Paul PLONTKE (1884-1966)

274
Kobieta z dzieckiem, ok. 1930 olej, płótno, 60,5 x 60,5 cm;
sygn. p. d.: P. Plontke
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Otto PIPPEL (1878-1960)

275
Pejzaż górski olej, płótno, 66 x 86 cm;
sygn. p. d.: Otto PIPPEL;
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Michał GORSTKIN WYWIÓRSKI (1861-1926)

276
Pejzaz listopadowy, 1919 olej, płótno, 89 x 139 cm;
sygn. l. d.: M. G. Wywiórski 1919.
Cena wywoławcza. 42 000 zł

Stefania ORDYŃSKA MORAWSKA (1882-1968)

277
Nad brzegiem, ok. 1930 olej, płótno, 46 x 33 cm;
sygn. p. d.: Ordyńska
Cena wywoławcza. 5 700 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

278
Wachlarz ze sceną rodzajową olej, pióra mahoniowe, 29,5 x 53 cm;
sygn. z prawej: J Malczewski
oraz napis: 1900 (data dopisana później)
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Jan STYKA (1858-1925)

279
Golgota, 18 olej, płótno dublowane, 123 x 200 cm;
p.d.: Jan Styka 18 …
Cena wywoławcza. 135 000 zł

Malarz nieokreślony, środkowoeuropejski

280
Pejzaż ze sztafażem olej, blacha, owal: 52,5 x 70 cm
XVIII / XIX w.
Cena wywoławcza. 10 000 zł

Aleksander KOTSIS (1836-1877)

281
Tors męski - studium olej, papier naklejony na tekturę, 30 x 45,5 cm;
p. g.: AK (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Józef SZERMENTOWSKI (1833-1876)

282
Wiozący chrust, 1866 olej, deska, 24 x 33 cm;
sygn. l. d.: J. Szermentowski Paryż 1866
Cena wywoławcza. 32 000 zł

Paul MERWART (1855-1902)

283
Portret damy, ok. 1885 olej, deska mahoniowa, 45 x 37,5 cm;
Cena wywoławcza. 24 000 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

284
Łucznik, ok. 1905 olej, płótno, 86 x 93 cm (obcięty u dołu);
napis p. g.: FPautsch
Cena wywoławcza. 21 500 zł

Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902)

285
Autoportret, ok. 1868 olej, płótno, 44 x 36 cm;
sygn. l. d.: H. Siemiradzki
Cena wywoławcza. 190 000 zł

286
Miniatura - Portret kobiety, kon. XIX w. gwasz, kość, 8 x 6 cm (owal, w świetle oprawy);
napis z prawej: A. Graff
Cena wywoławcza. 1 500 zł

287
Miniatura - Portret kobiety, ok. 1870 gwasz, kość, 6,5 x 5,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. z lewej: nieczytelnie
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Malarz nieokreślony, XVIII/ XIX w.

288
Portret kobiety z perłami olej, płótno dublowane,
77 x 61,5 cm (w owalu);
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Malarz nieokreślony, szkoła bolońska

289
Scena alegoryczna olej, płótno dublowane, 88 x 119 cm;
1 poł. XVIII w.
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

290
Portret damy w błękitnej sukni olej, płótno dublowane, 75 x 59 cm;
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Malarz nieokreślony, pocz. XIX w

291
Ecce Homo olej, płótno, 40,5 x 30 cm;
(do konserwacji).
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Malarz nieokreślony polski?, ok. poł. XIX w.

292
Św. Piotr olej, płótno dublowane, 49,5 x 35,5 cm.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Malarz nieokreślony środkowoeuropejski

293
Scena uliczna nocą olej, płótno dublowane, 49 x 64 cm;
XVIII w.
Cena wywoławcza. 7 600 zł

Malarz nieokreślony, k. XVII w.

