Oferta
Kontakt:
Waleria Matelska
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl
tel.: 663 111 161
78
Kosmetyczka art déco z łańcuszkiem z monogramem „LDB” (?)
metal srebrzony, wewnątrz pozłacany (?), giloszowany, szkło niebieskie (guz zapięcia).
Europa Zachodnia?, ok. 1930
estymacja: 250 - 300 zł
Europa Zachodnia?, ok. 1930
estymacja: 250 - 300 zł
80
Puderniczka z lusterkiem art déco
srebro pr. 800, metal srebrzony (ramka lusterka), lusterko, siatka zabezpiecz, siatka zabezpieczająca puder.
Austria, Wiedeń, złotnik MK, po 1922/25, ok. 1930.
estymacja: 400 - 500 zł
estymacja: 400 - 500 zł
82
Zestaw 3 flakoników na perfumy
srebro pr. 800 (cechowane słabo czytelne: „AD 80?”, cechy złotnika?), plater, szkło bezbarwne szlifowane.
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 700 - 800 zł
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 700 - 800 zł
84
szkło barwione w masie, matowe, prasowane, metal, szkło bezbarwne („patyczek” dozownika).
Europa Zachodnia, 1 ćw. XX w.
estymacja: 250 - 300 zł
Europa Zachodnia, 1 ćw. XX w.
estymacja: 250 - 300 zł
86
Dwa naczynia z większego zestawu toaletowego art déco
Niemcy, Bühl (Badenia-Wirtembergia), firma Posselt-Kristall (zał. 1898-nadal czynna), 2.-3. ćw. XX w.
estymacja: 200 - 250 zł
estymacja: 200 - 250 zł
88
Flakon podwójny / dwustronny
szkło bezbarwne fazowane, srebro, korek.
Francja?; 3 ćw. XIX w.
estymacja: 300 - 400 zł
Francja?; 3 ćw. XIX w.
estymacja: 300 - 400 zł
91
Kaseta
drewno, okleina mahoniowa, naroża, szyldy mosiężne; 14,3 x 38,5 x 26 cm.
Austria?, koniec XIX w.-pocz. XX w.
estymacja: 450 - 500 zł
estymacja: 450 - 500 zł
93
Przycisk do papieru
brąz odlewany, patynowany, marmur czarny; 4,5 x 13,5 x 7,5 cm.
Polska?, koniec XIX w. - pocz. XX w.
estymacja: 500 - 600 zł
estymacja: 500 - 600 zł
96
Ramka na fotografię
blacha mosiężna tłoczona, szkło, tektura, półskórek (odwrocie).
Europa Zachodnia?, 2 ćw. XX w.
estymacja: 150 - 200 zł
estymacja: 150 - 200 zł
101
Papierośnica męska art déco
srebro pr. 800, wewnątrz złocone, giloszowane; 1,2 x 11 x 7,5 cm, waga 149 g.
Polska, Warszawa, złotnik …SK, ok. 1930.
estymacja: 400 - 500 zł
estymacja: 400 - 500 zł
104
Papierośnica damska
srebro pr. 800, wewnątrz złocone; szkło? zielone, przezroczyste (jadeit?).
Niemcy, 1 ćw. XX w.
estymacja: 250 - 300 zł
Niemcy, 1 ćw. XX w.
estymacja: 250 - 300 zł
PORZELLANFABRIK L. HUTSCHENREUTHER, Selb - Abteilung für Kunsta
Nr katalogowy106
Tancerka art déco (Tänzerin LIBELLE)
Niemcy, Selb (Bawaria), fabryka porcelany L. Hutschenreuther, Dział Sztuki, model Karla Tuttera (1883-1969) z 1928 roku, lata 20.- 30. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
estymacja: 2 700 - 3 200 zł
NYMPHENBURG
Nr katalogowy109
Para filiżanek do mokki i mlecznik w motywy kwiatowe
porcelana, farby naszkliwne, złocenia.
Niemcy, Królewska Manufaktura Porcelany w Nymphenburgu /k. Monachium (zał. 1753), 1 poł. XX w.
estymacja: 400 - 450 zł
estymacja: 400 - 450 zł
112
Wazonik
szkło barwione w masie, jasnofioletowe, szlifowane; wys. 20,5 cm, śr. 9 cm.
Czechosłowacja?, lata 60. XX w.
estymacja: 500 - 600 zł
estymacja: 500 - 600 zł
114
Tańcząca dziewczyna
marmur (różne rodzaje); 13,5 x 10 x 7,2 cm.
Koniec XX w.-pocz. XXI w.
estymacja: 500 - 600 zł
Koniec XX w.-pocz. XXI w.
estymacja: 500 - 600 zł