10 kwietnia 2024

Aukcja: 10 kwietnia 2024 (środa), godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

WIRTUALNY SALON WYSTAWIENNICZY

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Malarz nieokreślony, XX w.

98
Kobieta z gitarą olej, płótno; 80 x 59,5 cm;
sygn. p. d.: Jaro...limski? (sygnatura słabo czytelna);
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

99
Portret Charlotte de la Trémoille (hrabiny Derby) według: Antoona van DYCKA (1599-1641)
olej, płótno; 99,5 x 74 cm.
estymacja: 42 000 - 50 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

100
Święty Grzegorz Wielki? olej, płótno naklejone na deskę; 75,5 x 56 cm (w świetle owalnej oprawy);
obraz po konserwacji.
estymacja: 4 800 - 5 800 zł

Malarz nieokreślony, XIX / XX w.

101
Kobieta z pieskiem olej, płótno; 52 x 44,5 cm;
obraz przed konserwacją.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena oferowana 5 500 zł

Malarz nieokreślony XVII / XVIII w.

102
Prezentacja głowy Cyrusa królowej Tomyris według: Petera Paula RUBENSA (1577-1640)
olej, płótno dublowane; 66 x112 cm.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

103
Portret „Bożogrobca” zwanego „Miechowitą” olej, płótno dublowane; 83 x 68 cm;
w p. g. rogu herb Tępa Podkowa
estymacja: 26 000 - 32 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII/XIX w.

104
Nabrzeże olej, deska;
38 x 51,5 cm.
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

Karl KAUFMANN - pseud. L. VAN HOVE (1843-1905)

105
Wenecja olej, płótno dublowane na wosk; 69 x 105,5 cm;
sygn. l. d.: L. van Hove
estymacja: 9 500 - 11 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

106
Ukrzyżowanie według: Petera Paula RUBENSA (1577-1640)
olej, płótno dublowane; 84 x 52 cm.
estymacja: 3 800 - 4 400 zł
Cena oferowana 3 500 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

107
Święta męczennica z aniołem olej, płótno; 37,5 x 47 cm;
obraz przed konserwacją.
estymacja: 4 700 - 5 400 zł

Aleksander LASZENKO (1883-1944)

108
Brama w Sidi Bel Abbas, 1932 drzeworyt barwny, papier; 24 x 18 cm (odcisk klocka);
sygn. l. d.: A. Laszenko (ołówkiem)
estymacja: 1 200 - 1 500 zł

109
Wioska, 1933 drzeworyt barwny, papier; 17,6 x 9,8 cm (odcisk klocka);
estymacja: 800 - 1 000 zł

110
Izyda i Horus, 1933 drzeworyt barwny, papier; 28 x 20 cm (odcisk klocka);
estymacja: 900 - 1 000 zł

Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)

111
Spichlerze w Kazimierzu, 1929 drzeworyt, papier;
23 x 32 cm (odcisk płyty).
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 400 zł

112
Ludwig van Beethoven, 1929 drzeworyt, papier;
24,5 x 19 cm (odcisk płyty).
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

Utagawa YOSHITSUYA (1822-1866)

113
Rabusie spiskujący przeciw braciom Kaneuri. Historia Ushiwakamaru i Kumasaka Chôhan - tryptyk drzeworyt barwny, papier; 36,2 x 24,4 cm, 36,1 x 24,3 cm, 36,1 x 24,5 cm;
sygn.na klocku p.śr., p. d., l.śr.: Ichieisai Yoshitsuya ga.
estymacja: 4 000 - 4 700 zł

Utagawa KUNIYOSHI (1797-1861)

114
Wojska Takedy Shingena po zejściu z góry Seijo i przeprawie przez rzekę Amenomiya, walczą z Amakasu Kagemochi pod Kawanakajima w prowincji Shinshu - tryptyk, 1855
drzeworyt barwny, papier; 36,3 x 24,7 cm; 36,3 x 25,6 cm; 36,2 x 24,8 cm;
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Stanisław ROLICZ (1913-1997)

115
Gdynia Port - Basen węglowy akwaforta, papier; 15,8 x 27,2 cm (wymiar odbitki);
sygn., dat. i opisany p. d.: St. Rolicz. 1947-II. Gdynia Port. Basen węglowy.
estymacja: 1 300 - 1 400 zł

Heinrich Friedrich FÜGER (1751-1818) - według

116
Śmierć Abla miedzioryt, papier; 51 x 39 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
napis l. d.: Fuger pinxt. (ołówkiem poniżej kompozycji)
estymacja: 1 700 - 2 000 zł

