19 kwietnia 2023

Aukcja: 19 kwietnia 2023 (środa), godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

WIRTUALNY SPACER PO WYSTAWIE

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Ludwik CYLKOW (1877-1934)

50
Pejzaż olej, płótno; 54,5 x 73 cm;
sygn. p. d.: L. CYLKOW
estymacja: 2 300 - 2 700 zł

Zygmunt LANDAU (1898-1962)

51
Pejzaż olej, tektura; 42,5 x 60 cm;
sygn. l. d.: Landau
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Engelbert HILBISCH (1923-2011)

52
Pejzaż podgórski, 1939 olej, tektura; 36 x 42 cm;
sygn. i dat. p. d.: E. Hilbisch 1939
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Jan KLĘPIŃSKI (1872-1913)

53
Łąka olej, płótno; 53 x 60,5 cm;
sygn. l. d.: J. Klępiński
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Ignacy PIEŃKOWSKI (1877-1948)

54
Pejzaż z rzeką olej, tektura; 42 x 54 cm;
sygn. p. d.: Ign. Pieńkowski
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Isaac ANTCHER (1899-1992)

55
Drzewa olej, płótno; 33 x 40 cm;
sygn. l. d.: Antcher
estymacja: 11 000 - 12 000 zł

Józef MULARCZYK (1916-2009)

56
Ule na Orawie, 1972 olej, płótno; 48 x 56 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. MULARCZYK
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Józef MULARCZYK (1916-2009)

57
Pejzaż z chatami, 1991 olej, płótno; 55 x 70,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. MULARCZYK 91
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Hans Erik ERIKSSON (1921-1997)

58
Pejzaż olej, płótno; 54,5 x 76 cm;
sygn. l. d.: HansErikEriksson
estymacja: 10 000 - 11 000 zł

Autor nieokreślony, XX w.

59
Kwitnąca jabłoń olej, tektura; 28 x 26 cm;
sygn. i dat. l. d.: … / 19…7 (? - słabo czytelne)
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

60
Dojrzewające jabłka, ok. 1905 pastel, papier; 41 x 53 cm;
sygn. pośrodku u dołu: WW (ołówkiem)
estymacja: 7 600 - 8 600 zł
Cena sprzedaży 8 000 zł

Mieczysław SZCZERBIŃSKI (1900?-1981)

61
Mimozy pastel, karton; 49,5 x 69 cm;
sygn. p. d.: MSZCZERBIŃSKI
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Joanna TIUNIN-WYSZOMIRSKA (1922-2015)

62
Goździki olej, płótno; 65 x 54 cm;
sygn. p. d.: JWTunin
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Maurice (Blumenkranc) BLOND (1899-1974)

63
Anemony w niebieskim wazonie olej, płótno; 55 x 33 cm;
sygn. p. d.: M. Blond
estymacja: 7 600 - 9 000 zł

Eugeniusz EIBISCH (1895-1987)

64
Kwiaty olej, płótno; 80 x 64,5 cm;
sygn. p. d.: Ebiche
estymacja: 18 000 - 22 000 zł

Jakub MARKIEL (1911-2008)

65
Martwa natura z tulipanami olej, deska; 70 x 31,5 cm;
sygn. u dołu po środku: Markiel
estymacja: 3 600 - 4 000 zł

Marc STERLING (1898-1976)

66
Kwiaty w wazonie olej, płótno; 55 x 45,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: M. Sterling / ... (data nieczytelna).
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Ignaz I SCHÖNBRUNNER (1835-1921)

67
Martwa natura, 1920 olej, płótno; 72 x 84 cm;
sygn. i dat. p. g.: I S (monogram wiązany) / 1920
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Konstanty MACKIEWICZ (1894-1985)

68
Martwa natura olej, płótno; 65 x 81 cm;
sygn. p. d.: K. Mackiewicz
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

Konstanty LASZCZKA (1865-1956)

69
Chata pod lasem, 1905 olej, tektura; 52 x 63,5 cm;
sygn. p. d.: K Laszczka 1905 (ryte)
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

70
Pejzaż z zabudowaniami, ok. 1918 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 26,5 x 32,5 cm;
sygn. l. d.: K. Laszczka
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

71
Chata nad strumykiem kredka, pastel, papier; 23 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: K. Laszczka
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

72
Przydrożna kapliczka ołówek, kredka, pastel, akwarela, papier; 28 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: K. Laszczka
estymacja: 5 500 - 6 500 zł
Cena sprzedaży 5 400 zł

Alfred TERLECKI (1883-1973)

73
Widok na Giewont, 1938 olej, płótno; 26,5 x 36 cm;
sygn. i dat. p. d.: ALFRED TERLECKI. 1938
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

AUGUSTYŃSKI, XX w.