294
Św. Anna Samotrzecia olej, blacha miedziana, owal: 21 x 26 cm
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Malarz nieokreślony, zachodnioeuropejski

295
Chrystus Ukrzyżowany olej, płótno, 99 x 74 cm
XVIII w.
Cena wywoławcza. 25 000 zł

401
Popiersie kobiety alabaster i szary marmur; wys. 46 cm.
Włochy?, Austria?, Niemcy?, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Trafeli FEBO (1894-1935)

402
Siedząca dziewczynka alabaster biały (częściowo barwiony) i beżowy,
sygn. na odwrocie (na plecach): Febo T
Cena wywoławcza. 5 000 zł

403
Posąg kobiety na kolumnie - Nimfa? alabaster; wys. 83 cm (posąg), 97 cm (kolumna);
z tyłu zatarta sygnatura: Marinetti (?)
Włochy, ok. 1900
Cena wywoławcza. 45 000 zł

Konstanty LASZCZKA (1865-1956)

404
Diana w kąpieli stop metali, wys. 34,5 cm;
sygn. na podstawie: K. Laszczka
Cena wywoławcza. 4 600 zł

Jean-Antoine HOUDON (1741-1828) - według

405
Diana brąz patynowany na zielono,
Na kolistej podstawie napis: Houdon.
Francja 2. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 5 700 zł

406
Filozof brąz, podstawa z brązowego, plamistego kamienia,
Francja, 2. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 4 500 zł

Alfred BARYE (1839-1882)

407
Lew brąz podstawa z czarnego kamienia,
na podstawie sygn. rzeźbiarza: BARYE
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Eduard DROUOT (1859-1945)

408
Zefir brąz patynowany, wys. 71 cm;
sygn. z tyłu: Drouot
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Antonio CANOVA (1757-1822) - według

409
Popiersie Napoleona Bonaparte brąz, podstawa z czarnego kamienia, wys. 27 cm;
z tyłu, na plecach portretowanego, napis: A. Canova
Cena wywoławcza. 2 400 zł

GUILLEMIN

410
Napoleon Bonaparte brąz patynowany, podstawa z ciemnego
żyłkowanego kamienia, sygn. na podstawie: Guillemin
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Pierre Jules MENE (1810-1879)

411
Pies brąz, wys. 14 cm., dł. 24 cm;
sygn. na podstawie: P. J. MENE
Cena wywoławcza. 3 800 zł

Sławomir CELIŃSKI (1852-1918)

412
Świst i Poświst, ok. 1910 brąz patynowany, postument z ciemnozielonego
kamienia; sygn. na podstawie: Sł. Celiński
i BRACIA ŁOPIEŃSCY
Cena wywoławcza. 33 000 zł

413
Św. Barbara drewno nieokreślonego gatunku polichromowane,
Francja lub Belgia (?), 2. poł. XVII w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

414
Relikwiarz hermowy nieokreślonej świętej drewno lipowe polichromowane i złocone,
Polska?, Śląsk?, 1. poł. lub 3. ćw. XV w.
Cena wywoławcza. 8 000 zł

415
Św. Anna Samotrzeć drewno dębowe bejcowane, wys. 84 cm.
Niemcy?, Austria?, Śląsk?, 1. ćw. XVI w.
Cena wywoławcza. 23 000 zł

501
Wazonik w typie Loetz szkło żółto oliwkowe, przezroczyste
z żółtymi naciekami, Czechy, ok. 1915-20
Cena wywoławcza. 1 300 zł

502
Wazon Polska, Huty Szklane J. Sttolle „Niemen”,
ok. 1930
Cena wywoławcza. 900 zł

503
Zestaw 6 kieliszków art deco Polska?, ok. 1930
Cena wywoławcza. 600 zł

504
Komplet do likieru Czechy, wytwórnia Moser, ok. 1930
Cena wywoławcza. 2 000 zł

505
Waza z nakrywą Czechy?, ok. 1920
Cena wywoławcza. 4 500 zł

506
Koszyk z maskami faunów i bachantek przy uchwytach;
Miśnia, 2 ćw. XVIII w.
Cena wywoławcza. 6 500 zł

507
Sosjerka z maskami kobiecymi i kwiatami „drzeworytniczymi”;
Miśnia, lata 50. - 60. XVIII w.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

508
Serwis obiadowy i deserowy Maria z dekoracja kwiatową;
Niemcy, Selb (Bawaria), koncern
Rosenthala, lata 20. - 30. XX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

509
Filiżanka ze spodkiem, z „botanicznymi” kwiatami;
Miśnia, ok. 1750-1760
Cena wywoławcza. 1 400 zł

510
Figurka marszałka Józefa Piłsudskiego Polska, fabryka porcelany w Ćmielowie, proj.
Adama Siemaszko (1903-1993) z 1931 r.
- powtórzenie późniejsze (z końca XX w.?).
Cena wywoławcza. 1 400 zł

511
Żardinierka - bukietiera z tancerką Niemcy, Volkstedt-Rudolstadt, Aelteste
Volkstedter Porzellanfabrik AG, 2 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 1 100 zł