605
Wazonik z kwiatami fuksji Francja, Nancy, wytwórnia Émile Gallé,
pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 8 900 zł

606
Byk Polska, Bogucice, fabryka porcelany „Bogucice”
(lub zakład 2. fabryki w Bykowinie), lata 1951-1988.
Cena wywoławcza. 400 zł

607
Murzyn grający na bębnie Ćmielów, proj. Hanny Orthwein z 1957 roku,
realizacja z lat 60.-70. XX w.
Cena wywoławcza. 350 zł

608
Sarenka Chodzież, Chodzieskie Zakłady Porcelany i Porcelitu,
lata 60. XX w.
Cena wywoławcza. 350 zł

609
Serwis do kawy, model Płaski, z dekoracją kwiatową Art Déco; Polska,
Ćmielów, model Bogdana Wendorfa z ok.1930 r.,
realizacja późniejsza (okres międzywojenny?)
Cena wywoławcza. 1 200 zł

610
Filiżanka ze spodkiem, ze złoconym ornamentem winorośli;
Śląsk, Wałbrzych (Altwasser), fabryka porcelany
Carla Tielscha, 3 ćw. XIX w. (ok.1870)
Cena wywoławcza. 700 zł

611
Serwis obiadowy Maria z dekoracja kwiatową;
Niemcy, Selb (Bawaria), wytwórnia Rosenthala,
lata 1924-1925
Cena wywoławcza. 3 000 zł

612
Serwis do kawy z dekoracją motywem kółek i kresek;
Polska, Tułowice, Zakłady Porcelitu Stołowego
„Tułowice”, lata 60. XX w.
Cena wywoławcza. 900 zł

613
Para figur: pasterz grający na kobzie
i pasterka grająca na flecie;
Miśnia, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 4 800 zł

614
Zegar neobarokowy z podstawą z dekoracja kwiatową w rezerwach;
Porcelana: Śląsk, ok. poł. XIX w.;
mechanizm 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 8 000 zł

701
Patera plater; Europa Środkowa, 1 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 1 300 zł

702
Patera plater; Austria, Barndorf, Barndorfer Metallwarenfabrik,
Arthur Krupp, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 300 zł

703
Para świeczników mosiądz srebrzony (przetarcia na krawędziach);
Kraków ?, monogram wykonawcy MS, ok. 1900
Cena wywoławcza. 1 100 zł

704
Cukiernica skrzynkowa plater wewnątrz złocony;
Warszawa, Norblin i Co, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 700 zł

705
Buliera z podgrzewaczem plater; Warszawa, Br. Henneberg, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

706
Patera secesyjna plater nie sygnowany;
Niemcy?, ok. 1900
Cena wywoławcza. 2 300 zł

707
Para świeczników plater; Kraków, Fabryka Wyrobów Platerowanych
Jakubowski i Jarra, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 400 zł

708
Patera plater; Warszawa, Fabryka Wyrobów Srebrnych
i Platerowanych J. Fraget, lata 20.-30 XX w.
Cena wywoławcza. 1 700 zł

709
Cukiernica srebro próby 84; waga 256 g.
Petersburg, 1858 ?
Cena wywoławcza. 3 300 zł

710
Buliera z podgrzewaczem srebro próby 800; waga 1550 g.
Niemcy, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 11 000 zł

711
Komplet sztućców w etui srebro próby 1; waga 126 g;
Paryż, Alfons Debain (czynny 1883-1911), k. XIX w.
Cena wywoławcza. 800 zł

712
Papierośnica srebro próby 800; waga 210 g.
Austria, k. XIX
Cena wywoławcza. 1 000 zł

713
Solniczka podwójna srebro próby 84; waga 171 g.
Warszawa, probierz Stanisław Pusch, 1874
Cena wywoławcza. 1 300 zł

714
Para kandelabrów trójświecowych srebro próby 930; waga 2573 g.
Mexico City, firma Conquistador S.A., lata 40. XX w.
Cena wywoławcza. 10 000 zł

