Soter Jaxa MAŁACHOWSKI (1887 - 1952)
Nr katalogowy230
Nokturn nadmorski
gwasz, tektura, 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: SJaxa / 1936
Cena wywoławcza.
4 500 zł
Katarzyna GOLDINGER (1880 - 1973)
Nr katalogowy232
Zmierzch
olej, płótno naklejone na płytę, 41 x 53,5 cm;
sygn. p.g. cyrylicą: Katarzyna / Goldinger /1925
Cena wywoławcza.
15 500 zł
Zygmunt MENKES (1896 - 1986)
Nr katalogowy234
Kobieta z kanarkiem
olej, sklejka, 40 x 32 cm;
sygn. p. d.: Menkes
Cena wywoławcza.
89 000 zł
Stanisław BORYSOWSKI (1901 - 1988)
Nr katalogowy236
Pejzaż z domami
olej, tektura, 44 x 53 cm; sygn. l. d.: S. Borysowski;
na odwrocie- martwa natura z owocami
Cena wywoławcza.
4 500 zł
W. G. CYPRIAKOW (XX w.)
Nr katalogowy238
Na targu
olej, tektura, 24 x 35 cm;
sygn. p. d.: W. G. Cypriakow (cyrylica)
Cena wywoławcza.
3 800 zł
Bronisław Ludwik OLSZEWSKI (1874 - 1959)
Nr katalogowy240
Przy fortepianie
olej, tektura, 20,5 x 16,5 cm;
Cena wywoławcza.
1 500 zł
Stanisław KARNIEWSKI (1901 - 1948)
Nr katalogowy242
Krowia rodzinka
akwarela, piórko, tusz, papier, 40,5 x 49 cm;
sygn. l. d.: Stanisław Karniewski 935
Cena wywoławcza.
8 800 zł
Jan WAŁACH (1884 - 1979)
Nr katalogowy244
Trzech Hucułów
olej, płótno, 52 x 94 cm;
sygn. l. d.: J. WAŁACH 1925
Cena wywoławcza.
11 500 zł
Alfons KARPIŃSKI (1875 - 1961)
Nr katalogowy246
Portret prezydenta Ignacego Mościckiego
olej, tektura, 102 x 71 cm;
sygn. z prawej: AKarpiński War
Cena wywoławcza.
40 000 zł
Stanisław GÓRSKI (1887 - 1955)
Nr katalogowy248
Para obrazów
"Góralka" i "Góral"
pastel, papier, oba sygn.p.d.: St. Górski
Cena wywoławcza.
11 000 zł
Franciszek ŻMURKO (1859 - 1910)
Nr katalogowy250
Dama (szkic)
olej, płótno naklejone na tekturę,
47 x 60,5 cm; sygn. p. d.: Fran.Żmurko;
Cena wywoławcza.
30 000 zł
Stefan FILIPKIEWICZ (1879 - 1944)
Nr katalogowy252
Zima
akwarela na szkicu ołówkiem, papier,
66 x 100 cm; sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz
Cena wywoławcza.
14 000 zł
Czesław WASILEWSKI (1875 - 1946/47)
Nr katalogowy254
Sanna
olej, płótno, 101 x 158 cm;
sygn. l. d.: Cz. Wasilewski 1926
Cena wywoławcza.
45 000 zł
Tadeusz AJDUKIEWICZ (1852 - 1916)
Nr katalogowy256
Jeździec na stepie, po 1900
olej, p ótno, 55 x 90 cm;
sygn. p. d.: Tadeusz Ajdukiewicz
Cena wywoławcza.
80 000 zł
Emma von MUELLER (Edle von SEEHOF)
Nr katalogowy258
Dwie wiejskie dziewczyny czytające list
olej, płótno, 59 x 63,2 cm;
sygn. p. d.: E. v. Mueller
Cena wywoławcza.
11 000 zł
Malarz nieokreślony, polski, k. XVIII w.
Nr katalogowy260
Św. Wilgoforta
olej, płótno, 100 x 73 cm;
u dołu inskrypcja: S. Wilgoforta P. i M. Patronka
w utrapieniach y fra-/sunkach
Cena wywoławcza.
7 600 zł
Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski
Nr katalogowy262
Święta Rodzina ze św. Anną
olej, płótno, 62,5 x 5,5 cm;
k. XVIII w.
Cena wywoławcza.
27 000 zł
Malarz nieokreślony, flamandzki, XVIII w.
Nr katalogowy264
Scena z Merkurym
olej, płótno, 74 x 58 cm;
Cena wywoławcza.
15 000 zł
401
Chrystus Zmartwychwstały
drewno lipowe, polichromowane,
pozłacane [wtórnie, spękania]; wys. 53 cm;
Europa Środkowa,1. poł. XIX w.
Cena wywoławcza.
4 500 zł
403
Para główek aniołkow
drewno polichromowane, srebrzone,
wys. ok. 29 cm;
Śląsk?, ok. poł. XVIII w.
Cena wywoławcza.
6 700 zł
Fritz HEINEMANN FRITZ (1864 - 1932)
Nr katalogowy405
Akt kobiety - przed kąpielą
alabaster, marmur zołty, żyłkowany (cokoł);
wys. 51,5 cm; sygn. z tyłu: Fr. Heinemann
Cena wywoławcza.
2 500 zł
407
Popiersie młodej kobiety
alabaster, wys. 19,5 cm;
Włochy?, pocz. XX w.
Cena wywoławcza.
1 600 zł
MÜLLER - GREFELD (XX w.)
Nr katalogowy409
Praca
brąz patynowany, marmur czarny żyłkowany,
zielono seledynowy, wys. całk. 50 cm;
sygn. z tyłu na podstawie
Cena wywoławcza.
6 300 zł
Bolesław BIEGAS (1877 - 1954)
Nr katalogowy411
Pałac zaczarowany 2
brąz patynowany na zielono, wys. 34,8 cm;
sygn. z boku, przy podstawie: B. Biegas oraz
oznaczenie numeru odlewu 1/8
Cena wywoławcza.
11 000 zł