12 października 2022

Aukcja: 12 października 2022 (środa), godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Zapraszamy do zwiedzania wystawy online:
LINK DO WIRTUALNEGO SPACERU

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Julian FAŁAT (1853-1929)

1
Pejzaż jesienny z kościółkiem, 1915 ołówek, akwarela, papier; 38 x 58 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Fałat 1915
estymacja: 42 000 - 50 000 zł
Cena oferowana 38 000 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

2
Girlanda, 1917 akwarela na podrysowaniu czerwoną kredką, papier naklejony na tekturę; 61,5 x 71,5 cm;
sygn. ołówkiem śr. d.: LWyczół/1917
estymacja: 150 000 - 180 000 zł

Rafał MALCZEWSKI (1892-1965)

3
Widok zimowy, 1931 akwarela, ołówkiem, papier; 32 x 43 cm;
sygn. i dat. l. d.: Rafał Malczewski 1931
estymacja: 27 000 - 32 000 zł
Cena sprzedaży 27 000 zł

Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)

4
Dziewczynka w kapelusiku ołówek, papier; 24,5 x 20,5 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie szkic główki dziewczynki oraz z prawej strony fantazyjna sygnatura
estymacja: 19 000 - 23 000 zł

Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)

5
Portret dziewczynki ołówek, papier; 26 x 21 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Tadé / Makowski
estymacja: 19 000 - 23 000 zł

Władysław BAKAŁOWICZ (1833-1903)

6
Ludwik XIII i Anna Austriaczka przyjmują listy uwierzytelniające Lorda Księcia Buckingham jako I-ego ambasadora olej, płótno; 70 x 100 cm;
sygn. p.d.: LBakalowicz / Paris
estymacja: 90 000 - 110 000 zł

Artur GROTTGER (1837-1867)

7
Pojedynek olej, karton naklejony na tekturę; 31,5 x 39 cm;
sygn. p. d.: AG
estymacja: 130 000 - 150 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

8
Portret dziewczyny olej, deska; 32,5 x 24 cm.
estymacja: 95 000 - 110 000 zł

9
Macierzyństwo, ok. 1920 olej, płótno; 81 x 65 cm;
sygn. l. d.: WW
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Erno ERB (1890-1943)

10
Na targu olej, tektura; 56 x 72 cm;
sygn. l. d.: Erb
estymacja: 15 000 - 18 000 zł
Cena sprzedaży 17 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

11
Przy ognisku, 1937 olej, płótno; 56 x 80,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1937
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
Cena oferowana 23 000 zł

Czesław WASILEWSKI (1875-1947)

12
Sanna olej, płótno; 50 x 80 cm;
sygn. p. d.: Cz. Wasilewski
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Leszek PIASECKI (1928-1990)

13
Pościg olej, płótno; 61 x 82 cm;
sygn. l. d.: Leszek Piasecki
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

14
Studium konia ołówek, gwasz w światłach, papier; 27 x 19,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: JK
estymacja: 6 300 - 7 600 zł
Cena oferowana 5 800 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)

15
Huzarzy na koniach oraz szkic głowy oficera ołówek, akwarela, tusz, papier;
18 x 17 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Mieczysław KRZYŻAK (1914-1984)

16
Napad wilków, 1955 olej, tektura; 25 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: M. Krzyżak / 1955
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
Cena oferowana 2 500 zł

Malarz nieokreślony, XIX / XX w.

17
Napad wilków olej, płótno;
100,5 x 150,5 cm;
sygn. p. d.: … (nieczytelna).
estymacja: 17 000 - 20 000 zł

Edward MESJASZ (1929-2007)

18
Ułan na koniu, 1968 olej, płótno; 40 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: E. Mesjasz 1968
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Edward MESJASZ (1929-2007)

19
Odwrót spod Moskwy, 1968 olej, płótno; 61 x 73 cm;
estymacja: 6 700 - 7 500 zł

Edward MESJASZ (1929-2007)

20
Patrol, ok. 1990 olej, płótno; 63 x 85 cm;
sygn. p. d.: E. Mesjasz
estymacja: 4 200 - 5 000 zł

Tadeusz KOKIETEK (1920-1982)

21
Potyczka ze Szwedami, 1979 olej, płótno; 115 x 131,5 cm;
sygn. l. d.: Tadeusz Kokietek - 1979 -
estymacja: 26 000 - 32 000 zł

Antoni KOZAKIEWICZ (1841-1929)

22
Handel starzyzną, 1880 akwarela, papier; 27,5 x 22,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. g.: AKozakiewicz / 1880
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

23
Zabudowania ołówek, papier; 13 x 18,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: JMalczewski
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 500 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

