Nr katalogowy: 615
Wazon dekoracyjny w typie empirowym
srebro pr. 800; wys. 49 cm, szer. 25,5 cm;
waga 2283 g; Brema, Koch und Bergfeld, po 1888 r.
na kolistej stopie, owoidalny, ozdobiony na brzuścu festonami z liści dębowych i maskami kobiecymi w wieńcach laurowych; pod górną
krawędzią pas z liści laurowych, wylew obwiedziony ornamentem godronowym, po bokach wolutowe ucha, od frontu rytowany parowiec,
wnętrze złocone; srebro pr. 800; wys. 49 cm, szer. 25,5 cm; waga 2283 g; Brema, Koch und Bergfeld, po 1888 r.
Istniejaca do dziś firma została założona w 1829 r. przez Gottfrieda Kocha i Ludwiga Bergfelda. Przez wszystkie lata cieszyła się zasłużoną sławą. Na pocz. XX w. wykonywali dla niej projekty tak wybitni twórcy jak Henry van de Velde i Hugo Leven. Wazon jest również cechowany nazwiskiem sprzedawcy, jubilerskiej firmy Gutruf z Hamburga.