04 kwietnia 2023

Aukcja: 4 kwietnia (wtorek), godz. 18.00

Wystawa przedaukcyjna: 27.03 - 4.04.2023

Salon aukcyjny, ul. Karowa 31 w Warszawie
pon.-pt.: 11.00 - 19.00

Zlecenia aukcyjne:
Waleria Matelska
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl
tel.: 663 111 161

REGULAMIN AUKCJI

705
Podstawki pod sztućce z motywem liścia akantu - 12 szt. metal posrebrzany; 4 x 9,2 x 4,7 cm.
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 450 - 500 zł

GOLD-SILBER-UND-METALLWARENFABRIK J. C. KLINKOSCH (CZYNNA 1797-1972)

706
Legumiera srebro próby 3 cechowane; wys. 15,5 cm, szer. 28 cm, głęb. 25 cm; waga 1498 g.
Wiedeń, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 4 600 - 6 000 zł

KAROL FILIP MALCZ (1797-1867)

707
Para lichtarzy srebro próby 12 cechowane (Malcz, 12, w / Warszawie, znak warsztatowy), wys. 23,5 cm, szer. 10,5 cm, głęb. 10,5 cm; waga 687 g.
Warszawa, ok. 1850.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

KOCH & BERGFELD (wytwórnia czynna od 1859)

708
Dzban do wina srebro próby 800 cechowane, szkło; szkło; wys. 33,9 cm, szer. 16,5 cm, głęb. 13 cm.
Brema, ok. 1930.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Cena oferowana 1 500 zł

709
Taca srebro próby 3 cechowane; wys. 4,5 cm, szer. 62 cm, głęb. 44 cm; waga 1593 g.
Austria, pocz. XX w.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

INTERNATIONAL SILVER COMPANY (czynna 1898-1983)

710
Taca dwuuszna plater cechowany; wys. 3,2 cm, szer. 68,5 cm, głęb. 42 cm.
Stany Zjednoczone Ameryki Płn., Meriden, 3 ćw. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

711
Taca owalna z reliefem secesyjnych kwiatów srebro pr. 3, cechowane; 1,5 x 53,2 x 36 cm, waga 1183 g.
Austria, Wiedeń, złotnik „H&M”, pocz. XX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

TIFFANY & CO (zał. 1837)

712
Talerz dekoracyjny srebro próby sterling (950) cechowane / M; wys. 2,2 cm, średnica 33 cm; waga 957 g.
Nowy Jork, 1907-1947.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

713
Cukiernica z dwoma uchwytami, z pokrywką srebro pr. 950 (Minerwa 1), wnętrze złocone, cechowane; 17 x 18 x 13 cm, waga 440 g.
Francja, Paryż, Adolphe Boulenger (czynny 1876-1899), ok. 1880.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

714
Cukiernica okrągła z pokrywą srebro pr. 3, cechowane [polska cecha srebra 1963-1986]; 11,5 x 15,5 x 10,5 cm, waga 375 g.
Polska, Warszawa, ok. 1970.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

715
Cukiernica skrzynkowa z pokrywką na zawiasie, z bocznymi uchwytami składanymi, z zamkiem, kluczykiem srebro pr. 3, wnętrze złocone, cechowane; 9,2 x 14 x 10 cm, waga 499 g.
Austria, Wiedeń, złotnik „FS”, ok. 1910.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 3 700 zł

716
Cukiernica skrzynkowa z pokrywką na zawiasie srebro pr. 3, wnętrze złocone; 12,8 x 14 x 11 cm, waga 422,5 g.
Polska, Kraków, złotnik „JS” [Józef Sobik - czynny w Krakowie w latach 1931-1939], ok. 1935.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

717
Cukiernica skrzynkowa z pokrywką na zawiasie, z bocznymi uchwytami składanymi, z monogramem „LS” srebro pr. 3, wnętrze złocone, cechowane [cecha polska po 1931]; 9 x 14,5 x 10 cm, waga 446 g.
Polska, Kraków, monogram złotnika „S.J.”, ok. 1935.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

718
Cukiernica neorokokowa z ruchomym uchwytem, szklanym wkładem srebro pr. 800, cechowane, wnętrze pozłacane, szkło szlifowane; waga 135 g.
Niemcy, Heilbronn, Bruckmann und Soehne / V. Mayers Soehne, k. XIX w. - pocz. XX w.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

719
Cukiernica z secesyjnym motywem irysów, ruchomym uchwytem, ze szklanym wkładem plater, szkło szlifowane; 19 x 15,5 x 19 cm.
Polska, Warszawa, firma Józef Fraget, pocz. XX w.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 300 zł

720
Kabaret do przypraw szkło kryształowe; wys. 23,2 cm, szer. 14,2 cm, głęb. 13,2 cm.
Warszawa, Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowanych J. Fraget, 1896-1915.
estymacja: 1 600 - 2 000 zł

