07 września 2022

Aukcja: 7 września 2022 (środa), godz. 19.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Kontakt w sprawie ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

Zapraszamy do zwiedzania wystawy online:
LINK DO WIRTUALNEGO SPACERU

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Thomas DUB, (czynny 1838-1889, firma do 1922)

725
Para świeczników pięcioramiennych srebro próby 3 cechowane, wys. 59,5 cm, waga 2328 g.
Wiedeń, lata 80. XIX w.
estymacja: 19 000 - 21 000 zł

726
Komplet sztućców w etui składający się z 6 widelczyków trójzębnych i 6 noży;
srebro próby 800 cechowane, waga 338 g. Niemcy?, k. XIX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

727
Pucharek srebrny srebro próby 84 cechowane, niello; wys. 9,5 cm, waga 45 g.
Moskwa, 1873.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

728
Sitko do cukru pudru srebro filigranowe próby 13 cechowane, drewno czernione, waga całkowita 37 g.
Czechy, Igława, 1821.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

729
Komplet sztućców na 12 osób i środka stołu w etui srebro próby 3 cechowane; szkło; waga 3760 g. (bez noży)
Wiedeń, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

801
Bransoleta z brylantami 31 szt. brylantów o masie łącznej ok.1.70 ct (Si-Si1/F-H),
złoto pr.0.750, masa całkowita 46.350 g.
estymacja: 35 000 - 40 000 zł

802
Brosza z miniaturą owalna miniatura na porcelanie z wizerunkiem kobiety w popiersiu,
oprawa zdobiona filigranem, złoto pr. ok. 0.333, masa całkowita 12.030 g.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

803
Sekretnik złoty złoto pr. (56) 0.583, łańcuszek - złoto pr.0.585, masa całkowita 15.625 g.
Rosja, 1850-90.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

804
Naszyjnik z brylantami 12 szt. brylantów o masie łącznej ok. 0.45 ct (VS2-Si/G-J),
złoto pr. 0.750, masa całkowita 3.020 g.
estymacja: 5 700 - 6 700 zł

805
Bransoletka z rubinami 6 szt. brylantów + 3 szt. rubinów naturalnych;
złoto pr.0.585, masa całkowita 8.255 g.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

806
Kolczyki z rubinami 4 szt. brylantów + 2 szt. rubinów naturalnych;
oraz 2 szt. rubinów naturalnych o masie łącznej ok.0.60 ct,
złoto pr.0.585, masa całkowita 1.360 g.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

807
Kolczyki z perłami 8 szt. brylantów + 8 szt. rozet diamentowych + 2 szt. pereł naturalnych;
złoto pr. 0.750, masa całkowita 6.120 g.
estymacja: 15 000 - 17 000 zł

808
Pierścionek z bursztynem 20 szt. rozet i rautów diamentowych + bursztyn naturalny;
ręcznie grawerowane zdobienia, złoto pr. 0.750, oprawa kamieni - srebro pr.ok.0.900.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

809
Pierścionek z brylantami brylant centralnym o masie ok. 0.50 ct + 68 szt. brylantów;
złoto pr.0.585, masa całkowita 3.835 g.
estymacja: 16 000 - 18 000 zł
Cena oferowana 14 000 zł

810
Pierścionek z emalią niebieską emalia złotnicza + 30 szt. rautów diamentowych;
złoto pr. 0.750, oprawa kamieni - srebro; masa całkowita 7.820 g.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

811
Pierścionek z akwamarynem prostokątny akwamaryn w zdobionej oprawie o masie ok. 1.20 ct,
złoto pr.0 .585, masa całkowita 2.650 g., rozm. pierścionka 14.5.
estymacja: 2 400 - 2 800 zł

812
Pierścionek z szafirem 22 szt. rautów diamentowych, owalny szafir naturalny;
złoto pr.0.750, masa całkowita 6.120 g.
estymacja: 16 000 - 18 000 zł

813
Tłok pieczętny z herbem Zaremba brąz złocony, kość słoniowa; pole pieczętne: 1,8 x 1,5 cm; wys. 8,5 cm;
Polska, XIX / XX w.
estymacja: 2 800 - 3 200 zł
Cena sprzedaży 2 600 zł

814
Dwie pieczęcie lakowe 1. Pieczęć herbowa - odmiana herbu Ogończyk, mosiądz, wys. 4,4 cm;
2. Pieczęć z monogramem, uchwyt z kości; wys. 9,5 cm;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

815
Fajka muszla, kość, mosiądz; muszla: 9 x 6 x 5 cm; cybuch dł. 9,5 cm;
Austro-Węgry (?), XIX w.
estymacja: 1 300 - 1 500 zł

816
Ramka z kości kość rzeźbiona; 10 x 9 cm;
Europa Zachodnia, k. XIX / pocz. XX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

817
Portret chłopca miniatura na porcelanie; 8,5 x 6,8 cm;
Europa Zachodnia, XIX w. / pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

