Irena WEISS ANERI (1888-1981)

277
Jesienny pejzaż olej, płótno naklejone na tekturę (?),
33 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza. 8 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

278
Wiosna, ok. 1920 olej, tektura, 49 x 68 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman
Cena wywoławcza. 22 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

279
Kobieta i Amor, 1958 olej, płótno, 54,5 x 61 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil/ Hofmann/ 1958
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Józef BRANDT (1841-1915)

280
W służbie bożej (Po kweście. Od dworu do dworu) 1895-1898;
olej, płótno, 60 x 100 cm;
Cena wywoławcza. 550 000 zł

Malarz nieokreślony hiszpański?, XVIII w.

281
Portret Josepha Rodrigueza dela Oliva olej, płótno (kromki na krawędziach), 84,5 x 64 cm;
napis l. d.: AEtat. ejus 83. ann./ 1771.
Cena wywoławcza. 10 500 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

282
Portret damy z kwiatami olej, płótno, 109 x 82,5 cm
Na odwrocie napisy zamalowane.
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Malarz nieokreślony niemiecki, ok. poł. XIX w

283
Para portretów - mężczyzna i kobieta olej, płótno, 61 x 45 cm;
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII/XIX w.

284
Portret młodej kobiety olej, płótno dublowane, 52 x 42 cm;
Cena wywoławcza. 12 000 zł

Malarz nieokreślony polski?, XIX w.

285
Zmartwychwstanie Pańskie olej, płótno dublowane,
60 x 50 cm
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Malarz nieokreślony, XVII / XVIII w.

286
Scena mitologiczna olej, płótno, 84 x 120,5 cm
Cena wywoławcza. 17 000 zł

Malarz nieokreślony

287
Św. Rodzina ze św. Janem olej, płótno dublowane, 94 x 73 cm;
szkoła Francesco Trevisiani (1656 - 1746)
Cena wywoławcza. 30 000 zł

Malarz nieokreślony, XIX w.

288
Toaleta dam, w typie François Bouchera olej, płótno, 57 x 73 cm (owal);
Na odwrocie: napisy własnościowe
Cena wywoławcza. 25 000 zł

Abraham van BEYEREN (1620-1690)

289
Na morzu olej, płótno dublowane, 47 x 63 cm;
sygn. w obrębie kompozycji (na łódce): AVB
Cena wywoławcza. 50 000 zł

Malarz nieokreślony zachodnioeuropejski

290
Diana na łowach olej, płótno naklejone na płytę,
76 x 97 cm;
XVIII w.
Cena wywoławcza. 15 000 zł

Eugene VERBOECKHOVEN (1798/99-1881)

291
Owce olej, płótno, 17,5 x 24 cm;
sygn. l. d.; Eug. Verboeckhoven
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Nicolaes BERCHEM (1620-1683)

292
Pejzaż z pasterzem i praczką olej, deska,
35,4 x 43,6 cm (w świetle ramy);
Cena wywoławcza. 80 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

293
Madonna z Dzieciątkiem i św. Janem Chrzcicielem;
olej, płótno, 99,5 x 75 cm
Cena wywoławcza. 37 500 zł

Malarz nieokreślony, XVII w.

294
Chrystus Eucharystyczny ze śś. Sebastianem i Rochem;
olej, płótno, 176 x 129 cm.
Cena wywoławcza. 32 000 zł

401
Narodziny Amora mosiądz, złocony, cyzelowany, marmur różowy,
żyłkowany; wys. całk.: 74 cm;
sygn. z tyłu: Petit
Cena wywoławcza. 6 000 zł

402
Posążek Napoleona stop metali złocony, podstawa alabastrowa
malowana na czarno i zielono, wys. 47 cm.
Francja (?), 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Marek SZWARC (1892-1958)

403
Popiersie starego mężczyzny - wędrowca blacha, płaskorzeźba, 71 x 55 cm;
sygn.: MAREK SZWARC 1934/ PARIS
Cena wywoławcza. 40 000 zł

[L. lub S.] DUBOIS (XIX w.)