721
Żardiniera plater, szkło; wys. 17 cm, szer. 47 cm, głęb. 20 cm.
Niemcy, pocz. XX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

722
Para wazoników z secesyjną dekoracją kwiatową i monogramem „HS” ze szklanymi wkładami srebro pr. 84, szkło barwione w masie w tonacji zieleni morskiej; 18 x 5,2 x 5,2 cm, łączna waga podstaw (bez wkładów) 105 g;
estymacja: 1 000 - 1 100 zł
Cena oferowana 900 zł

723
Patera na owoce i kwiaty plater niecechowany, szkło; wys. 52 cm, średnica patery 26 cm.
Polska?, koniec XIX w.
estymacja: 1 700 - 2 000 zł
Cena oferowana 1 700 zł

BRACIA HENNEBERG (firma czynna 1856-1939)

724
Kabaret na przystawki plater cechowany (BR HENNEBERG) wys. 22 cm, szer. 32 cm, głęb. / średnica wkładu 14,5 cm.
Warszawa, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł
Cena oferowana 1 100 zł

J. FRAGET - FABRYKA WYROBÓW SREBRNYCH I PLATEROWANYCH (firma czynna 1824-1944)

725
Sosjerka plater cechowany; wys. 18 cm; szer. 24 cm, głęb. 9,5 cm.
Warszawa, 4 ćw. XIX w. (przed 1896).
estymacja: 1 300 - 1 400 zł

A. G. DUFVA (FIRMA CZYNNA 1847-1933)

726
Naczynie na kawior plater cechowany (A. G. DUFVA, NS, E - w prostokątach), szkło; wys. 12 cm, średnica 13,5 cm.
Sztokholm, 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Cena oferowana 800 zł

SILBERWARENFABRIK ALEXANDER STURM (czynna 1882-1988)

727
Koszyczek z pałąkiem srebro próby 3 cechowane, wys. 13 cm, szer. 13,5 cm, głęb. 13,5 cm; waga 170 g.
Wiedeń, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 1 300 - 1 400 zł

728
Koszyk z pałąkiem srebro częściowo złocone próby 84 cechowane; wys. 5,8 cm, szer. 26 cm, głęb. 19,3 cm; waga 807 g.
St Petersburg, 1885.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

729
Patera głęboka srebro pr. 3, wnętrze złocone, cechowane; 5,7 x 23,5 cm, waga 306 g.
Polska, Kraków, złotnik „JS” [Józef Sobik - czynny w Krakowie w latach 1931-1939],ok. 1935
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
Cena oferowana 1 200 zł

730
Patera na trzech kulistych nóżkach srebro pr. 3, wnętrze złocone, cechowane; 5,5 x 17,5 cm, waga 136 g.
estymacja: 700 - 800 zł

731
Patera dwuuszna srebro pr. 12 (750), cechowane; 9,2 x 24,6 x 20,8 cm, waga 492 g.
Austria (?), złotnik „GB”, na spodzie podstawy, krawędzi wyryty monogram „F.W” .
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

732
Para solniczek art déco ze szklanym wkładem metal srebrzony, wnętrze złocone, cechowany, szkło; 2,5 x 5 cm;
Niemcy, Geislingen, Württembergische Metallwarenfabrik, ok. 1930.
estymacja: 500 - 600 zł

733
Solniczki puklowane na wygiętych nóżkach z monogramem „SB” srebro, cechowane (nieczytelnie); 2,5 x 5,2 cm, waga łączna 85 g;
Austria (?), Wiedeń (?), ok. 1870.
estymacja: 1 000 - 1 100 zł

734
Solniczka w formie cebrzyka z dekoracją kwiatową srebro pr. 925 S, wnętrze złocone, emalia, cechowane; 3,7 x 3,3 x 3,7 cm, waga 21 g.
Norwegia, Stavanger, Gustaw Hellstrom, oznaczenie „N.M.”, ok. 1910.
estymacja: 350 - 400 zł

735
Solniczka w formie taczek ze szklanym wkładem srebro, wnętrze złocone, cechowane (nieczytelnie), szkło szlifowane, rżnięte; 6,5 x 4,5 x 13 cm, waga 69 g.
Niemcy (?), k. XIX w.
estymacja: 600 - 700 zł
Cena sprzedaży 900 zł

736
Solniczka w formie łabędzia plater, cechowany; 4,7 x 3,2 x 6,2 cm.
Polska, Warszawa, Józef Fraget, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 250 - 300 zł
Cena sprzedaży 300 zł

737
Solniczka w formie karocy ze szklanym wkładem srebro pr. 830, cechowane, szkło szlifowane; 6 x 9,3 x 4,2 cm, waga 52 g (bez wkładu szklanego).
Niemcy, Hanau, Storck und Sinsheimer, k. XIX w. (po 1874).
estymacja: 500 - 600 zł
Cena sprzedaży 800 zł

