08 września 2022

Aukcja: 08 września 2022 (czwartek), godz. 19.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Kontakt w sprawie ofert:

Katarzyna Marciniak
tel.: +48 669 111 109
k.marciniak@rempex.pl

Katarzyna Kulec
tel.: +48 605 325 918
k.kulec@rempex.pl

Zapraszamy do zwiedzania wystawy online:
LINK DO WIRTUALNEGO SPACERU

NATALIA LL (1937-2022)

301
Phisiology Art, 1974 wydruk fotografii, płótno; 20,5 x 20,5 cm;
sygn., dat. i opisane na odwrocie: NATALIA LL / NATALIA LL / Phisiology Art 1974.
estymacja: 9 500 - 12 000 zł
Cena sprzedaży 8 500 zł

NATALIA LL (1937-2022)

302
Dulce - Post Mortem, 2016 fotografia (wydruk), płótno; 101 x 100 cm;
sygn. na odwrocie: 2 (w kole) / NATALIA LL / "DULCE - POST MORTEM" 2016;
estymacja: 18 000 - 21 000 zł

Tadeusz KANTOR (1915-1990)

303
Veto tusz, piórko, tusz lawowany, ołówek, papier; 28 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: T Kantor.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Cena sprzedaży 7 500 zł

Władysław STRZEMIŃSKI (1893-1952)

304
Z cyklu: Małorolni, 1950 ołówek, kredka, papier; 93,5 x 65,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Strzem / 1950;
estymacja: 110 000 - 150 000 zł
Cena sprzedaży 130 000 zł

Tadeusz DOMINIK (1928-2014)

305
Bez tytułu olej, płótno; 80 x 100 cm;
(do pracy dołączony jest certyfikat autentyczności podpisany przez syna artysty - Tomasza Dominika)
estymacja: 33 000 - 40 000 zł
Cena sprzedaży 30 000 zł

Tadeusz DOMINIK (1928-2014)

306
Pejzaż olej, płótno; 40 x 50 cm;
sygn. l. d.: Dominik.
estymacja: 28 000 - 32 000 zł

Jan SZANCENBACH (1928 - 1998)

307
Dorożki krakowskie olej, płótno; 80 x 100 cm;
sygn. p. d.: Szancenbach
estymacja: 18 000 - 21 000 zł
Cena oferowana 16 000 zł

Jan WODYŃSKI (1903-1988)

308
Targ kwiatowy [Targ na kwiaty], 1971 olej, płótno; 97 x 195 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: JAN WODYŃSKI / targ na kwiaty ol. / 97x195 / 1971 R.
estymacja: 8 500 - 10 000 zł

Jan WODYŃSKI (1903-1988)

309
Wiosna w Sopocie, 1977 olej, płótno; 81 x 65 cm
sygn. l. d.: WODYŃSKI;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 5 500 zł

Zbigniew Maciej DOWGIAŁŁO (ur. 1961)

310
Columbus płynie do Ameryki, 1985 olej, płótno; 195 x 344 cm;
sygn. i dat. p. d.: DOWGIAŁŁO 85.
estymacja: 77 000 - 90 000 zł
Cena sprzedaży 69 000 zł

311
Niebieskie Miasto 2087, 1987 olej, płótno; 130 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: Z.M.Dowgiałło 87;
estymacja: 30 000 - 36 000 zł

Marian CZAPLA (1946-2016)

312
Czerwone anturium, 1998 akryl, płótno; 49 x 41 cm;
sygn. p. g.: czapla;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 6 500 zł

Andrzej LIPNIEWSKI - SIP (1945-2019)

313
Sensens późnych oczekiwań, 1977 olej, płótno; 50 x 65 cm;
sygn. i dat. p. d.: [monogram] / 1977;
estymacja: 19 000 - 22 000 zł

Władysław KAWĘCKI (ur. 1946)

314
Świątynne wzgórze olej, płótno; 141 x 59 cm;
sygn. p. d.: WŁADYSŁAW / KAWĘCKI;
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Piotr MAKOWSKI (ur. 1985)