ARTYSTA NIEOKREŚLONY, SZKOŁA ZAKOPIAŃSKA

201
Ptak - sokół drewno, jesion; 13,5 x 18,5 x 6,5 cm.
Zakopiańska Szkoła Przemysłu Drzewnego (?), lata 30. XX w.
estymacja: 1 300 - 1 500 zł
Cena sprzedaży 1 200 zł

202
Anioł ze świecznikiem drewno, ślady polichromii; wys. 32 cm; szer. 19 cm; głęb. 11 cm;
Europa Środkowa, XVIII w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

203
Aniołek rzeźba w drewnie, polichromowana, wys. ok. 42 cm.
Europa Środkowa, Małopolska?, XIX w.
estymacja: 3 300 - 3 800 zł

204
Para główek aniołków drewno polichromowane, złocenie; 16 x 15 cm; oraz 15 x 15 cm.
Europa Środkowa, XIX/XX w.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

205
Para główek aniołków - płaskorzeźbionych wsporników (?) drewno polichromowane; 50 x 16 cm; oraz 52 x 16 cm.
Europa Środkowa, warsztat prowincjonalny, XIX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

206
Chrystus Ukrzyżowany drewno; figura - wys. 56 cm; szer. 53 cm; ponadto zachowana tabliczka z napisem „INRI”, 4 x 12 cm.
Europa Środkowa, Polska?, XIX w.
estymacja: 2 200 - 2 500 zł

207
Chrystus Ukrzyżowany drewno polichromowane; wys. 65 cm; szer. 20 cm.
Polska?, warsztat prowincjonalny, XVIII / XIX w.
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

208
Święta w modlitewnej ekstazie drewno, polichromia, złocenia; wys. 92 cm; szer. ok. 39 cm.
Europa Środkowa, Polska Południowa?, Śląsk?, pocz. XVIII w.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

209
Chrystus Zmartwychwstały drewno, polichromia; wys. 62 cm; szer. 37 cm.
Europa Środkowa, XVIII w.
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

210
Tabernakulum drewno, wys. 49 cm; szer. 50 cm; głęb. 46 cm.
Europa Środkowa, XVIII w.
estymacja: 1 800 - 2 000 zł

211
Płaskorzeźba - św. Rodzina drewno; wys. 52 cm; szer. 27 cm.
Europa Środkowa, XIX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Alberto CURRINI (czynny XIX-XX)

212
Prządka alabaster; wys. 52 cm; szer. 22 cm; głęb. 22 cm.
Włochy, pocz. XX w.
estymacja: 6 200 - 7 000 zł

Christophe-Gabriel ALLEGRAIN (1710-1795) - według

213
Wenus wychodząca z kąpieli sztuczny marmur; wys. 89 cm; szer. 23 cm; głęb. 25 cm.
Włochy, XX w.
estymacja: 9 000 - 10 000 zł

Tadeusz STULGIŃSKI (1911-1994)

214
Portret kobiety - płaskorzeźba gips patynowany, woskowany, 40,5 x 31 cm.
Polska, 1967.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

CALENDI (czynny XIX/XX w.)

215
Popiersie kobiety rzeźba w kilku odmianach marmuru i alabastru, wys. całkowita: 47 cm.
Włochy, XIX/XX w.
estymacja: 3 500 - 4 200 zł

Auguste MOREAU (1834-1917)

216
Macierzyństwo brąz, odlew patynowany; wys. 33 cm.
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 4 200 - 5 000 zł

Paul Ludwig KOWALCZEWSKI (1865-1910)

217
Urwis brąz, odlew patynowany; marmur, wys. 12 cm, wys. całkowita 17 cm.
Niemcy, XIX/XX w., odlew późniejszy.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

218
Kowal brąz, podstawa marmurowa; wys. 31,5 cm.
Niemcy, XIX/XX w.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Frederic Sackrider REMINGTON (1861-1909)

219
Ujeżdżanie konia; rzeźba znana pod nazwą „Rattlesnake” [Grzechotnik] brąz, podstawa z zielonego marmuru; wys. 35,5 cm, szer. 18 cm, głęb. 25,5 cm.
Stany Zjednoczone Ameryki, XIX/ XX w.; odlew późniejszy.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

Stefan POPOWSKI (1870-1937)

220
Potęga lotnictwa brąz, odlew patynowany; 21 x 18 cm.
Polska, 1927.
estymacja: 6 600 - 7 600 zł

221
Żniwiarka kompozycja metali; wys. 29,3 cm.
Europa Zachodnia, nie sygn.; pocz. XX w.
estymacja: 3 200 - 3 600 zł

ODLEWNIA żeliwa „KUSA”

222
Żniwiarka na koniu żeliwo; wys. 21 cm; szer. 22 cm; głęb. 8,5 cm.
Rosja, Południowy Ural, odlewnia Kusa, ok. 1917.
estymacja: 4 400 - 5 000 zł