24
Pejzaż wiejski, 1922 ołówek, papier;
32 x 37,5 cm;
napis l. d.: JMalczewski
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Józef MEHOFFER (1869-1946)

25
Studium sarny ołówek, papier; 21 x 16 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Józef Mehoffer
estymacja: 3 500 - 4 200 zł

Piotr STACHIEWICZ (1858-1938)

26
Święty Marcin na koniu - Szkic pracy do Roku Bożego, ok. 1900 węgiel, papier; 33 x 39 cm;
sygn. p. d.: P. Stcz.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Erno ERB (1890-1943)

27
Żyd z kozą ołówek, papier, 28,5 x 30 cm;
sygn. p. d. EE
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena sprzedaży 1 600 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

28
Postać tusz lawowany, papier; 33 x 17,5 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie okrągła pieczęć: ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Czesław RZEPIŃSKI (1905-1995)

29
Pejzaż ze stawem, 1946 piórko, atrament czarny, papier, 23,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Rzepiński 1946
estymacja: 1 800 - 2 000 zł

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

30
Kelnerzy piórko, tusz, tusz lawowany, papier; 29 x 20 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: AU
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

31
Scena w galerii tusz, akwarela, papier; 29,5 x 21 cm;
sygn. p. d.: AU
estymacja: 3 200 - 3 700 zł

Jan Marcin SZANCER (1902-1973)

32
Projekt kostiumu do sztuki teatralnej ołówek, akwarela, papier; 32,5 x 23 cm;
sygn. p. d.: JMSzancer (faksymile)
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
Cena oferowana 1 700 zł

George Clark STANTON (1832-1894)

33
Zaduma akwarela, papier; 25,5 x 17,5 cm;
sygn. l. d.: clark Stanton / ARSA
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Jean-Louis DAVID (1792-1868)

34
Scena w parku akwarela, gwasz, papier; 29 x 22,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. u dołu: J. Louis David (piórem)
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Tymon NIESIOŁOWSKI (1882-1965)

35
Martwa natura olej, płyta; 80 x 60 cm;
sygn. p. d.: Tymon
estymacja: 27 000 - 32 000 zł

Zofia ALBINOWSKA-MINKIEWICZOWA (1886-1971)

36
Martwa natura z kwiatami olej, płótno; 39,5 x 59,5 cm;
sygn. l. d.: Zofia Albinowska
estymacja: 6 500 - 8 000 zł

Teodor GROTT (1884-1972)

37
Martwa natura z kwiatami olej, płótno;

53 x 66 cm;

sygn. l. g.: Teod Grott

estymacja: 12 000 - 14 000 zł
Cena oferowana 11 000 zł

Wiktor I. GUTOWSKI (1894-1971)

38
Kwiaty w wazonie, 1958 olej, płótno; 70 x 55 cm;
sygn. i dat. p. d.: WI Gutowski / 1958
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Maksymilian FEUERRING (1896-1985)

39
Kwiaty, ok. 1980 olej, płyta; 76 x 61 cm;
sygn. p. d.: FEUERRING
estymacja: 4 600 - 5 500 zł

Autor nieokreślony, XX w.

40
Chryzantemy, 1924 pastel, papier barwiony; 62,5 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: … (nieczytelnie) / 1924 r.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Władysław MAJEWSKI (1881-1925)

41
Tulipany w wazonie i pomarańcze olej, płótno; 52 x 60 cm;
sygn. p. g.: W Majewski (słabo czytelnie).
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Franciszek REMBERTOWSKI, XIX / XX w.

42
Martwa natura z jabłkami olej, tektura, 47 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Rembertowski
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Christo KUTEW (1868-1948)

43
Martwa natura, 1895 olej, płótno; 60,5 x 81 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Christo Kutew / 1895 Kraków.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Aleksander LASZENKO (1883-1944)

44
Oaza, 1931 olej, tektura; 69 x 90 cm;
sygn. i dat. p. d.: A.Laszenko 31
estymacja: 13 000 - 17 000 zł
Cena oferowana 11 000 zł

NIVER, XX w.

45
Arabskie zaloty olej, płótno; 65 x 54,5 cm;
sygn. p. d.: Niver-
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Konstanty SZEWCZENKO (1910-1991)

46
Arab z dziewczyną olej, tektura; 15,5 x 22 cm;
sygn. l. d.: K. Szewczenko.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

47
Pejzaż z drzewami olej, płótno dublowane; 164 x 115 cm;
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz
estymacja: 20 000 - 24 000 zł
Cena sprzedaży 24 000 zł

Fritz Von WILLE (1860-1941)

48
Młyn wodny olej, płótno; 47 x 68 cm;
sygn. l. d.: F. v. Wille (ryte w warstwie malarskiej).
estymacja: 3 500 - 4 200 zł