315
Skoczek, 2011 olej, tektura; 35 x 58 cm;
sygn. l. d.: Makowski;
estymacja: 2 000 - 3 000 zł

Łukasz BREITENBACH (ur. 1988)

316
Bez tytułu, 2022 olej, płótno; 100 x 140 cm;
sygn. i dat. p. d.: BREITENBACH 2022 (ryte w warstwie malarskiej).
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena sprzedaży 9 000 zł

Alicja DOMAŃSKA (ur. 1984)

317
Black divine universe, 2022 technika własna, płótno; 200 x 150 cm;
sygn., dat. i opisana na odwrocie: ALICJA DOMAŃSKA / 2022 / BLACK DIVINE UNIVERSE.
estymacja: 15 000 - 20 000 zł
Cena oferowana 12 000 zł

Lech KUNKA (1920-1978)

318
Abstrakcja, 1951 olej, płyta; 48 x 39 cm;
sygn. i dat. p. d.: LKunka 51;
estymacja: 16 000 - 18 000 zł

Zdzisław STANEK (1925-1996)

319
Kompozycja - z cyklu studiów martwych natur inspirowanych teorią widzenia Władysława Strzemińskiego, 1960 olej, technika własna, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: Z.STANEK 60;
estymacja: 14 000 - 20 000 zł

Helena TCHÓRZEWSKA (1939-1998)

320
Bez tytułu, 1984 olej, płótno; 115 x 190 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: H. Tchórzewska '84.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Tomasz KAZIKOWSKI (1952-2021)

321
Akt siedzącej kobiety - Zamyślona, 1991 akryl, płótno; 73 x 65 cm;
opis autorski na odwrocie: TOMASZ KAZIKOWSKI / TK [monogram wiązany ujęty w koło] 1991 R / 65 x 73 cm, AKRYL.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Ziemowit FINCEK (ur. 1988)

322
HEOL11940, 2020 olej, płótno; dyptyk, wym. całości: 60 x 30 cm;
sygn. na odwrociu: ZIEMOWIT / FINCEK / HEOL11940 / 2020 / 60/30cm
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Janina Maria WIERUSZ-KOWALSKA (ur. 1949)

323
4U, 2012 akryl, płótno; 100 x 80 cm (w świetle ramy);
sygn. p. d.: JWK;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

324
4OR akryl, płótno; 100 x 81 cm (w świetle ramy);
sygn. p. d.: JWK;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Irena EMILEWICZ

325
Bez tytułu nr 8, z cyklu: Rzeczywistość odmienna, 2019 akryl, płótno; 100 x 100 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Irena Emilewicz / Kraków 2019 / Bez tytułu nr 8. / z cyklu: „Rzeczywistość odmienna”.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Ryszard PASIKOWSKI (ur. 1952)

326
Bez tytułu olej, płótno; 60 x 70 cm;
sygn. l. d.: R. PASIKOWSKI
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

Ryszard PASIKOWSKI (ur. 1952)

327
Bez tytułu olej, płótno; 60 x 50 cm;
sygn. l. d.: R. PASIKOWSKI;
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Ryszard PASIKOWSKI (ur. 1952)

328
Bez tytułu olej, płótno; 46 x 38 cm;
sygn. p. d.: R. PASIKOWSKI;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Ziemowit KMIEĆ (ur. 1977)

329
Grow, 2018 olej, płótno; 60 x 45 cm;
opis autorski na odwrocie: Ziemowit / Kmieć / "grow" / olej, płótno 60 x 45 / 2018.
estymacja: 5 000 - 7 000 zł
Cena oferowana 4 500 zł

Ziemowit KMIEĆ (ur. 1977)

330
Deja vu, 2020 olej, płótno; 90 x 70 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: Ziemowit Kmieć / -„Deja vu”- / olej, płótno 90 x 70 / 2020.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Agnieszka BRZEZIŃSKA (ur. 1975)

331
Topnienie, 2017 akryl, płótno; 70 x 100 cm;
sygn. i opisany krośnie: Agnieszka Brzezińska / TOPNIENIE / 2017.
estymacja: 2 000 - 3 000 zł

Andrzej PEŁZOWSKI (ur. 1930)

