Wojciech Otton FLECK (1903-1972)

75
Pejzaż z łodziami olej, płótno; 45 x 55 cm;
sygn. p. d.: Woj. Fleck.
estymacja: 2 700 - 3 000 zł

Gerhard GRAF (1883-1960)

76
Miasto portowe olej, płótno; 136 x 113 cm;
sygn. p. d.: GERHARD GRAF.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

78
Łodzie olej, tektura; 17 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Dow....? (sygnatura nieczytelna).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Stanisław MROWIŃSKI (1928-1997)

79
Para ilustracji 1. W drodze - akwarela, papier; 25 x 17,5 cm;
2. Spotkanie - akwarela, papier; 25 x 18 cm;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Monogramista F.P., XX w.

80
Aleja brzozowa, 1924 pastel, papier; 21,5 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: F.P. 1924.
estymacja: 3 300 - 3 800 zł

Stanisław MAZURKIEWICZ (1883-?)

81
Pejzaż zimowy pastel, papier; 20,5 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St Mazurkiewicz (ołówkiem).
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Stefan PIENIĄŻEK (1888-1958)

82
Zachód słońca na oceanie (La Côte Sauvage, Quiberon) olej, tektura; 21,5 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: StPieniążek (ołówkiem).
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

Themistokles von ECKENBRECHER (1842-1921)

83
Tartak przy wodospadzie, 1892 olej, płótno; 70 x 106 cm;
sygn. i dat. p. d.: T.V. Eckenbrecher 1892
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

84
Pejzaż z pasterzem olej, płótno; 58,5 x 94.5 cm;
Obraz przed konserwacją.
estymacja: 3 600 - 4 200 zł

Albert Emil KIRCHNER (1813-1885)

85
Pejzaż ze sztafażem, 1873 olej, deska; 39 x 64 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu z lewej: Emil Kirchner / München 1873.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Joseph JANAUSCH, II poł. XIX w.

88
Odpoczynek myśliwych olej, tektura; 60 x 75 cm (w świetle oprawy);
sygn. śr. dół: J. Janausch.
estymacja: 2 000 - 2 300 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

89
Łosie olej, płótno; 22 x 32,5 cm;
na odwrocie owalny stempel własnościowy Dworu Sadkowice / Anna i Janusz Sasorscy.
estymacja: 2 700 - 3 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

90
Scena batalistyczna olej, płótno; 43 x 50,5 cm.
W typie obrazów Henryka PILLATIEGO (1832-1894)
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

August QUERFURT (1696-1761) - przypisywany

91
Sceny z jeźdźcami - para obrazów olej, płótno; 26 x 32 cm (każdy);
na odwrocie, na krośnie malarskim wtórny napis dotyczący autora i tytułu obrazów.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Ryszard Jan OKNIŃSKI (1848-1925)

92
Portret młodej kobiety olej, płótno; 39 x 33 cm;
sygn. p. g.: R. Okniński
estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Walerian KRYCIŃSKI (1852-1929)

93
Portret mężczyzny z profilu, 1877 olej, płótno naklejone na tekturę; 30 x 22,5 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: W. Kryciński / Wiedeń 1877.
estymacja: 3 300 - 3 600 zł

Wacław KONIUSZKO (1854-1900)

94
Portret kobiety paleta malarska, olej;
48,5 x 31 cm.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Józef UNIERZYSKI (1863-1948)

95
Portret kobiety olej, płótno; 43 x 38,5 cm;
sygn. p. d.: Unierzyski
estymacja: 3 200 - 3 600 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

96
Mężczyzny w turbanie olej, płótno naklejone na tekturę;
59 x 48 cm.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

97
Portret dziewczyny olej, tektura; 34,7 x 26 cm;
sygn. u dołu po środku: B …yński … (słabo czytelnie, dalej data).
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

98
Kobieta z gitarą olej, płótno; 80 x 59,5 cm;
sygn. p. d.: Jaro...limski? (sygnatura słabo czytelna);
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

99
Portret Charlotte de la Trémoille (hrabiny Derby) według: Antoona van DYCKA (1599-1641)
olej, płótno; 99,5 x 74 cm.
estymacja: 42 000 - 50 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

100
Święty Grzegorz Wielki? olej, płótno naklejone na deskę; 75,5 x 56 cm (w świetle owalnej oprawy);
obraz po konserwacji.
estymacja: 4 800 - 5 800 zł

Malarz nieokreślony XVII / XVIII w.

102
Prezentacja głowy Cyrusa królowej Tomyris według: Petera Paula RUBENSA (1577-1640)
olej, płótno dublowane; 66 x112 cm.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

103
Portret „Bożogrobca” zwanego „Miechowitą” olej, płótno dublowane; 83 x 68 cm;
w p. g. rogu herb Tępa Podkowa
estymacja: 26 000 - 32 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII/XIX w.

