Lot No.
78
Kosmetyczka art déco z łańcuszkiem z monogramem „LDB” (?) metal srebrzony, wewnątrz pozłacany (?), giloszowany, szkło niebieskie (guz zapięcia).
Europa Zachodnia?, ok. 1930
estymacja: 250 - 300 zł

Lot No.
79
Puderniczka art déco srebro pr. 900 (cechowane: „trójkąt z kratką i wpisaną cyfrą 3”, pozostałe dwie cechy nieczytelne).
Czechy / Morawy, znak probierczy z ok. 1942-194?, ok. 1943
estymacja: 250 - 300 zł

Lot No.
80
Puderniczka z lusterkiem art déco srebro pr. 800, metal srebrzony (ramka lusterka), lusterko, siatka zabezpiecz, siatka zabezpieczająca puder.
Austria, Wiedeń, złotnik MK, po 1922/25, ok. 1930.
estymacja: 400 - 500 zł

Lot No.
81
Para naczyń toaletowych porcelana, farby naszkliwne złocenia, mocno przetarte złocenia, pęknięta i klejona pokrywka jednego naczynia, z wyszczerbieniem.
Francja, Paryż lub Limoges?,
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Lot No.
82
Zestaw 3 flakoników na perfumy srebro pr. 800 (cechowane słabo czytelne: „AD 80?”, cechy złotnika?), plater, szkło bezbarwne szlifowane.
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 700 - 800 zł

J. C. BOLDOOT

Lot No.
83
Dwa flakony na perfumy art déco Holandia, J.C. Boldoot Eau de Cologne: Parfumerie Amsterdam, ok. 1925
estymacja: 500 - 600 zł

Lot No.
84
Zestaw 3 flakoników na perfumy szkło barwione w masie, matowe, prasowane, metal, szkło bezbarwne („patyczek” dozownika).
Europa Zachodnia, 1 ćw. XX w.
estymacja: 250 - 300 zł

Lot No.
85
Flakon na perfumy szkło przezroczyste (wewnątrz matowione), kalkomania, korek-plastik, guma; 8,3 x 4 x 2 cm.
Chiny?, koniec XX-pocz. XXI w.
estymacja: 100 - 150 zł

Lot No.
86
Dwa naczynia z większego zestawu toaletowego art déco Niemcy, Bühl (Badenia-Wirtembergia), firma Posselt-Kristall (zał. 1898-nadal czynna), 2.-3. ćw. XX w.
estymacja: 200 - 250 zł

Lot No.
87
Dwa flakony z większego zestawu toaletowego szkło barwione w masie (jasnofioletowe), szlifowane; flakon z korkiem: 11,5 x 10,5 x 7 cm, pojemnik z przykrywką.
Czechosłowacja?, Niemcy?, ok. 1930.
estymacja: 250 - 300 zł

Lot No.
88
Flakon podwójny / dwustronny szkło bezbarwne fazowane, srebro, korek.
Francja?; 3 ćw. XIX w.
estymacja: 300 - 400 zł

Lot No.
89
Flakon na pachnidła z motywem mężczyzny z parasolką i winoroślą szkło bezbarwne, lane, szlifowane; dekoracja powlekana warstwą rubinową, srebro (? - bez oznaczeń, zamknięcie na małym zawiasie).
Anglia?, 2 poł. XIX w.
estymacja: 300 - 400 zł

Lot No.
91
Kaseta drewno, okleina mahoniowa, naroża, szyldy mosiężne; 14,3 x 38,5 x 26 cm.
Austria?, koniec XIX w.-pocz. XX w.
estymacja: 450 - 500 zł

Lot No.
92
Ekrytuar damski w malowane kwiaty porcelana, farby naszkliwne, złocenia, metal; 8 x 20,5 x 7,5 cm.
Europa Zachodnia, Francja?, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

Lot No.
93
Przycisk do papieru brąz odlewany, patynowany, marmur czarny; 4,5 x 13,5 x 7,5 cm.
Polska?, koniec XIX w. - pocz. XX w.
estymacja: 500 - 600 zł