332
Kompozycja D1 akryl, płyta; 59 x 59 cm;
sygn. p. d.: A. PEŁZOWSKI;
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Grupa THE KRASNALS

333
Żydówka z pomarańczami Aleksander Gierymski, 2016 olej, płótno; 50 x 50 cm;
sygn. dat. i opisany na odwrocie: JEWS / "Żydówka z pomarańczami / Aleksander Gierymski " / The Krasnals 2016.
estymacja: 8 000 - 9 500 zł
Cena sprzedaży 8 000 zł

Wojciech ĆWIERTNIEWICZ (ur. 1955)

334
Duże niebo, 1986 akryl, płótno; 44 x 51 cm;
sygn. l. d.: Ćwiertniewicz;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Stanisława PIETRZAK-KRUPIŃSKA (ur. 1930)

335
Mój pierwszy bal, 2014 olej, płótno; 81 x 65 cm (w świetle ramy);
sygn., dat. i opisany l. d.: Stani. P. Krupińska III. 2013r;
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Maciej KWIATKOWSKI (ur. 1971)

336
XLV - 3, 2020 akryl, płótno; 40 x 40 cm;
na odwrocie opis autorski: MACIEJ KWIATKOWSKI / XLV-3 / AKRYL/PŁÓTNO / 2020.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Maciej KWIATKOWSKI (ur. 1971)

337
XLIX - 3, 2020 akryl, płótno; 40 x 40 cm;
na odwrocie opis autorski: MACIEJ KWIATKOWSKI / XLIX - 3 / AKRYL/PŁÓTNO / 2020.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Adam NOWACKI (ur. 1967)

338
Saintly Comedy, 2022 olej, flamaster, papier foliowy naklejony na płytę; 130 x 96 cm;
sygn., dat. i opisany l. g.: Adam Nowacki 22 / =Saintly Comedy= 1230/07/22;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Adam NOWACKI (ur. 1967)

339
Tertium Non Datur, 2022 olej, flamaster, papier foliowy naklejony na płytę; 130 x 95 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: Adam Nowacki ' 22 =Tertium Non Datur = / 1229/06/22;
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Sławomir LIPNICKI (ur. 1972)

340
Z cyklu: Metafiguracje, 2020 akryl, płótno; 210 x 140 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: S. LIPNICKI / 2020.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Iryna SEVASTIANOVA (ur. 2000)

341
Traveling Throught the Lands of My Consciousness, 2021 olej, płótno; 60 x 120 cm;
sygn. i dat. p. d.: Sevastianova 2021;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Iryna SEVASTIANOVA (ur. 2000)

342
Overthinking, 2020 olej, płótno; 100 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: Sevastianova 2020;
estymacja: 1 600 - 2 000 zł
Cena oferowana 1 400 zł

Michał GŁOWACKI (ur. 1982)

343
Furia, 2022 akryl, płótno; 100 x 100 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: "Furia" / Michał Głowacki / 2022.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Filip LEONIAK (ur. 1995)

344
Obiekty pożądania, 2021 akryl, olej, płótno; 180 x 160 cm;
opisany na odwrocie: F. Leoniak / "Obiekty pożądania" / akryl, olej, płótno / 180 x 160 cm / 2021.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 500 zł

Natalia SPYRKA (ur. 1995)

345
Podwójny portret, 2020 olej, płótno; 60 x 50 cm; (praca w owalu);
na odwrocie opis autorski: Natalia Spyrka / "Podwójny portret", 2020.
estymacja: 2 800 - 3 200 zł

Natalia SPYRKA (ur. 1995)

346
Pokój nr.24, 2019 olej, akryl, płótno; 115 x 160 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Natalia Spyrka / „Pokój nr 24”, 2019
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Natalia SPYRKA (ur. 1995)

347
Golden chest, 2019 olej, akryl, płótno; 120 x 150 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: Natalia Spyrka „Golden chest”, 2019
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Marek CZEREMAŃSKI (ur. 1953)

348
Z cyklu: Szklane miraże II, 2017 olej, płótno; 100 x 80 cm;
na odwrocie opis autorski: " Szklane miraże II" / M Czeremański 2017.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł