata w górach, 1930 olej, tektura; 18,5 x 23,5 cm;
estymacja: 3 200 - 3 600 zł

Paul WEIMANN (1867-1945)

40
Widok na Śnieżkę olej, sklejka;
28,5 x 37 cm.

estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena oferowana 5 500 zł

Ernst BLEY, XX w.

41
Pustać Lüneburska [Lüneburger Heide], 1936 olej, płótno; 61 x 91 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: E. Bley / Hamburg / 1936
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

Franciszek WÓJCIK (1903-1984)

42
Pejzaż górski, 1951 olej, tektura; 28 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: FWójcik 1951
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

43
Pejzaż górski olej, tektura; 27 x 35,5 cm;
sygn. p.d.: St. Żurawski
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 400 zł

Irena WEISS - ANERI (1888-1981)

44
Pejzaż górski - Szczawnica, ok. 1965 olej, tektura; 29,5 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: aneri
estymacja: 4 000 - 4 500 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

45
Zima w Tatrach, 1975 olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. p. d.: W. ... / 1975 (? sygnatura nieczytelna)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Jan GĄSIENICA-SZOSTAK (1895-1943)

46
Sanna nocą, 1935 akwarela, ołówek, papier; 42 x 58 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana p. d.: Gąsienica Szostak / 1935 / Zakopane
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

Roman BRATKOWSKI (1869-1954)

47
Laguna wenecka nocą olej, płótno; 28,5 x 40 cm;
sygn. p. d.: R. Bratkowski
estymacja: 7 500 - 8 500 zł
Cena sprzedaży 7 000 zł

Hans HARTIG (1873-1936)

48
Port z Gdańsku olej, tektura; 50 x 71 cm;
sygn. p. d.: Hans Hartig
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
Cena oferowana 2 500 zł