738
Solniczka trójdzielna z figurkami puttów srebro, złocone; 14,5 x 9 cm, waga 200 g.
Czechy, Moravská Třebová (?), złotnik „AK”, 1 poł. XVIII w.
estymacja: 2 800 - 3 400 zł
Cena sprzedaży 3 500 zł

739
Para solniczek łódkowatych srebro pr. 13 (812), cechowane, wnętrze złocone; 8,3 x 4,7 x 11 cm, waga solniczek 173,5 g.
Czechy, Praga, złotnik „RF”(w kartuszu), oznaczenie „B / TF”, 1810
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

740
Solniczka podwójna z figurką putta srebro pr. 925 (sterling), złocone; 6,5 x 14 x 6,5 cm, waga 93,5 g.
USA, Tiffany & Co, 2 ćw. XX w.
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
Cena oferowana 1 000 zł

741
Para solniczek ceramicznych na stelażyku zwieńczonym parą ptaszków porcelana, kalka, srebro pr. 835.
Niemcy, solniczki: Bawaria, Waldershof, Porzellanfabrik Waldershof AG., stelażyk nieokreślona wytwórnia, ok. 1930.
estymacja: 450 - 500 zł
Cena sprzedaży 600 zł

742
Para solniczek w formie łabędzi z rozkładanymi skrzydłami mosiądz srebrzony (srebro pr. 835), szkło szlifowane; 7,5 x 7,5 x 4,5 cm.
Niemcy [„W-Germany”], złotnik „AB”, 3 ćw. XX w.
estymacja: 700 - 800 zł
Cena sprzedaży 700 zł

743
Zaparzaczka do herbaty alpaka, wnętrze złocone, cechowana (nieczytelnie); dług. 14,5 cm.
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 100 - 150 zł
Cena sprzedaży 200 zł

744
Zaparzaczka do herbaty w formie imbryka srebro, wnętrze złocone; 5,5 x 4,2 x 5,3 cm, waga 21,5 g.
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 400 - 450 zł
Cena oferowana 300 zł

745
Sitko do zaparzania herbaty owoidalne srebro pr. 925, cechowane, wnętrze złocone; 5,5 x 4,2 x 4 cm (bez łańcuszka), waga 23 g.
Anglia (?), znak firmowy nieczytelny, nr modelu „6351”, pocz. XX w.
estymacja: 150 - 200 zł
Cena sprzedaży 350 zł

746
Sitko do cukru pudru z neorokokowy trzonkiem srebro pr. 800, czerpak złocony, cechowane; 10,5 x 4 x 4,2 cm, waga 20 g.
Niemcy, cecha złotnika nieczytelna, cecha importowa wiedeńska, k. XIX w.
estymacja: 300 - 350 zł

747
Zestaw do cukru z monogramem „FC”, w etui srebro pr. 950, cechowane, złocone; w składzie: sitko do cukru pudru - 17,8 x 6,5 x 5 cm, szczypce do kostek cukru - 15,5 x 5 x 3 cm, waga łączna 116,5 g;
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

748
Sitko z podstawką art déco srebro pr. 835 S, wnętrze złocone, cechowane, bakelit; 4,2 x 7,2 cm, waga 50 g.
Europa Zachodnia, Dania (?), złotnik „E.M.” [M. Enna?], lata 30. XX w.
estymacja: 450 - 500 zł

749
Musztardniczka eklektyczna z pokrywką na zawiasie i szklanym wkładem srebro pr. 950, cechowane, szkło kobaltowe (dobierane); 11,5 x 10 x 7 cm, waga 117,5 g (bez wkładu).
Francja,Paryż, Paillard Freres (czynny 1868-1888),ok. 1880
estymacja: 600 - 700 zł
Cena oferowana 500 zł

750
Musztardnica z pokrywką na zawiasie srebro, cechowane (nieczytelnie), szkło; 10 x 5,9 x 8,5 cm, waga 52,5 g; łyżeczka (dobierana), srebro cechowane - 5 g.
estymacja: 600 - 700 zł
Cena oferowana 550 zł

751
Musztardniczka w formie kuli z pokrywką na zawiasie z monogramem „HH” srebro cechowane (nieczytelnie), waga 145,5 g; musztardniczka (z pokrywą) - 10 x 9 x 6,5 cm, cechy wybite na spodzie pokrywki.
Europa Zachodnia, ok. poł. XIX w
estymacja: 500 - 600 zł
Cena sprzedaży 500 zł

752
Serwetnik ażurowy w formie kosza z różami srebro pr. 800, cechowane (nieczytelne); 7,3 x 10,7 x 3 cm, waga 90 g.
Niemcy, pocz. XX w.
estymacja: 450 - 500 zł
Cena sprzedaży 400 zł