74
Widok na Giewont olej, tektura; 26 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Augustyński
estymacja: 1 300 - 1 400 zł

Antoni SUCHANEK (1901-1982)

75
Widok na Giewont olej, płótno; 60 x 72,5 cm;
sygn. l. d.: ASuch.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
Cena oferowana 11 000 zł

Leszek STAŃKO (1925-2011)

76
Pejzaż górski, 1977 olej, tektura; 24 x 34 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany p. d.: LESZEK STAŃKO / ZAKOPANE 1977 R.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena sprzedaży 2 300 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

Franciszek WÓJCIK (1903-1984)

77
Morskie Oko, 1967 olej, płótno; 44 x 44,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: FWójcik 67
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Jan HRYNKOWSKI (1891-1971)

78
Rozlewnia wody w Polanicy Zdroju, 1953 olej, tektura, 20 x 29 cm;
sygn. l. d.: j hrynkowski
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Henryk GRUNWALD (1904-1958) - przypisywany

79
Parowiec na rzece olej, płótno; 51 x 65,5 cm;
obraz przed konserwacją.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Stanisław Ignacy Poraj FABIJAŃSKI (1865-1947)

80
Widok na Wawel z mostu Dębnickiego, 1908 gwasz, pastel suchy, akwarela, papier; 40 x 54 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany l. d.: Stanisław Fabijański / Kraków Wawel 1908
estymacja: 5 200 - 6 000 zł

Irena NOWAKOWSKA-ACEDAŃSKA (1906-1983)

81
Kraków - Brama Floriańska olej, tektura; 33 x 22 cm;
sygn. p. d.: I. NOWAKOWSKA / - ACEDAŃSKA
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

82
Ogrójec przy kościele św. Barbary w Krakowie akwarela, papier; 50 x 30 cm;
sygn. l. d.: St. Fabijański
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

83
Zima przy kościele św. Barbary w Krakowie akwarela, tektura; 26 x 35 cm;
sygn. l. d.: St. Fabijański
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Teodor Baltazar STACHOWICZ (1800-1873)

84
Uliczka przy Rynku w Krakowie akwarela, gwasz, papier żeberkowy; 64 x 48,5 cm;
sygn. p. d.: T. STACHOWICZ
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Tadeusz KALETA, XX w.

85
Kościół św. Barbary w Krakowie, 1941 akwarela, papier; 34,5 x 25 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: T. Kaleta Kraków 941
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

Małgorzata ŁADA-MACIĄGOWA (1881-1969)

86
Ołtarz kościoła Bożego Ciała w Krakowie pastel, papier; 39,5 x 22 cm;
sygn. p. d.: MŁM
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Rolf TRAUTMANN, XX w.

87
Widok na ratusz we Wrocławiu olej, płótno; 71 x 60 cm;
sygn. l. d.: Rolf Trautmann
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Jan PAWŁOWSKI (ur. 1949)

88
Łazienki olej, tektura; 16,3 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: J. Pawłowski
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Franciszek WÓJCIK (1903-1984)

89
Kościółek modrzewiowy w Rabce-Zdrój, 1956 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 21 x 32,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisana p. d.: Wójcik Rabka-Zdrój / 1956.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Izydor Ignacy CZAJ-GOLDHUBER (1896-1942)

90
Miasteczko olej, płótno; 55 x 69 cm;
sygn. p. d.: I. Czaj
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

91
Rozmarzona dziewczyna, ok. 1913 pastel, papier; 45 x 32 cm;
estymacja: 10 000 - 11 000 zł

Jarosław DĄBROWIECKI (1904-?)

92
Portret pana Karola, 1933 pastel, papier; 52,5 x 42,2 cm (w świetle oprawy);
p. d. dedykacja wraz z datą i sygnaturą
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Milada KOWALEWSKA (1918-2011)

93
Para portretów, przed 1987 1. Portret w czerwonym berecie - olej, płótno; 85 x 61,5 cm;
2. Portret kobiety - olej, płyta; 54 x 44 cm;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Roman Antoni BREITENWALD (1911-1985)

94
Akt kobiety olej, płótno; 70 x 50 cm;
sygn. l. d.: RBreitenwald
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Antoni TESLAR (1898-1972)

95
Portret kobiety, 1943 olej, płótno;
89 x 54 cm;
sygn. i dat. p. d.:
a. teslar / 1943.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

96
Myśliwy olej, płótno dublowane; 93 x 75 cm.
Praca nieznanego z imienia artysty z kręgu Fryderyka Pautscha.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Zofia STANKIEWICZ (1862-1955)

97
Zamyślony mędrzec, 1924? akwarela, papier; 70 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Z. Stankiewiczówna / 1924 (? - ostatnia cyfra słabo czytelna)
estymacja: 4 500 - 5 500 zł