Lot No.
94
Nóż do papieru kompozycja metali, białe srebro?; dł. 25,3, szer.: 3,6 cm.
Europa Zachodnia?, 1 ćw. XX w.
estymacja: 200 - 250 zł

Lot No.
96
Ramka na fotografię blacha mosiężna tłoczona, szkło, tektura, półskórek (odwrocie).
Europa Zachodnia?, 2 ćw. XX w.
estymacja: 150 - 200 zł

Lot No.
99
Papierośnica art déco z monogramem SW srebro pr. 800 (cechowane, 3/głowa kobiety w lewo/W, cecha złotnika M/W); 1,5 x 11 x 8,2 cm, waga 1190 g.
Polska, Warszawa, złotnik M.W., ok. 1935.
estymacja: 400 - 500 zł

Lot No.
101
Papierośnica męska art déco srebro pr. 800, wewnątrz złocone, giloszowane; 1,2 x 11 x 7,5 cm, waga 149 g.
Polska, Warszawa, złotnik …SK, ok. 1930.
estymacja: 400 - 500 zł

Lot No.
102
Papierośnica art déco srebro pr. 800, wnętrze złocone; 4 x 10,4 x 5,4 cm, waga 76,5.
Polska, Warszawa, Mennica Warszawska, po 1932 - 1938.
estymacja: 500 - 600 zł

Lot No.
104
Papierośnica damska srebro pr. 800, wewnątrz złocone; szkło? zielone, przezroczyste (jadeit?).
Niemcy, 1 ćw. XX w.
estymacja: 250 - 300 zł

J. BING & F. GRÖNDAHL

Lot No.
105
Kobieta grająca na gitarze porcelana, farby podszkliwne (w gamie segerowskiej); wys.24 cm.
Dania, Kopenhaga, fabryka porcelany J. Bing & F. Gröndahl, 2 poł. XX w.
estymacja: 700 - 800 zł

PORZELLANFABRIK L. HUTSCHENREUTHER, Selb - Abteilung für Kunsta

Lot No.
106
Tancerka art déco (Tänzerin LIBELLE) Niemcy, Selb (Bawaria), fabryka porcelany L. Hutschenreuther, Dział Sztuki, model Karla Tuttera (1883-1969) z 1928 roku, lata 20.- 30. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Lot No.
108
Pasterka z owcami porcelana, farby naszkliwne; wys. 26,5 cm.
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 500 - 600 zł

NYMPHENBURG

Lot No.
109
Para filiżanek do mokki i mlecznik w motywy kwiatowe porcelana, farby naszkliwne, złocenia.
Niemcy, Królewska Manufaktura Porcelany w Nymphenburgu /k. Monachium (zał. 1753), 1 poł. XX w.
estymacja: 400 - 450 zł

Lot No.
111
Wazon w motywy kwiatowe szkło bezbarwne, matowione, trawione, farby emaliowe (kobalt transparentny), złocenie; wys. 22,5 cm, śr. 10,5 cm.
Europa Zachodnia?, 2 poł. XX w.
estymacja: 400 - 500 zł

Lot No.
112
Wazonik szkło barwione w masie, jasnofioletowe, szlifowane; wys. 20,5 cm, śr. 9 cm.
Czechosłowacja?, lata 60. XX w.
estymacja: 500 - 600 zł

Lot No.
113
Wazonik szkło bezbarwne oraz miodowe, szlifowane; 19 x 5,2 x 5,5 cm.
Czechosłowacja, 3 ćw. XX w.
estymacja: 400 - 500 zł

Lot No.
114
Tańcząca dziewczyna marmur (różne rodzaje); 13,5 x 10 x 7,2 cm.
Koniec XX w.-pocz. XXI w.
estymacja: 500 - 600 zł

Roman PLEWKIEWICZ i Ska

Lot No.
115
Patera secesyjna z głową dziewczyny w wieńcu winorośli w lustrze stop cynowy, odlewany, srebrzony.
Warszawa, fabryka wyrobów srebrzonych „R. Plewkiewicz i Ska” (zał. 1886; filia Württembergische Metallwarenfabrik), pocz.XX w
estymacja: 600 - 700 zł