104
Nabrzeże olej, deska;
38 x 51,5 cm.
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

Karl KAUFMANN - pseud. L. VAN HOVE (1843-1905)

105
Wenecja olej, płótno dublowane na wosk; 69 x 105,5 cm;
sygn. l. d.: L. van Hove
estymacja: 9 500 - 11 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

107
Święta męczennica z aniołem olej, płótno; 37,5 x 47 cm;
obraz przed konserwacją.
estymacja: 4 700 - 5 400 zł

Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)

112
Ludwig van Beethoven, 1929 drzeworyt, papier;
24,5 x 19 cm (odcisk płyty).
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

Utagawa YOSHITSUYA (1822-1866)

113
Rabusie spiskujący przeciw braciom Kaneuri. Historia Ushiwakamaru i Kumasaka Chôhan - tryptyk drzeworyt barwny, papier; 36,2 x 24,4 cm, 36,1 x 24,3 cm, 36,1 x 24,5 cm;
sygn.na klocku p.śr., p. d., l.śr.: Ichieisai Yoshitsuya ga.
estymacja: 4 000 - 4 700 zł

Utagawa KUNIYOSHI (1797-1861)

114
Wojska Takedy Shingena po zejściu z góry Seijo i przeprawie przez rzekę Amenomiya, walczą z Amakasu Kagemochi pod Kawanakajima w prowincji Shinshu - tryptyk, 1855
drzeworyt barwny, papier; 36,3 x 24,7 cm; 36,3 x 25,6 cm; 36,2 x 24,8 cm;
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Stanisław ROLICZ (1913-1997)

115
Gdynia Port - Basen węglowy akwaforta, papier; 15,8 x 27,2 cm (wymiar odbitki);
sygn., dat. i opisany p. d.: St. Rolicz. 1947-II. Gdynia Port. Basen węglowy.
estymacja: 1 300 - 1 400 zł

Heinrich Friedrich FÜGER (1751-1818) - według

116
Śmierć Abla miedzioryt, papier; 51 x 39 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
napis l. d.: Fuger pinxt. (ołówkiem poniżej kompozycji)
estymacja: 1 700 - 2 000 zł

202
Anioł ze świecznikiem drewno, ślady polichromii; wys. 32 cm; szer. 19 cm; głęb. 11 cm;
Europa Środkowa, XVIII w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

203
Aniołek rzeźba w drewnie, polichromowana, wys. ok. 42 cm.
Europa Środkowa, Małopolska?, XIX w.
estymacja: 3 300 - 3 800 zł

204
Para główek aniołków drewno polichromowane, złocenie; 16 x 15 cm; oraz 15 x 15 cm.
Europa Środkowa, XIX/XX w.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

205
Para główek aniołków - płaskorzeźbionych wsporników (?) drewno polichromowane; 50 x 16 cm; oraz 52 x 16 cm.
Europa Środkowa, warsztat prowincjonalny, XIX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

206
Chrystus Ukrzyżowany drewno; figura - wys. 56 cm; szer. 53 cm; ponadto zachowana tabliczka z napisem „INRI”, 4 x 12 cm.
Europa Środkowa, Polska?, XIX w.
estymacja: 2 200 - 2 500 zł

207
Chrystus Ukrzyżowany drewno polichromowane; wys. 65 cm; szer. 20 cm.
Polska?, warsztat prowincjonalny, XVIII / XIX w.
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

209
Chrystus Zmartwychwstały drewno, polichromia; wys. 62 cm; szer. 37 cm.
Europa Środkowa, XVIII w.
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

210
Tabernakulum drewno, wys. 49 cm; szer. 50 cm; głęb. 46 cm.
Europa Środkowa, XVIII w.
estymacja: 1 800 - 2 000 zł

211
Płaskorzeźba - św. Rodzina drewno; wys. 52 cm; szer. 27 cm.
Europa Środkowa, XIX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Alberto CURRINI (czynny XIX-XX)

212
Prządka alabaster; wys. 52 cm; szer. 22 cm; głęb. 22 cm.
Włochy, pocz. XX w.
estymacja: 6 200 - 7 000 zł

Christophe-Gabriel ALLEGRAIN (1710-1795) - według

213
Wenus wychodząca z kąpieli sztuczny marmur; wys. 89 cm; szer. 23 cm; głęb. 25 cm.
Włochy, XX w.
estymacja: 9 000 - 10 000 zł

Tadeusz STULGIŃSKI (1911-1994)

214
Portret kobiety - płaskorzeźba gips patynowany, woskowany, 40,5 x 31 cm.
Polska, 1967.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

CALENDI (czynny XIX/XX w.)

215
Popiersie kobiety rzeźba w kilku odmianach marmuru i alabastru, wys. całkowita: 47 cm.
Włochy, XIX/XX w.
estymacja: 3 500 - 4 200 zł

Auguste MOREAU (1834-1917)

216
Macierzyństwo brąz, odlew patynowany; wys. 33 cm.
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 4 200 - 5 000 zł

Paul Ludwig KOWALCZEWSKI (1865-1910)

217
Urwis brąz, odlew patynowany; marmur, wys. 12 cm, wys. całkowita 17 cm.
Niemcy, XIX/XX w., odlew późniejszy.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł