Stanisław ŻUKOWSKI (1873 - 1944)

229
Połów ryb na oścień na wylewie wiosennym w Rosji; olej, płótno, 61 x 95 cm (obcięty u dołu);
Cena wywoławcza. 50 000 zł

Adam SETKOWICZ (1876 - 1945)

230
Orka olej, płótno, 49,5 x 70,5 cm; sygn. p. d.: A. Setkowicz 911.
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Wiktor KORECKI (1890 - 1980)

231
Zimowe zajęcie olej, płótno, 60,5 x 50 cm; sygn. l. d.: Wiktor Korecki
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Antoni PIOTROWSKI (1853 - 1924)

232
Koń w pejzażu olej, płótno naklejone na karton, 24 x 35,5 cm;
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Michał GORSTKIN - WYWIÓRSKI (1861 - 1926)

233
Listopad olej, płótno, 152 x 193 cm; sygn. p. d.: M. G. Wywiórski 1915
Cena wywoławcza. 80 000 zł

Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski

234
Para pejzaży olej, deska, 21 x 31 cm; 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Malarz nieokreślony, polski

235
Zmierzch olej, płótno, 12,3 x 23,8 cm; 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852 - 1936)

236
Portret Boya Żeleńskiego olej, płótno, 57,5 x 70 cm; sygn. p. g.: Pu Tadeuszowi / LWyczół / 909.
Cena wywoławcza. 170 000 zł

Wacław TARANCZEWSKI (1903 - 1987)

237
Pianistka, k. l. 30 XX w. gwasz , akwarela, pastel, papier, 103 x 79,5 cm
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Hanna RUDZKA-CYBISOWA (1897 - 1988)

238
Pejzaż olej, płótno, 52,5 x 63 cm; sygn. l. d.: H. Rudzka C. 1946;
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877 - 1950)

239
Jarmark w Kosowie olej, płótno naklejone na sklejkę, 64 x 90 cm; sygn. p. d. i l. d.: FPautsch;
Cena wywoławcza. 60 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854 - 1929)

240
Introdukcja olej, płótno, 190 x 280 cm; sygn. l. d.: J Malczewski 1914
Cena wywoławcza. 700 000 zł

Józef RYSZKIEWCZ (1856 - 1925)

241
Stuk, puk w okieneczko olej, płótno, 59,5 x 66,5 cm; sygn. l. d.: Józef Ryszkiewicz 1919 /III RYSIN-ŻANECIN
Cena wywoławcza. 9 500 zł

Władysław CHMIELIŃSKI (1911 - 1979)

242
Jadą ułani olej, płótno, 35 x 50 cm; sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Tadeusz KOKIETEK (1920 - 1982)

243
Scena historyczna z doby wojen polsko tureckich - szkic en grisaille, 1969 olej, karton naklejony na tekturę; 39 x 68 cm;
Cena wywoławcza. 11 500 zł

Jan CHEŁMIŃSKI (1851-1925)

244
Marszałek Ney i Napoleon z wojskami podczas kampanii rosyjskiej; olej, płótno, 30 x 40 cm;
Cena wywoławcza. 80 000 zł

Stanisław CZAJKOWSKI (1878 - 1954)

245
Krzyż przydrożny, 1929 olej, sklejka, 54 x 37 cm; sygn. l. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI / 1929;
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Wiktor KORECKI (1890 - 1980)

246
Kaczeńce olej, tektura, 35,5 x 50 cm; sygn. p. d.: WIKTOR KORECKI
Cena wywoławcza. 6 500 zł

Michał STAŃKO (1901 - 1969)

247
Pejzaż podgórski z rzeką, 1960 olej, tektura; 22,5 x 32,5 cm; sygn. p. d.: M. Stańko/ 60
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Józef BRANDT (1841 - 1915)

248
Spacer konno - Portret konny Zbigniewa (Leona Dominika) Horodyńskiego, ok. 1890 olej, płótno, 72 x 62 cm;
Cena wywoławcza. 270 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886 - 1955)

249
Napad wilków, 1951 olej, tektura, 60 x 80 cm; sygn. p. d.: Jerzy Kossak / 1951
Cena wywoławcza. 11 500 zł

Juliusz HOLZMÜLLER (1876 - 1932)

250
Przed chatą olej, płótno, 52 x 75 cm; sygn. p.d.: Juliusz Holzmüller / 1912 Krosno
Cena wywoławcza. 14 000 zł

Czesław WASILEWSKI (ok. 1875 - 1946/47)

251
W drodze na koński targ, 1918 olej, tektura; 47 x 66 cm; sygn. p. d.: Cz. Wasilewski/ 1918 rok
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Leonard WINTOROWSKI (1886 - 1927)

252
Odpoczynek ułanów olej, płótno, 68 x 115 cm; sygn. p. d.: Leonard Wintorowski / Warszawa 1923
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Wojciech WEISS (1875 - 1950)

253
Widok na Lauteine, 1925 r., Nicea olej, płótno, 39 x 60 cm; Na odwrocie na płótnie numery: 0788/5 oraz faksymile podpisu WW 3;
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Irena WEISS - ANERI (1888 - 1981)

254
Pejzaż górski olej, tektura, 65,5 x 50 cm; sygn. p. d.: aneri
Cena wywoławcza. 7 000 zł

255
Obłoki nad wodą olej, tektura, 35 x 44,5 cm (w świetle oprawy); na odwrocie dwukrotnie powtórzony nr inwentarzowy: St.Cz. / inw.
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Józef PANKIEWICZ (1866 - 1940)

256
Martwa natura z paterą winogron i figami olej, płótno, 33,2 x 54,8 cm; sygn. l. d.: Pankiewicz
Cena wywoławcza. 145 000 zł

Simon MONDZAIN (1890 - 1979)

257
Anemony olej, płótno, 60,5 x 50 cm; sygn. z lewej: Mondzain
Cena wywoławcza. 30 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875 - 1961)

258
Róże w wazonie olej, tektura, 34 x 49 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: a. Karpiński
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Jan CYBIS (1897 - 1972)

259
Chińska figurka olej, płótno, 72 x 91 cm; sygn. l.d.: Cybis
Cena wywoławcza. 100 000 zł

Iwan TRUSZ (1869 - 1940)

260
Via Appia olej, tektura, 26 x 20,5 cm; sygn. i opisany l. d.: Via Appia - Roma / Iw. Trusz
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Grzegorz MENDOLY-STEFANOFF (? - 1943)

261
Ponte di Rialto w Wenecji olej, płótno, 70 x 100 cm; sygn. p. g.: Stefanoff-Mendoly- / 938-
Cena wywoławcza. 13 500 zł

Henryk PILLATI (1832 - 1894)

262
Stefan Czarniecki pod Monasterzyskami olej, płótno, 79 x 100 cm; sygn. p. d.: H.Pillati / 1857
Cena wywoławcza. 380 000 zł

Bolesław NAWROCKI (1877 - 1946)

263
Portret chłopca z pluszowym misiem olej, płótno, 65 x 54 cm; sygn. l. d.: Bolesław Nawrocki 1933
Cena wywoławcza. 42 000 zł

Wacław DOBROWOLSKI (1890 - 1969)

264
Portret chłopca olej, płótno, 46,4 x 38 cm; sygn. p. g.: W. Dobrowolski 1933 (?)
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Tadeusz AJDUKIEWICZ (1852 - 1916) - ?

265
Portret hrabianki z mopsem olej, płótno dublowane, 80 x 160 cm (w świetle oprawy); l. g. napis: ADA z prawej herb Roch pod koroną hrabiowską.
Cena wywoławcza. 40 000 zł

Eliasz KANAREK (1902 - 1969)

266
Dziewczynka w różowej sukieneczce olej, płótno, 81,5 x 61 cm; sygn. l. g.: E. KanaRek
Cena wywoławcza. 50 000 zł

Stanisław LENTZ (1861 - 1920)

267
Portret Antoniego Jelenkiewicza, 1906 r. olej, płótno, 100 x 80 cm;
Cena wywoławcza. 28 000 zł

Tamara ŁEMPICKA (1898 - 1980)

268
Portret Gino Puglisi, ok. 1949 olej, płótno, 22,5 x 16 cm; sygn. p. d.: T. DE LEMPICKA
Cena wywoławcza. 330 000 zł

Wojciech WEISS (1875 - 1950)

269
Wenecja - widok na kościół Santa Maria della Salute olej, płótno; 50 x 64 cm; sygn. p. d.: WW
Cena wywoławcza. 22 000 zł

Wojciech WEISS (1875 - 1950)

270
Stogi z Kalwarii olej, płótno; 44 x 59 cm; sygn. p. d.: WW / 1906
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Artysta nieokreślony (XIX/XX w.)

271
Portret młodej kobiety - wg Michaela M. Daffingera (1790 - 1849) - 1. ćw. XX w. gwasz, kość słoniowa; owal - 8 x 6,4 cm;
Cena wywoławcza. 9 500 zł

Robert FRANK-KRAUSS (1893 - 1950)

272
Wieczorna orkiestra olej, deska, 48 x 32 cm; sygn. p. d. Rob. Frank-Krauss
Cena wywoławcza. 5 500 zł

Walery Eliasz RADZIKOWSKI (1841 - 1905)

273
Scena z obrony Olsztyna olej, płótno, 101 x 125 cm; sygn. p. d.: EWR (monogram wiązany)
Cena wywoławcza. 57 000 zł

Wojciech GERSON (1831 - 1901)

274
Bez ziemi. Pomorzanie wyparci przez Niemców na wyspy Bałtyku olej, płótno, 114,8 x 207 cm; sygn. l. d.: Warszawa 1888 Wojciech Gerson
Cena wywoławcza. 1 900 000 zł

275
Portret damy olej, płótno dublowane, 49 x 41 cm; XVII w.
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Benjamin Gerritsz CUYP (1612 - 1652)

276
Wieczerza w Emaus olej, deska dębowa, 35,5 x 21,5 cm
Cena wywoławcza. 31 000 zł