404
Młody nosiwoda brąz, podstawa z czarnego kamienia, wys. 43 cm;
Francja, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

405
Żołnierz rzucający granat stop metali czerniony i srebrzony (?), wys. 29 cm.
Polska, 1935-39
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Jean-Antoine HOUDON (1741-1828) według

406
Popiersie Moliera brąz, wys. 29 cm;
z tyłu sygn. odlewnika: F. BARBEDIENNE FONDEUR
Cena wywoławcza. 1 900 zł

Ulysse Gemignani (1906 - 1973)

407
Łucznik brąz patynowany na czarno, wys. 69 cm;
Berlin, ok. 1910
Cena wywoławcza. 13 700 zł

George VAN DER STRAETEN (1856-1928)

408
Popiersie młodej kobiety brąz patynowany miedzią, wys. 45 cm;
sygn. z tyłu Van de Straeten;
Cena wywoławcza. 6 300 zł

Alfred BARYE (1839-1882)

409
Lew brąz podstawa z czarnego kamienia,
na podstawie sygn. rzeźbiarza: BARYE
i odlewnika: F. BARBEDIENNE Fondeur
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Alfred BARYE (1839-1882)

410
Lew i wąż brąz, podstawa z czarnego kamienia, wys. 24 cm;
na podstawie sygn.: A. BARYE
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Anna CARRIER

411
Kobieca figura alegoryczna (Hymne a L'Amour);
brąz patynowany, wys. 53 cm;
Paryż, 2 poł XIX w.
Cena wywoławcza. 4 800 zł

412
Kobieta z kwiatami surowe drewno lipowe, częściowo barwione,
Polska (?), pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

413
Główka aniołka drewno lipowe polichromowane i złocone; wys. 8 cm.
Polska, XVIII w.
Cena wywoławcza. 650 zł

414
Madonna z Dzieciątkiem drewno lipowe
(pierwotnie polichromowane i złocone?),
73 x 36 x 17 cm; Śląsk, ok. 1500 r.
Cena wywoławcza. 30 000 zł

501
Szklanica Śląsk?, Czechy?, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 800 zł

502
Kufel okolicznościowy z pokrywą Niemcy?, XIX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

503
Karafka i 6 kieliszków art deco Czechy, wytwórnia Moser?, ok. 1930
Cena wywoławcza. 1 800 zł

504
Patera Czechy, wytwórnia Moser?, ok. 1930
Cena wywoławcza. 1 900 zł

505
Wazon art deco Niemcy?, nieokreślona wytwórnia, ok. 1935
Cena wywoławcza. 4 400 zł

506
Żardiniera ze sceną zabawy dziecięcej Austria- Czechy, Turn/k Cieplic, fabryka porcelany
„Amphora”, Riesser, Stellmacher i Kessel,
1 ćw. XX w. (ok. 1910)
Cena wywoławcza. 1 300 zł

507
Ecritoire - przybornik do pisania Niemcy, Turyngia?, wytwórnia nieustalona,
XIX/XX w.- pocz. XX w.,
naśladownictwo Miśni.
Cena wywoławcza. 800 zł

508
Aplika z lustrem - kinkiet 3-świecowy Niemcy, Saksonia, manufaktura porcelany
w Potschappel koło Drezna, XX w.
Cena wywoławcza. 3 500 zł

509
Świecznik z pasterką Czechy lub Śląsk?,
2 poł. XIX w. (ok. 1860-1880)
Cena wywoławcza. 2 500 zł

510
Serwis deserowy Płaski, czerwony w białe kropki;
Polska, Ćmielów, fabryka porcelany, model Bogdana
Wendorfa ok. 1930-1932, realizacja późniejsza.
Cena wywoławcza. 2 700 zł

511
Dwa talerze z kwiatami zielnikowymi Francja, Nancy - Saint Clement, fabryka fajansu
Charlesa Gallé- Reinemera i Emila Gallé ,
lata 70. XIX w. (po 1874).
Cena wywoławcza. 2 600 zł

512
Talerz dekoracyjny z dwiema Japonkami Polska, Ćmielów, fabryka porcelany,
dekoracja autorska, 1936
Cena wywoławcza. 1 900 zł

513
Wazon dekoracyjny z reliefem Niemcy, Berlin, Królewska Manufaktura
Porcelany (KPM), model z ok. 1775,
realizacja z 1 poł. XIX w. (po 1832)
Cena wywoławcza. 5 000 zł

514
Popiersie Karola Marksa Niemcy, Miśnia, model Johanna
Friedricha Rogge (1898-1983) z 1950
Cena wywoławcza. 1 300 zł

515
Talerz z dekoracją ornamentalną Polska, Rytwiany (sandomierskie),
fajansarnia Potockich, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 800 zł

516
Plakieta owalna z portretem w profilu Niemcy, Miśnia, 1920
Cena wywoławcza. 1 300 zł