715
Cukiernica sarkofagowa srebro; waga 381 g.
Wrocław, 1864
Cena wywoławcza. 5 000 zł

716
Papierośnica srebro próby 84; waga 150 g.
Moskwa, Konstnatin I. Skworcow, 1908-1926
Cena wywoławcza. 2 600 zł

717
Solniczka srebro próby 84; waga 39 g.
Petersburg, 1876
Cena wywoławcza. 1 100 zł

718
6 łyżeczek do kawy srebro próby 875; waga 75 g.
Kijów, lata 60. XX w.
Cena wywoławcza. 700 zł

719
Cukiernica skrzynkowa srebro próby 12; waga 373 g.
Europa Środkowa, nazwisko złotnika nieczytelne,
lata 40-50. XIX w.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

720
Buliera z podgrzewaczem srebro próby 800; waga 1456 g.
Gdańsk, firma Stumph und Sohn, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 12 000 zł

721
Lampa wisząca, tzw. „wieczna”, 6-świecowa - judaicum;
oznaczenia: cecha miejska miasta Kowary
z lat 1740-1750
Cena wywoławcza. 39 000 zł

722
Para kandelabrów czteroramiennych, pięcioświecowych; srebro próby 13 (stopy dociążone);
Wiedeń, monogram złotnika JM
(Joseph Mayer?), 1863?
Cena wywoławcza. 47 000 zł

723
Pojemniczek na wonności srebro niskopróbne nie sygnowane;
Europa Zachodnia, XIX w.
Cena wywoławcza. 2 000 zł

724
Patera szkło, srebro próby 13 (stopa i trzon dociążone);
Czechy ?, ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 900 zł

725
Papierośnica srebro próby 3; waga 142 g.
Warszawa, 1921-31
Cena wywoławcza. 800 zł

726
Misa dekoracyjna srebro pr. 800; waga 402 g.
Wrocław, Silberwarenfabrik Julius Lemor
(czynna 1818-45), lata 20. XX w.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

727
Koszyczek do chleba srebro próby 930 (kroczący lew); waga 661 g.
Londyn, monogram złotnika W.C., 1776
Cena wywoławcza. 3 000 zł

728
Maselniczka z tacką szkło, srebro próby 830;
Niemcy, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

801
Zegarek damski naręczny białe złoto, brylanty; waga całk. ca 14 g.
Szwajcaria, lata 50. XX w.
Cena wywoławcza. 2 400 zł

802
Zegarek damski naręczny, art-deco złoto 18 K, diamenty;
Niemcy, Pforzheim, firma Karl Gotthilf Scheufele;
lata 20-30. XX w.
Cena wywoławcza. 2 700 zł

803
Brosza - kamea srebro pr.1, masa całkowita 20,940 g
Cena wywoławcza. 1 800 zł

804
Pierścionek złoty masa całkowita wyrobu 2,150 g
Cena wywoławcza. 5 000 zł

805
Pierścionek złoty masa całkowita kamieni w wyrobie - ok. 1,96 ct,
złoto pr. 14 ct, masa całkowita wyrobu 8,050 g
Cena wywoławcza. 13 500 zł

806
Kolczyki w stylu edwardiańskim złoto pr.14 ct, masa całkowita wyrobu 15,860 g
Cena wywoławcza. 28 000 zł

807
Broszka z dekoracją w kształcie serca złoto pr. ok.0,583, masa całkowita wyrobu 4,800 g
Cena wywoławcza. 3 500 zł

808
Para lichtarzyków brąz złocony, Niemcy, Geislingen,
Württembergische Metallwarenfabrik, 1 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 900 zł

809
Para kinkietów elektrycznych, w manierze Ludwika XV;
brąz, odlew cyzelowany, złocony;
Polska lub Francja, 1 tercja XX w.
Cena wywoławcza. 6 400 zł

810
Zegar szafkowy, kominkowy drewno sosnowe, orzechowe, mosiądz, biały metal;
Niemcy, Schramberg, firma Junghans, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 600 zł