818
Kasetka na cygaretki drewno w okładzinie mosiężnej, 4,5 x 12,4 x 9,7 cm;
firma: Erhard & Shone, Niemcy, Schwabisch Gmund, ok.1910 r.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

819
Żardiniera w stylu rokokowym brąz malowany, wkład metalowy (wtórny); wys. 17 cm; dł. 52 cm;
Europa Zachodnia, k. XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

820
Wazon z postacią kobiety w stylu secesyjnym brąz, patynowany, polerowany; wys. 25 cm;
Europa Zachodnia, Francja (?), 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 700 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł

821
Krucyfiks mosiądz, wys. 27 cm; szer. 21 cm;
Europa Zachodnia, XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

822
Wygnanie Adama i Ewy z raju mosiądz, średn. 23,5 cm;
Europa zachodnia, Anglia?, 2 poł. XX w., powtórzenie z wcześniejszego modelu.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

823
Para konsolek z motywem liści akantu drewno lipowe złocone, rzeźbione; wys. 24 cm; szer. 20 cm; głęb. 12,5 cm;
Europa Zachodnia, XIX w.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

824
Para ramek z motywem liści akantu drewno lipowe, złocone, rzeźbione; 25,5 x 21 cm;
Europa Zachodnia, XIX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

825
Ramka w stylu zakopiańskim drewno lipowe, barwione; snycerka; 14 x 17,5 cm; akwarela na tekturze 7 x 9,6 cm.
Polska, Zakopane, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 1 300 - 1 400 zł
Cena sprzedaży 1 300 zł

826
Ikona dziewięciopolowa, rodzinna tempera; deska, złocenia; 44,5 x 38 cm;
Rosja, XIX w.
estymacja: 9 500 - 11 000 zł

827
Lampa alabastrowa trzon - alabaster, podstawa drewniana, mosiądz, abażur tekstylny (wtórny); wys. całkowita: 86 cm;
Europa Zachodnia, XIX / XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

828
Lampa naftowa z dekoracją w typie japońskiej „Imari” lampa: Europa Zachodnia, k. XIX w. - pocz. XX w.;
trzon / waza: Japonia k. XIX w.
estymacja: 6 200 - 7 000 zł

829
Para świeczników w stylu art déco metal, wys. 26 cm;
Europa Zachodnia, 2 tercja XX w.
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

830
Lampa art déco metal niklowany, szkło; wys. 42 cm; szer. 56 cm;
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

GUGLIELMO MEURON & COMP. (czynny od 1770); CARUS [vel CARRUS] (czynny od 1735)

831
Zegar symboliczny brąz złocony, emalia, marmur biały; wys. 32 cm.
Francja, Paryż, 4 ćw. XVIII w.
estymacja: 27 000 - 30 000 zł

Zegarmistrz PICARD

832
Zegar kominkowy z postacią kobiety brąz złocony i patynowany, marmur (lub alabaster?); szkło, emalia; wys. 40 cm;
Francja, po połowie XIX w.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

833
Zegar portykowy, empirowy brąz złocony, marmur biały; wys. 44 cm; szer. 23 cm; głęb. 9 cm.
Francja, po poł. XIX w.
estymacja: 7 500 - 8 500 zł

834
Kandelabr czteroramienny, pięcioświecowy, neo-empirowy brąz, odlew cyzelowany; alabaster; wys. 54 cm.
Europa Zachodnia, Francja?, k. XIX w.
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

835
Tkanina haftowana haftowana barwnymi nićmi i nicią srebrną, 74 x 84 cm;
Europa Zachodnia (?), XIX / XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

836
Kobierzec Lillihan wełna na bawełnie; 200 x 133 cm
Zachodnia Persja, dystrykt Hamadan, ok. 1910.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

837
Dywan Sarough wełna na bawełnie; 200 x 127 cm;
Północna Persja, ok. 1910.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

838
Komplet zasłon secesyjnych aksamit oraz aplikacje;
Francja, XIX / XX w.
estymacja: 7 800 - 9 000 zł

839
Elementy od baldachimu procesyjnego na święto Matki Boskiej Zielnej (?) nić metalowa, srebrzona, haftowany nićmi mosiężnymi pozłacanymi;
zestaw składający się z 4 części; Europa Środkowa (?), XIX w.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

840
Kilim Aubusson wełna na wełnie; 150 x 228 cm.
Francja, XIX w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

841
Kaczmar (Tabriz) wełna na bawełnie, naturalne barwniki; 401 x 298 cm;
Iran, 2 poł. XX w.
estymacja: 8 500 - 10 000 zł

842
Tkanina dekoracyjna tkanina haftowana (Broderia), z zieloną bordiurą, wełna; wym. 399 x 204 cm;
Persja lub Kirgistan, poł. XIX w.
estymacja: 25 000 - 28 000 zł

843
Ładownica i pas skóra, mosiądz; ładownica: 8,4 x 16,5 cm; pas: dł. 119,5 cm;
Austria (?), 1 poł. XIX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł